1 Mayıs'taki çıplak eyleme gözaltı

İzmir’deki 1 Mayıs kutlamalarınada giysilerini çıkartan kızlı erkekli gruba yönelik gözaltılar başladı.

Protestoculara Ahlak Büro Amirliği’nde ’teşhircilik’ suçundan işlem yapılacağı açıklandı.

İzmir’de olaysız sona eren 1 Mayıs kutlamalarında, kendilerini ’Anarşist’ olarak tanıtan grup üyeleri, Birinci Kordon’daki Orduevi önünde oluşturulan arama noktasına geldiklerinde, erkekler soyunup, iç çamaşırlarıyla kalmıştı.

Gruptaki kadınlar da belden yukarısındaki giysi ve sutyenlerini çıkartmışlardı. Gruptaki erkek ve kadınlar, arama noktasından bu şekilde geçtiktan sonra giysilerini giyip mitinge katılmıştı.

POLİSİN İLK GÖZALTISI ERKEK GÖSTERİCİYE OLDU

Hem polisleri, hem de kutlamaya katılanları şaşırtan grup üyelerinden birisi, Ankara veİstanbul’daki patlamalarda can güvenliğini sağlayamayan polislerin, bedenlerine dokunmaması için böyle bir yönteme başvurduklarını anlatmıştı. İlginç protesto sırasında müdahalede bulunmayan İzmir emniyeti, ’Anarşistler’ grubuna yönelik çalışma yaptı. Bu anlarda elde edilen görüntülerini incelemeye alan polis, üç kadıngöstericiden ikisinin sutyenlerini tamamen çıkartıp üstsüz kaldığını, bir kadının sutyeniyle protestosunu gerçekleştirdiği belirledi. Erkeklerden ise 3’ünün iç çamaşırlarıyla, 13’ünün de belden yukarıdaki tişörtlerini çıkartıp geçtiği saptandı.

Polis, göstericilerden 2 kadın ile 3 erkeği gözaltına almak için çalışma başlattı. Kimliği belirlenen protestoculardan ilk olarak erkek olan F.K., gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği’ne götürülen F.K.’ya ’teşhircilik’ suçundan işlem yapılacağı açıklandı.

F.K.’nın ifadesinin alınmasından sonra ise savcının talimatıyla serbest bırakılacağı, evraklarının ikmalen adliyeye gönderileceği öğrenildi. Bu arada 2’si kadın 4 protestocunun da, aynı şekilde gözaltına alınacakları ifade edildi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 71 yorum
bunlar bu ülkenin insanı olamaz kişilik bozuntusu ülkesine deyil ruhunu inancını en sonda bedenini dahi başkalarına satmış kişiliksiz tipler
@alp35izm bunlar ülke yönetimine katkıda bulunacak insanlar bunlar nesil yetiştirecek bunlar eğitim öğretim verecek bunlar yazık çok yazıkk..
@dir_back neye yazık birader. Vücutlarını teşhir ederek ahlaksızlık yaptıklarına mı yazık, edep haya bilmediklerine mi yazık, memleketi karıştırmaya çalıştırdıklarına mı yazık. Bunları kasdediyorsan yazık ama bunların yetiştireceği nesil bunlardan da beter olur esas buna yazık. Kendini Anarşist diye tanıtan sözde bu öğrenci tipli bu hainlerden memlekete bi fayda gelmeyecek evet buna da yazık.
Rabbım şu mübarek günün hürmetine bu sapkınlara doğru yolu göstersen affetsin
@kalpakli niye ne guzel gayet normal bir sekilde kimseye zarar vermeden protestoda bulunmuslar neyi zoruna gittide allaha havale ediyorsun ki? tas sopami atsinlar, carsaf giyip bombalamami yapsinlar onumu istiyorsun ? Sen bu kafanla su ensaarraaa tacizcileride bi allaha havale etttinmi acaba cok merak ettim allah seni islah etsin
@kalpakli çoluk çocuğa tecavüz eden Ensar ve onu savunanlar sapkın değil, sağcı faşist polisi protesto eden eylemciler sapkın öyle mi ??? Allah bence şu KOYINLARA akıl fikir verse Türkiye cennet olur cennet !!
@kamileren2122 Kamil bunlarla beraber senide Allah'a havale ediyoruz. Sende o sapkınlardansın. İstiyosunuz ki Allah belamızı versin. Merak etme verecek, verdi de zaten ama farkında değilsiniz. Dünyanızı da ahiretinizide kaybettiniz belkide. Bundan büyük ceza mı olur. ahlak, ar, namus bilmeyenlere ne denir ? EDEP ALLAHIN CEZASI BİRAZ EDEP denir.
@kalpakli eğer burdan görünüyosa cinsi sapık hakkında yazdıklarım eski yorumlarımdan çıkar din kitap konuşan herkesi sapık konumuna düşürmeyin. Saldırgan olmadan ateizminizi yaşayın o zaman
ne güzel işte, canlı bomba sorunu kalmamış. seneye 1 mayıs Taksimde çıplak kutlansın.
@antofagasta_2014 ciplak olursa bombalamalarda olmaz bak iyi fikir carsafli bombacilar o zaman giremez iceri???
@antofagasta_2014 sende gelecekmisin ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler