7 aylık bebek sokak ortasında infaz edildi

Meksika'da 7 aylık bir bebek annesi ve babasıyla birlikte sokak ortasında bir araç içinden otomatik silahlarla açılan ateş sonucu hayatı kaybetti.

7 aylık bebek sokak ortasında infaz edildi

Meksika’da 7 aylık bir bebeğin anne ve babasıyla sokak ortasında vurularak öldürülmesi büyük tepki yarattı.

Oaxaca Eyaleti’nin Pinotepa kentinde Juan Alberto Pano Ramos (24), eşi Alba Isabel Colon (17) ve 7 aylık oğulları Marcos Miguel Pano Colon, geçen hafta cuma günü alışveriş yaptıkları AVM’den çıkarken, bir araç içinden otomatik silahlarla açılan ateş sonucu yaşamını yitirdi.

‘ÇETELERİ BİTİRİN’

Minik Marcos’un, anne-babasının arasında yüzükoyun cansız bedeninin fotoğrafı, kısa sürede sosyal medyada yayıldı. Kullanıcılar, Marcos’un geçen eylül ayında Bodrum’da cesedi bulunan Suriyeli Aylan Kurdi’ye benzemesine çokça atıfta bulundu.

Yapılan soruşturmada baba Colon’un uyuşturucu çeteleri ile bir alacak meselesi bulunduğu belirlendi. Bunun üzerine Meksikalılar, Marcos bebeğin uyuşturucu çeteleri ile mücadelenin simgesi olması gerektiğini savundu.

Marcos’un öldüğü kaldırımda bir anı köşesi oluşturulurken, Meksikalılar bölgede sık sık protesto gösterisi düzenliyor. Meksika’da uyuşturucu çetelerini çökertmek için yapılan mücadelede 40 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
hey kurban olduğum Allahım bu 7 aylık melakenin ne suçu var sen çok büyüksün insanlık bitmiş nefes dahi almaya korkar olduk sen kötü insanlardan kötülük yapanlardan koru Allahım.
Bknz: pkknın bebekleri öldürüp Türk askerine suç atması .
ÇOK ÜZÜCÜ....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler