Adıyaman’da ‘alevi evlerine’ işaret

Aygün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Adıyaman'da Alevi evlerinin işaretlendiğini belirtti.

Adıyaman’da ‘alevi evlerine’ işaret

Adıyaman'da Alevilerin evlerinin yine işaretlendiğini söyleyen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, "Bir Alevi yurttaşa gönderilen mektupta ise, 'Sizin kanınızı içeceğiz, kanınız bize helaldir' yazılıymış. 7. yüzyıldan bu yana değişen hiç bir şey yok. 'Kan içicilik' devam ediyor, kan içmeye doymadılar" açıklamasında bulundu.

"7. yüzyılda yaşanan Uhud savaşında Hamza'nın ciğerini yiyen, kanını içen kadın, Ebu Sufyan'ın eşi Hind idi. Hind aynı zamanda Muaviye'nin annesidir. Bu nedenle Muaviye'ye 'Ciğer Yiyicinin Oğlu' lakabı verilmişti. Muaviye kendisini aşağılamayı amaçlayan bu lakaptan garip bir zevk alırdı. Araplara korku saldığını düşünürdü" ifadelerini takipçileriyle paylaşan Aygün, şu sert açıklamayı yaptı:

"21. yüzyılda ise ÖSO adlı cihatçı terörist çetenin mensubu Ebu Sakkar adlı militan öldürdüğü bir Suriye askerinin ciğerini yemişti. 'Ciğerci' dünyada oluşan tepkilerden sonra bile, 'yine yerim' demişti.

-"GEÇEN HAFTA YİNE İŞARETLENDİ"-

Geçen hafta Adıyaman'da Alevilerin evleri yine işaretlendi. Bir Alevi yurttaşa gönderilen mektupta ise, 'Sizin kanınızı içeceğiz, kanınız bize helaldir' yazılıymış. 7. yüzyıldan bu yana değişen hiç bir şey yok. Hind'den Ebu Sakkar'a, Sakkar'dan Adıyaman'daki yamyamlara 'kan içicilik' devam ediyor. 'Ciğercinin oğulları' kan içmeye doymadılar." (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
Geçti o eski yıllar yemezler.Bir kere olur Sünnilere suç atıp alevileri onlar yaktı demeler.Derin devletin adamları zamanında aleviyi sunniye kırdırmak için tezgah kurduğu gibi bugün de aynı oyun yapmak istiyolar.Sunniler Türkiyede alevilerle niye uğraşsın.Asıl sorunlu kemalistlerdir.Hala kemalizmle idare olunuyo memleket.Aleviler zaten İrandaki gibi değilki bugün alevi gençleri alevi değil komünisttir.Alevi geleneklerine uygun giyinen bir genç gördünüzmü.Özellikle de kızlarda ben görmedim.
zihniyetin belli hala dar kalıp iran gibi molla türkiyede bazıları gibi dinci yobaz
zihniyetiniz aynı ha iran mollası ha türkiyedeki dinci yobazlar ha yine türkiyediki kemalistler birileri bunlardan medet umuyor din kimsenin yüce rab da kimsenin tekelinde değil islamı yorumuda nasıl yaşanacağı sana kalmamış bana gerçek din alimi gelsin yorum yapsın sen alevi kızlarının nasıl giyindiğine ve yaşadığına karışma demiyorum dini yorumlarla ifade etme zat
alevi kızlar gibi senin ailende namuslu düzgün giyimli olsa keşke
Sen ve senin gibiler ATATÜRK ün kurduğu bu ülkede yaşamayı hak etmiyorsunuz. senin atalarında aynı senin yaptığın gibi kurtuluş savaşında bu ülkeyi düşmanlara satmıştı kıllarını bile kımıldatmıyordu sonra ATATÜRK senin atalarını kesti ama malesef bitiremedi sen ve senin gibiler yallah arabistana irana...
Geçti o eski yıllar yemezler.Bir kere olur Sünnilere suç atıp alevileri onlar yaktı demeler.Derin devletin adamları zamanında aleviyi sunniye kırdırmak için tezgah kurduğu gibi bugün de aynı oyun yapmak istiyolar.Sunniler Türkiyede alevilerle niye uğraşsın.Asıl sorunlu kemalistlerdir.Hala kemalizmle idare olunuyo memleket.Aleviler zaten İrandaki gibi değilki bugün alevi gençleri alevi değil komünisttir.Alevi geleneklerine uygun giyinen bir genç gördünüzmü.Özellikle de kızlarda ben görmedim..
güzel bir açıklama helal olsun cuk diye oturmuş Türkiyede alevilik bile yok çünkü alevilik dini çağrıştırır bizdeki aleviyi temsil şekli sürekli devlete saldıran kaos yapan ateistlikle eşit tutan nerdeyse dinsizliğe yakın hiç bir imanı değere sahip çıkmayan terör örgütleriyle iş birliği manevi dinamiklerin yanında maddi dinamikler bile umursanmayan sanki bu ükenin ferdi değilde uzaydan düşmüş gibi ülke değerlerine sürekli saldıran şükürsüz azda çokda olsa kazançla asla hoşnut olmayan ve sürekli ülkenin % 95 lik sünni nüfusun ne hikmetse işi gücü yokda alevilere düşman olduğunu sanan bir kitle
@kamil_1980_hbuib kes lan kamil kıt beyinli herif, makarna karbonhidrat tüketmekten beynin iflas etmiş
1300 yllık olayı kullanmaya kalkmayın..Sizin müslümanlıkla ne kadar alakanız olduğu aşikar..Tipik kominist mağduriyet edebiyatı..Başka kapıya beyler..Alevi sunni ayrımından prim vermeyeceğiz sizlere..Açılım çözüm saçmalığı kadar saçma bir olay olmuş..3-5 akılsız itin yaptığı yanlışla prim yapamayacaksınız..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler