Ahmet Takan yazdı: Abdullah Gül yüzde 49'u istiyor!..

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili gündem yaratacak bir iddiada bulundu. Takan, bugün kaleme aldığı 'Abdullah Gül yüzde 49'u istiyor!..' başlıklı yazısında, saray kaynaklarının Abdullah Gül'ün durumu hakkında iddialı bilgiler verdiğini ifade ederken, "Abdullah Gül'ün aday olma niyetini biliyoruz. Bazı partilerle el altından kurduğu temasların da farkındayız" diyor.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 2019 seçimleri öncesinde aday gösterileceği iddiaları kamuoyunda geniş yer bulmaya başlarken, gündemi sarsacak bir iddia da Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan'dan geldi.

İşte Takan'ın yazısındaki ilgili o bölüm;

"İktidarda, "metal yorgunluğu" fırtınası devam ediyor. "Hareketlenecek mi", "hareketlenmeyecek mi" diye hakkında papatya falı açılan Abdullah Gül'ün tüm temasları sarayın yakın takibi altında. İstifası alınan il ve belediye başkanları konusunda Gül'ün ne düşündüğünü yakın çevresinden araştırdım. Şöyle dediler;

"Abdullah Bey, istifaları FETÖ veya yolsuzluk operasyonu olarak düşünmüyor. 'Bizle görüşen bize yakın olabileceklerini hissettikleri, bildikleri insanları tasfiye ediyorlar' diye yorumluyor."

Saray kaynakları ise Abdullah Gül'ün durumu hakkında daha iddialı bilgi veriyor. O da şöyle;

"Abdullah Gül'ün aday olma niyetini biliyoruz. Bazı partilerle el altından kurduğu temasların da farkındayız. 'Yüzde 49'un ortak tek adayı olayım' diyor. Bunun garantisini istiyor. Garanti bekliyor."

Şimdi bulmacanın iki parçasını birleştirme işi de size düşüyor!.."