Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir?

Ağlayan bebeğinizi sakinleştirmek için 21 yol (Şimdi!)

Ağlayan Bebek Nasıl Sakinleştirilir?

Bir bebeğin ağlaması ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamak için kullandığı ilk ve en önemli araçtır. İlk aylarda aileler ağlamanın gizemini çözmeye çalışırlar— Ne demek istiyor?, ve Susturmak için ne yapılmalı?

Denenmesi gereken 21 yol

Bebeğinizi besleyin

Geğirmesini sağlayın.

Sıkı sıkı sarmalayın (yüzünü açıkta bırakın)

Sakinleşmesi için onunla konuşun

Onun için müzik çalın

Pozisyonunu değiştirin

Bezini değiştirin

Sıcak yada soğuk olup olmadığını kontrol edin

Onu kucağınıza alın

Onu yere bırakın

Uyutun

Oyuncak verin (üç aylık veya daha büyük bebekler için)

Dışarı çıkarın

Sakin bir ortama çıkarın (bazı bebekler kalabalık ve gürültülü yerlerden rahatsız olurlar)

Onu rahat bir şekilde tutun

Onu size yakın olmak üzere yere bırakın, ona dokunun

Kendinizi sakinleştirin ve nefes alış-verişlerinizi düzeltin (unutmayın sonsuza kadar ağlayamaz)

Siz ağladığınızda insanların yapmasını istediğiniz şeyleri ona yapın

Ona yakın durun

Göz temasında bulunun

Ağladığı sırada sizin hep onun yanında olacağınızı ona anlatın

Bebeğinizin gününün nasıl geçtiğini düşünerek hangisine öncelik vereceğinize karar verin. karşılıklarınızı sakin ve yavaşça verin. bazen hiçbir şey yapmadan bebeğiniz sakinleşebilir. Ağlamaya devam etse dahi sizin desteğinizin ve varlığınızın farkında olduğunu unutmayın.

Bir çoğumuz başarılı bir ailenin mutlu bebeklere sahip olmak demek olduğunu düşünürüz. Bebeğimiz duygularını tamamen göstermeye başladığında kendimizi iyi bir aile olarak tanımlayabiliriz. Tek amaç bebeği susturmak olduğunda, bebek ve ebeveynler iletişim, duygular ve kendileri hakkında çok önemli fırsatları kaçırabilirler.

Bebeğinize sorun

Bebekler konusunda saygı duyulan bir otorite olan Magda Gerber' e ağlayan bebeğin nasıl susturulacağı sorulduğunda bize "bebeğe sorun” diye cevap verir.Bu tavsiye, bebekle iletişim kurarak onun duyguları hakkında ona otorite olarak güvendiğimizi hissettirmemizi sağlar. Geçmişteki tecrübeler, hassas deneme yanılmalar bebeğinizi anlamayı öğrenmenizi sağlar. Genellikle ilgili ebeveynler bebeğin ağlamasını durdurmak için onunla oynar ve ona şarkılar söylerler. Bununla beraber kendini daha rahat hissetmeye başlar. Bu sürekli devam ettiğinde bebek kendi duygularını anlamada ve ifade etmekte güçlük yaşamaya başlar. Onu rahatsız eden durumlar söz konusu olduğunda ailesine yansıtmamaya çalışır. Böylece kendi duygularını anlamada ve ifade etmekte güçlük çekmeye başlar ve iletişim becerisini kaybeder.

Laura Davis ve Janis Keyserİlgili İçerikler