Bulunan ceset Necmettin Öğretmen'e mi ait?

Tunceli Valiliği, Erzincan Karayolu'nun 25'inci kilometresinde bulunan Pülümür Çayı üzerinde bir erkeğe ait ceset bulunduğunu açıkladı. Vali Tuncay Sonel, cesedin 19 Haziran günü PKK terör örgütü mensuplarınca kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz'a ait olma ihtimali üzerinde durduklarını söyledi. Necmettin Yılmaz, 16 Haziran günü Tunceli- Erzincan karayolunu kesen PKK'lı teröristler tarafından, aracı yakıldıktan sonra kaçılmıştı

Tunceli Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ,"12 Temmuz 2017 günüi saat 12.20 sıralarında Tunceli-Pülümür karayolu 25'inci kilometresinde bulunan Pülümür Çayı üzerinde erkek bir şahsa ait olduğu anlaşılan ceset bulunmuştur. Tespit edilen ceset yapılacak ön otopsi işlemine müteakip Malatya Adli Tıp Kurumu'na sevk edilecektir. Ceset üzerinde yapılacak olan DNA incelemesi işleminin akabinde kamuoyuna gerekli bilgilendirme yapılacaktır" denildi.

Konu ile ilgili DHA muhabirinin sorularını cevaplayan Tunceli Valisi Tuncay Sonel, bölgede herhani bir kayıp erkek ihbarı ve şikayeti alınmadığını belirterek, cesedin 19 Haziran günü Tunceli-Erzincan karayolunun 46'ncı kilometresinde kaçırılan öğretmen Necmettin Yılmaz'a ait olabilme ihtimali üzerinde durduklarını söyledi.

TANINMAZ HALDE

Cesedin Pülümür Çayı'nın kıyısına vurmuş şekilde bulunduğunu belirten Vali Sonel, "Ceset tahribata uğradığı için tanınmaz bir halde. Bu da uzun süredir suda kaldığını gösteriyor. Bulunan erkek cesedi otopsi sonrasi Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın ailesinden alınacak DNA örneği ile yapılacak karşılaştırma sonucunda kesin kimlik tespiti yapılacak. Ceset vatandaşların ihbarı sonucu bulundu" dedi.

16 HAZİRAN'DA KAÇIRILMIŞTI

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde görev yapan ve memleketi Gümüşhane'ye gitmek üzere yola çıkan öğretmen Necmettin Yılmaz, 16 Haziran günü Tunceli- Erzincan karayolunu kesen PKK'lı teröristler tarafından, aracı yakıldıktan sonra kaçıldı.

PKK terör örgütü daha sonra öğretmen Yılmaz'ı şehit ettiklerini açıklarken, jandarma timleri Yılmaz'ın bulunması için operasyon başlatmıştı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Lanet olsun. Allahınızdan bulun soysuzlar. Yazıklar olsun her gün acı çekiyoruz her gün bir kere daha yanıyoruz. Şu PKK denen zehirlenmiş lanetliler içinde yürünürse iyi olur. Ben yemin olsun ki kefenle yürüyeceğim. Nedir bu be nedir. Her gün bir acı her gün bir ağıt yetmedi beyler. Bu vatan size ne yaptı. Ekmeğini suyunu içtiniz hainlikten başka bilmez misiniz doğru birşey. Allah büyüktür elbet sizinde kökünüzün kazındığı günleri görecek bu millet. Sabır etmekten artık yorulsakta bizden değil bizden değil bizden değil. Ama bizden bulacaklar belasını...
Lanet olsun. Allahınızdan bulun soysuzlar. Yazıklar olsun her gün acı çekiyoruz her gün bir kere daha yanıyoruz. Şu PKK denen zehirlenmiş lanetliler içinde yürünürse iyi olur. Ben yemin olsun ki kefenle yürüyeceğim. Nedir bu be nedir. Her gün bir acı her gün bir ağıt yetmedi beyler. Bu vatan size ne yaptı. Ekmeğini suyunu içtiniz hainlikten başka bilmez misiniz doğru birşey. Allah büyüktür elbet sizinde kökünüzün kazındığı günleri görecek bu millet. Sabır etmekten artık yorulsakta bizden değil bizden değil bizden değil. Ama bizden bulacaklar belasını... Lanet olsun size zürriyetinize...
16senede memleketi ne hale getirdiler,millet koyun gibi,ses çıkmıyor yalakalıktan başka
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler