Sorular

/

Eğitim

/

İlköğretim

soledats
ordinaryüs

Hayvan almak karne hediyesi değildir.Görüşleriniz nedir?

hayvan, ödül, değildir


Sonra o hayvana bakmak zor gelecek,hevesiniz bitecek, hayvanı sokağa atacaksınız perişan olacak,ölecek.Onların da bir canı olduğunu unutmayalım.

1 0    değerlendirin
 
Cevaplar :
nbeceren
alim
6 yıl önce

Çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için onun bakabileceği bir tane almak güzel. Ama malum şimdi bahçeli bir evde kaçımız yaşıyoruz. Tıkıldık 4 duvar arasına, apartman dairesine. O yüzden küçük bir hayvan olmalı, belki de bir kafes hayvanı en uygunu. Ama burada ebeveynlere önemli bir iş düşüyor. O da çocuğun sırf hevesini kırmak için değil ona gerçekten bakabileceği, onun da bir can taşıdığını anlatarak, o bilince çocuğu ulaştırarak en uygun seçimi yapmak. Çocuğun bakamadığı, aksattığı yerde boşluğu doldurmak da gerekir.
Benim de malum 10 gün sonra 5 yaşına girecek bir kızım var. Halasında büyükçe bir akvaryum, dayısında muhabbet kuşu, eniştesinde gene muhabbet kuşu var. Onları gördükçe bab biz de alalım falan diyordu. Ben de geçen sene yazın Ulus'ta alışveriş yaparken civciv, ördek yavruları satan bir dükkanın önünden geçerken 2 tane civciv, biraz da toz yeminden aldım eve götürdüm, sevindi tabi. Karton kutuda bakmaya başladık. Bir hafta sonra bir tanesi öldü. Onu bahçeye gömdük. Diğeri tek başına kaldı ama çok hareketli idi, Kız nereye o da peşinden oraya koşturup duruyordu. 10 gün sonra o da birdenbire hastalandı, öldü. Üzüldük tabi. Ama en azından ölümün ne olduğunu öğrendi. Şimdi arada bir tv de falan civciv görünce "baba bizim de civicivimiz vardı, ne güzeldi ama öldü" der durur.
Zaten o piyasada satılanlar seçme, zayıf olanlarmış diye duydum. Siz ne kadar dikkat ederseniz edin çok yaşamamasının sebebi buymuş..:(

6 yıl önceDükkandaki Ürünler


Tüm Ürünler

Eğitim kategorisindeki diğer sorular

 

Cevap Sayısı : 0
misafir - 49 dakika önceİletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir