Sorular

/

Politika-Devlet

/

Hükümet

the_morriss
profesör

Sabancıya verilen David Rockefeller ödülü hakkında yorumunuz nedir ?

sabancı, rockefeller, ödül
Sabancıya verilen David Rockefeller ödülü hakkında yorumunuz nedir ?


Sabancı’ya ‘David Rockefeller’ ödülü
Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, her yıl toplumsal gelişme için çalışan toplum liderlerine verilen ’David Rockefeller Köprü Kurucu Liderlik Ödülü’ne layık görüldü. Amerika’nın önde gelen işadamı ve filantropisti David Rockefeller’in adını taşıyan ve hayırseverlik alanında etkili çalışmalar yapan liderlere verilen ödül, Güler Sabancı’ya önceki gün İsviçre’nin Cenevre kentinde yapılan törenle takdim edildi.

Dünyanın dört bir yanından filantropi, iş, hükümet ve sivil toplum liderlerini biraraya getiren törende, Sabancı’ya ödülünü takdim eden David Rockefeller’ın kızı Peggy Dulany, “Güler Sabancı, hayırseverliği ve iş dünyasındaki liderliğiyle sadece Türkiye’de değil tüm dünyada liderlere bir rol model oldu. Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi faaliyetlerine derinden bağlılığıyla, Türk toplumunun her kesimine ve aynı zamanda uluslararası ortaklara ulaşmasına ve yeni işbirliklerinin geliştirilmesine liderlik ediyor. Bu ödülün de amacı ortaklar arasında köprü kurmak” dedi.


Clinton ve Gates de almıştı
Sabancı, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bu ödülü Sabancı ailesi, Sabancı Vakfı ve vakfımızın çalışmalarına bugün ve geçmişte tüm emeği geçenler adına alıyorum. 50 yıllık hayırseverlik geçmişi olan bir aile olarak, 150 yıllık hayırseverlik geçmişi olan Rockefeller ailesinden ödül almak benim için bir onurdur” dedi.
Ödüle daha önce layık görülen isimler arasında, ABD eski Başkanı Bill Clinton, Güney Afrika eski Başkanı Nelson Mandela, Birleşmiş Milletler eski Genel Sekreteri Kofi Annan, sağlık alanında dünya çapında önemli çalışmalar yapan Bill ve Melinda Gates, filantropi alanında yıllardır çalışan Ürdün Kraliçesi Rania, gibi isimler yer alıyor.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/sabanci-ya-david-rockefeller-/ekonomi/detay/1775463/default.htm

0 0    değerlendirin
 
Cevaplar :
misafir
ordinaryüs
6 yıl önce
6 yıl önceDükkandaki Ürünler


Tüm Ürünler

Politika-Devlet kategorisindeki diğer sorular

 

Cevap Sayısı : 1
misafir - 6 ay önce
Cevap Sayısı : 1
misafir - 9 ay önceİletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir