Cizre'de YDGH'lilerin terk ettiği bazı evlerde silah ele geçti

Güneydoğu'da sokağa çıkma yasağı uygulanan ilçelerde güvenlik güçlerinin hendek kapatma operasyonları aralıksız devam ediyor.

Cizre'de YDGH'lilerin terk ettiği bazı evlerde silah ele geçti

Güvenlik kaynakları, Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde sokağa çıkma yasağı uygulanan 4 mahallede şiddetli çatışmalardan sonra, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'lilerin güvenlik güçlerinin karşısında tutunamayıp üslendikleri evleri terk etmeye başladığını bildirdi.

Aynı kaynaklara göre teröristlerin terk ettiği bu evlerde çok sayıda silah bulundu.

Bazı YDG-H'lilerin, Cizre'yi terk eden halkın arasına karıştığı bilgisine ulaşıldığını belirten güvenlik kaynakları, çatışmaları bırakıp gitmek isteyen bazı teröristlerin de arkadaşları tarafından infaz edildiğini bildirdi. Aynı kaynaklar, örgütün Cizre sorumlusu 'Agit' kod adlı teröristin de ilçeden gittiğini söyledi.

Bu arada sokağa çıkma yasağı uygulanan ilçelerden Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nde, 6 teröristin ölü geçirildiği, böylece Sur'da ölü ele geçen terörist sayısının 19'u bulduğu belirtildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Nere kaçıyonuz erkek bozuntuları. hani özyönetim ilan etmiştiniz.
@donerci75 -- dağdaki hainlerin başları suriyeye irana kaçtı oralara sığındılar zaten. talimat bile vermiyorlar tam yerleri belli olacak diye. siyasileride yakında kaçmaya başlar biri rusyada çalışmaya başladı zaten bu konularda. kalan ayak takımları zaten salak ne yaptıklarını kimin için öldüklerini bile bilmiyorlar. bu arada küçük liderleri de bu salaklara kendinizi patlatın diyerek talimat verip kendileri can derdinde kaçmaya başladılar. acilen bir idam cezasını çıkartıp hapistekilerinden de kurtulsak hiç de fena olmaz hani.
iyi de bu özyönetim ilan edenlerden bi ses yok vallahi gücendim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler