Otomobilinizdeki tüm özellikler gerçekten işinize yarıyor mu?

Çoğu insan araba alırken, arabasındaki özelliklerin tamamını kullanıp kullanmayacağına dikkat etmez. Peki gerçekten tüm o özelliklere ihtiyacımız var mı? Bunu düşündünüz mü hiç? Yoksa siz de mi iyi bir araca sahip olmanın hayal olacağını düşünüyorsunuz?

Yol tutuşu

Keskin virajlarda, bozuk yollarda ya da olumsuz hava koşullarında araç kullanırken kendinizi güvende hissetmeniz en önemli kıstaslardan biridir. Doğru ayarlanmış süspansiyonlar ve rijit bir gövde tasarımına sahip olan, bu sayede iyi bir yol tutuşuna sahip olan otomobiller, sürüş esnasında her türlü olumsuz şartın üstesinden gelmenizi sağlar. Böylelikle aracınızı sürüş çizgisinden sapmadan, güvenle kullanabilirsiniz.

Motor

Motor bir otomobilin kalbidir. İyi bir motor, her koşulda maksimum performansı sağlamalıdır. Peki bir motorun tek başına güçlü olması yeterli midir? Düşük yakıt tüketimi, dayanıklılığı ve bakım kolaylığı da motoru güçlü kılan özelliklerdendir.

Kullanım maliyetleri

İster benzinli ister dizel olsun, iyi bir aracın olmazsa olmazlarından biri de yakıt tüketiminin sizi üzmemesidir. Bunun yanı sıra uzun garanti süresi ve düşük bakım giderleri de aracın kullanım maliyetleri için önemli başlıklardandır.

Güvenlik

Performans bir otomobilin temelini oluşturabilir, fakat onu tamamlayan şey otomobilin güvenlik özellikleridir. Frenleme sistemi (ABS, EBD, BAS), çekiş kontrol, elektronik stabilite, devrilme önleme sistemi gibi güvenlik özellikleri, aracın performansını daha verimli kullanmanızı sağlar. Kaza anında can kaybını ve yaralanmaları önleyici hava yastıkları da güvenliğinizi sağlaması açısından son derece önemlidir.

Konfor

Ferah ve geniş bir kabin, rahat koltuklar, kaliteli döşemeler ve tüm ailenize yetebilecek bagaj hacmi. Aracınıza her oturduğunuzda, “Evet, gerçekten iyi bir karar vermişim” hissiyatına kapılmanız önemli.

Donanım

Araç içinde sürücünün hayatını kolaylaştıran tüm donanımlar, daha keyifli bir yolculuk ve kaliteli bir sürüş deneyimi demektir. Yol bilgisayarı, multimedya sistemi, müzik çalar, park sensörü-geri dönüş kamerası, bluetooth bağlantısı ve USB portları gibi özellikler araç içinde sürücünün ve yolcuların hayatını kolaylaştıran donanımlarıdır.

Otomatik vites

Manuel vites keyifli bir sürüşün hakkını sonuna kadar verir. Peki yoğun trafikte daha çok konfor arıyorsanız ne yapmalısınız? İşte o zaman sürüş keyfini ve konforu bir arada sunan otomatik vites imdada yetişir...

Satış sonrası hizmetleri hizmetler

Bir aracı almak tek başına yeterli mi? Ya sonrası? Aracın kendisi kadar, aracı aldıktan sonra alacağınız hizmetler de çok önemli. Kasko, acil destek, yedek araç desteği, garanti, yol yardım ve ekspertiz hizmetleri iyi bir aracın tamamlayıcısıdır.

.