Eba Puan Hesaplama

eba

Eba puan hesaplama, Eğitim Bilişim Ağı kullanıcılarının TEOG sınavı için kullandıkları bir işlemdir. TEOG sınavına giren öğrencilerin puanı hesaplanırken, birçok farklı kriter hesaba katılmaktadır. Bu nedenle sadece sınavda yapılan doğru ve yanlışların sayısı sınav puanı hesaplamaya yetmemektedir. TEOG sınavı sonucunda elde edilebilecek tahmini puanı hesaplayabilmek için Eba puan hesaplama işlemi kullanılabilmektedir.

Eğitim Bilişim Ağı üzerinden ulaşabileceğiniz Eba puan hesaplama işlemi sayesinde, verilen çizelge üzerindeki kriterleri hesaba katarak alacağınız tahmini puanı öğrenmeniz kolaylaşacaktır. Eğitim Bilişim Ağı sistemi içerisinde bulunan puan hesaplamaya yarayan içeriğe ve daha fazlasına ulaşabilmek için ise bütün kullanıcıların sisteme üye girişi yapması gerekmektedir. Sisteme kullanıcı girişi yaparak sadece puan hesaplama aracına değil, Eğitim Bilişim Ağı içinde bulunan bütün içeriklere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

EBA içerisinde, tamamen öğrenci ve öğretmenlere yönelik ders notları, sınav soruları, sunumlar, testler, deneme sınavları, çıkmış sorular, videolu ders anlatımları, online kurslar ve e-kitaplar gibi birçok farklı tarzda içerik bulunmaktadır. Kullanıcıların istedikleri zaman ulaşabilecekleri bu içerikler sayesinde hem öğrenciler hem de öğretmenler başka kaynaklara yönelmek zorunda kalmayacaklardır. Ayrıca Eğitim Bilişim Ağı sadece ders materyalleri değil, aynı zamanda Eba puan hesaplama gibi öğrenci ve öğretmenlerin işine yarayacak araçlar da bulundurmaktadır. Puan hesaplama aracı sayesinde, TEOG sınavı sonucunda ne kadar puan alacaklarını öğrenmek isteyen öğrenciler, puanlarını kolayca hesaplayabilirler.

Eba Puan Hesaplama Nasıl Yapılır?

Eba puan hesaplama yapabilmek için, öncelikle Eğitim Bilişim Ağı içinde bulunan puan hesaplama aracını kullanmanız gerekecektir. Puan hesaplamaları yapılırken, özellikle TEOG gibi bir sınav için, sadece sınav sorularına verilen cevaplar değil, başka değişkenler de hesaba katıldığı için, hesaplama işlemi zorlaşır. Fakat Eğitim Bilişim Ağı içinde bulunan araç sayesinde bu tür zorluklarla uğraşmadan puan hesaplama yapabilirsiniz. Puan hesaplama aracına ulaşabilmek için öncelikle yazımızın sonunda bulunan linke tıklayarak bu sayfaya girebilirsiniz. Sayfaya girdiğinizde, sağ üst köşede bulunan giriş butonuna tıklayarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Tıkladığınızda karşınıza çıkacak giriş paneli aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi olacaktır.

eba

Giriş paneli açıldığında kullanıcı bilgileriniz olan T.C. kimlik numaranızı ve giriş şifrenizi istenen yerlere yazıp oturum aç butonuna basarak sisteme giriş yapınız. Eba puan hesaplama aracı, Eba dokümanlar başlığı altında bulunmaktadır. Verdiğimiz linkten bu aracı indirebilirsiniz. Puan hesaplama cetveli şeklinde oluşturulmuş bu doküman ile TEOG puan hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Eba Puan Hesaplama Aracına Gitmek İçin TIKLAYINIZ!