'El Kaide, Reyhanlı'yı üstlendi' iddiası

El Kaide'ye bağlı Irak-Şam İslam Devleti'nin Reyhanlı saldırılarını üstlendiği ileri sürüldü.

'El Kaide, Reyhanlı'yı üstlendi' iddiası

Oda TV'nin haberine göre, El Kaide uzantılı Suriye muhalefetinin en önemli örgütü Irak ve Levant İslam Devleti (ISIL), Reyhanlı saldırısını üstlenirken Türk hükümetini, Bab'ul Hava ve Bab'ul Selam sınır kapılarını açmaması halinde intihar saldırıları düzenlemekle tehdit etti. Söz konusu örgütün 3 yıldır Türk hükümeti tarafından desteklendiği biliniyor.

Breakingnews'in yayınladığı bildiride "Aslanlarımız İslam toprakları üzerindeki Türk devletine iyilik mesajını iletmek ve burayı kafirlerden temizlemek için hazırlar" ifadeleri yer alırken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da sınır kapılarını açması için gelecek pazartesiye kadar süre veriliyor. Son olarak açıklamada Reyhaniye ile Bab el-Hava bombalamaları da ISIL tarafından üstlenildi ve Türk hükümetinin çıkarlarını hedefleyen intihar saldırılarının Ankara ve İstanbul'u da vuracağı uyarısı yapıldı.

11 Mayıs 2013'de Reyhanlı, Hatay'da düzenlenen iki ayrı bombalı terör saldırıda 52 kişi ölmüş, 146 kişi yaralanmıştı. 17 Eylül'de ise Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nın Suriye tarafındaki Babel Hava Kapısı'ndaki patlamada 7 kişi ölmüştü.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
kendi paramızla kendi vatandaşlarımızın ölmesine neden olanlara lanet olsun.....
Amin
kendini kandır esadcı adiler. mezhep çıkarlarınız yüzünden esad katliam yapıyor.
ERDOĞAN SİZE DE HADDİNİZİ BİLDİRECEKTİR EL KAİDECİLER! SURİYE MUHALEFETİ MALESEF TEK PARÇA DEĞİL, EL KAİDE İÇİNDE ESAD YANLILARI DA ESAD KARŞITLARI DA VAR. AMA BU OYUNLARI ERDOĞAN BAŞINIZA GEÇİRECEK.
birşey bildiğini mi sanıyorsun. yoksa bilgi kirliliği mi. al kaide tamamı ile esada ve esad yanlısı halka karşı. al kaide içinde olup esada bağlı olmak tamamen kendisiyle çelişen bir durum. al kaide abd destekli kuruldu ama şimdi onları müslüman kardeşler, ortadoğunun bazı ülkeleri ve t.erdoğan destekliyor.
sen ne dıyon blader yahu cıkar şu at gözlugunu el kaıde nın orada oluş sebebı sizin TAYYAR zaten gununu bıldırecek demıssın olaydan sonra bıldırebılır fakat iş işten geçeli oooo...
Haalla nasıl erdoğan diyebiliyosunnnn??
ya abi siz nasıl bi kafasınız ben çözemedim gitti kesin atın o beyni ya.
erdoğanın beslediği orgüt zaten sen hangi ülkede yaşıyorsunda sacmalıyorsun?
zaten kardeşim bak el kaideyi besleyen senin boşbakanın yani akp genel başkanı pkk eş başkanı boşbakan.artık çıkarın şu at gözlüğünü Allah aşkına
ananı suçlasalar içinde bir miktar esat sevgisi bir miktar muhalif duruş var diyeceksin. az omurgalı olun lan, az ne konuştuğunuzu bilin
el kaide abd demek abd siyonist bop el kaide abd uşağı akpkk tarafından bölgeye sokuldu o zaman bu akpkk nın suçu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler