Erdoğan e-posta adresini verdi

Erdoğan, "Benim elektronik posta adresim bimer@basbakanlik.gov.tr'' dedi.

Erdoğan e-posta adresini verdi

ANKARA (A.A)- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bilgisayar kullanan öğrencilere seslenerek, ''Bilgisayarlarınızdan internete bağlandığınızda bana elektronik posta göndermenizi ve duygularınızı benimle paylaşmanızı sizden rica ediyorum. Benim elektronik posta adresim bimer@basbakanlik.gov.tr'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ''Bilgisayarı Olmayan Kalmasın Projesi'' kapsamında düzenlenen bilgisayar dağıtım etkinliğine video konferansla katıldı.

Başbakanlık Resmi Konutu'ndan törenin yapıldığı salona bağlanan Erdoğan, ''Beş yılda 130 bin dizüstü bilgisayar dağıtılacak olması, nereden bakarsanız bakın büyük bir olaydır, büyük bir hizmettir. Umut verici, heyecan verici bir adımdır'' diye konuştu.

Hükümet olarak eğitimi en önemli hizmet alanı olarak gördüklerini ve eğitim sistemini güçlendirmek için tarihi nitelikte adımlar attıklarını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Eğitim noktasında hiçbir harcamadan kaçınmadık, kaçınmıyoruz. Şunu büyük bir memnuniyetle söylemek istiyorum. Bugün artık ülkemin hangi şehrine gidersem gideyim çocuklar benden dizüstü bilgisayar istiyorlar. Dikkat ediniz, artık para istemiyorlar, oyuncak istemiyorlar, dizüstü bilgisayar istiyorlar.

Sevgili öğrenciler, bilgisayarlarınızın hayırlı olmasını diliyorum. Güle güle kullanın. Oyun elbette hakkınız, ancak bilgisayarı bir oyun makinesi olarak görmeyeceğinize, bilgi ve becerilerinizi geliştirecek, eğitiminize destek olacak bir araç olarak onları en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyorum.

Bilgisayar yerinde kullanılmadığında maalesef çocuklar için faydadan çok zarar getirebiliyor. Öğretmenlerinizin de yönlendirmesiyle bilgisayarlarınızı faydalı bir bilgi kutusuna dönüştüreceğinizden eminim. Şunu da unutmayın. Bilgisayar sizi sokaktan, sokak oyunlarından, arkadaşlarınızla diyalogdan alıkoymasın. Bilgisayar dikkat edin sizi evlerinize hapsetmesin, bilgisayar sizi ailenizden, okulunuzdan, arkadaşlarınızdan ve eğitimden uzak tutmasın. Bilinçli bir şekilde kullandığınızda bilgisayar hayatınızı kolaylaştıracak, öğrenmenizi destekleyecek başarınıza katkı sağlayacaktır.''

Erdoğan, geleceğin büyük Türkiye'sine eğitimli, birikimli ve donanımlı girmek için gençlerin de çok gayret sarf etmeleri gerektiğini vurgulayarak, öğrencilere şöyle seslendi:

''Sevgili öğrenciler, sizlerden bir de isteğim var. Bilgisayarlarınızdan internete bağlandığınızda bana elektronik posta göndermenizi ve duygularınızı benimle paylaşmanızı sizden rica ediyorum. Benim elektronik posta adresim 'bimer@basbakanlik.gov.tr'.

Bu arada belediyemizden bir ricam daha var. Başlattığınız bir çalışmayı hızlandırarak devam ettirmenizi istiyorum. Bütün ilköğretim ve orta öğretim okullarında, bahçesi müsait olanlarda çok amaçlı spor salonları, kapalı spor salonları yapmanızı özellikle rica ediyorum. Bunun, hafta içi çocuklar, hafta sonunda da aileler için kullanılmasını özellikle rica ediyorum.''

Başbakan Erdoğan, öğrencilere, bilgisayarlarının hayırlı olmasını dileyerek, öğrencilerin yeni yıllarını da kutladı. Erdoğan, ''Yeni yılınızın başarılarla dolu olmasını diliyorum. Barış, kardeşlik yılı olmasını diliyorum'' dedi.