Flora Klinik altın oran tekniği ile burun estetiği

Burun estetiğinde kapalı ve açık teknikler ile ilgili bilgilendirme Burun estetiği kişiye özel yapılan estetik operasyonlar arasındadır. Bu estetik uygulamada kullanılacak tekniğin seçimi hastanın genel sağlık durumuna, burunda yapılacak düzeltmelere ve burun estetiğini yapacak estetik cerrahın deneyimlerine göre olur. Flora Klinik bünyemizde plastik cerrahlarımız burun estetiğinde uygulanacak tekniğe bunları değerlendirerek karar vermektedir.

Flora Klinik altın oran tekniği ile burun estetiği

Burun estetiği kapalı ve açık teknik kullanılarak yapılan bir operasyondur. Burun şeklini beğenmeyen kişilere, burun fonksiyonlarında sorun olan kişilere uygulanır. Operasyonda hedef doğal görünen, yüze uyumlu olacak estetik bir burun şekli oluşturmaktır. Bu operasyonda kullanılacak her tekniğin diğerine göre avantajı ve dezavantajı vardır.

BURUN ESTETİĞİ KAPALI TEKNİKLE NASIL YAPILIR?

Burun estetiği ameliyatında bu teknik kullanıldığında burun deliklerinden burun ucu kıkırdaklarına ulaşılabilir. Doğrultma tekniği kullanılarak burunda düzeltmeler yapılabilir. Açık tekniklerin de kullanılmasıyla burun kemeri alınabilir ya da burun ucu kıkırdakları dışındaki burun kanat kıkırdağının üzerindeki 3-5 mm kadar olan parçada alınabilir. Operasyonda burundaki kemiklerde daraltma, burun kemerinin düzeltilmesi işlemleri de yapılabilir. Burun estetiği kapalı teknikle yapılırsa, ameliyattan sonra görünür iz kalmaz.

BURUN ESTETİĞİ AÇIK TEKNİKLE NASIL YAPILIR?

Burun estetiği açık teknikle yapılırsa burun deliklerinin arasında bir kesi açılır. Bu kesi yerinde kalacak izde sonradan fazla dikkat çekici olmaz. Bu teknikle burun estetiği yapılacak ise, estetik cerrahın bu alanda çok deneyimli olması gerekir. Plastik cerrahlarımız açık teknikle burun estetiği alanında yeterince deneyim sahibidir. Bu nedenle kliniğimizde burun estetiğinde bu yöntemde kullanılır. Ameliyatta açılan kesi yerinden burun iskeleti, cildi görünür hale gelir. Bu nedenle aslında estetik cerraha büyük kolaylık sağlar. Operasyonda işlemleri görerek yapmamıza olanak verir. Bu yöntemin kullanıldığı burun estetiği ameliyatlarında hastaların iyileşme süreci daha uzun sürer. Ayrıca en ufak bir hata bile belirgin izler bırakacağı için, burun estetiği sonrasında revizyon ihtiyacına daha fazla gerek duyulabilir.

BURUN ESTETİĞİ KAPALI VE AÇIK TEKNİK TERCİHİ NASIL YAPILMALI?

Flora Klinikte doktorumuz burun estetiğinin hangi teknikle yapılacağına karar vermek için hastalarda bazı değerlendirmeler yapar. Hastanı genel durumundan, burunda yapılacak düzeltmelere kadar her detay dikkate alınır. Burada önemli olan estetik cerrahın deneyimli olduğu tekniğin hangisi olduğu, kapalı ve açık teknikte hangisine hakim olduğudur. Bu değerlendirmelerin sonucunda burun estetiğinin yapılacağı teknik belirlendiğinde, daha başarılı bir operasyon yapılabilir. Hastaların bu konuda kliniğimiz uzmanlarından Doktorumuzun önerilerini dikkate alması uygun olacaktır. Bu operasyonun başarısına etki edecektir.

1233

BURUN ESTETİĞİ KAPALI VE AÇIK TEKNİK ARASINDAKİ AVANTAJLAR

Burun estetiği için kapalı teknik kullanılacak ise hastalara açık teknikle yapılan ameliyatın avantajlarını sağlamalıdır. Burun estetiği olmak isteyen hastalarda öncelikle açık teknikten önce kapalı teknikle yapılacak ameliyat gündeme gelmelidir.

Açık burun estetiği başarılı bir şekilde yapılsa da, ameliyattan sonra burun ucunda ödem oluşmanın önüne geçilemez. Bu nedenle burun ödemi oluşmadan kapalı teknikle burun estetiği daha avantajlı olabilir.

İlk yapılan burun estetiği ameliyatında burundaki kıkırdak doku kullanılırsa, hastalarda ikinci bir ameliyata gerek duyulduğunda vücutta kulaklardan ya da kaburgadan kıkırdak alınması gerekebilir. Burun estetiği kapalı teknikle yapılırsa, ihtiyaç duyulan kemik grefti azalacağından, ikinci ameliyatta kapalı tekniğin kullanılması daha uygun olacaktır.
Burun estetiği operasyonunda burun ucu kıkırdaklarının görülerek ameliyat gerçekleştirilirse, operasyon daha başarılı olabilir. Kapalı teknik kullanıldığında burun ucu doğrultma tekniği kullanılırsa, ameliyatın başarılı olması sağlanabilir.

Hastalarda revizyon ameliyata ihtiyaç duyulursa, burun ucunda bir sorun yoksa, sadece burun sırtında bir sorun bulunuyorsa, kapalı teknikle burun ucuna dokunulmadan operasyon yapılabilir. Bu durumlarda burun estetiği açık teknikle yapılırsa, burun ucunda sorun oluşabilir.

Hastaların burun ucunda herhangi bir sorun yoksa düzeltme yapılması gerekmiyorsa doğrultma tekniğinin kullanılması uygun olacaktır. Burun estetiğinde açık teknik daha çok burun ucunda soeun olan hastalarda kullanılmalıdır. Ayrıca vücuttan başka bölgelerden kıkırdak doku alınacaksa açık teknik daha uygun olacaktır.

Burun estetiği açık teknikle yapıldığında iyileşme süreci daha uzun olur. Bu süreçte burundaki ödemde fazla olacağı için burun sert bir yapıda olur. Ameliyat kapalı teknikle yapıldığı zaman burundaki ödemde azalır. Dolayısıyla burun eskiden olduğu gibi yumuşak bir yapıda olur.

Burun estetiği ameliyatında burun küçültülmesi yapılacaksa, burundaki doku fazlalıkları çıkarılır. Buda ciltte fazlalıkların oluşmasına neden olur. Fazlalık doku çıkarılmadığı zaman doku adaptasyonun beklenmesi gerekir. Bu sağlanamadığında hastalarda solunum sıkıntıları oluşabilir. Kapalı teknikle yapılan ameliyatlarda doku fazlalığı çıkarıldığından solunum sıkıntıları oluşmaz.
Burun estetiği kapalı ve açık teknik hakkında danışmak istediğiniz her konuda Flora Klinik cerrahlarımız size yardımcı olacaktır. Bu konuda hastalarımıza gereken bilgilendirmeleri aktaracaktır. Hastaların ameliyattan sonra yüzde doğallığın sağlanması, burun yapısının doğal yumuşaklıkta olması, uyuşukluk gibi sorunların yaşanmaması, buruna temas sonrasında ağrı hissedilmemesi, burun estetiği nedeniyle rahatsız edici izlerin kalmaması için ameliyatta kullanılacak tekniğin doğru belirlenmesi önemlidir.

Kaynak: http://www.floraklinik.com/

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler