Suudi Arabistan'ı ziyaret eden Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, başta İran'ın desteklediği milisler olmak üzere Irak'ta IŞİD ile mücadele eden tüm yabancı savaşçıların ülkelerine geri dönmeleri gerektiğini söyledi.

Dünya çapında yıldız olan bazı sanatçılar da, henüz yolun başındayken reddedilmişler midir? Madonna'dan U2'ya kadar birçok sanatçı ve grubun geçmişlerine bakılınca, şöhrete giden yolun direnmekten geçtiği görülüyor.

Dünya Sağlık Örgütü, uluslararası kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Zimbabve Devlet Başkanı Robert Mugabe'ye İyi Niyet Elçiliği görevi verilmesi kararından vazgeçildiğini açıkladı. Karşıtları Mugabe döneminde Zimbabve sağlık sisteminin çöktüğünü savunuyor.

Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) karşı savaşan ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri'nin, Suriye'nin en büyük petrol sahalarından birini ele geçirdiği bildirildi.

Mısırlı yetkililer, ülkenin güneybatısında Cuma akşamı polis konvoyuna düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden polis ve güvenlik görevlisi sayısının en az 54 olduğunu açıkladı.

Reuters haber ajansı, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nden Türkiye'nin Ceyhan Limanı'na gelen ham petrol miktarının yaklaşık 3'te bir oranına düştüğünü bildirdi. Geçmişte günlük 600 bin varil olan sevkiyatın 200 bin seviyesine gerilediği belirtildi.

Başbakan Şinzo Abe'nin çağrısıyla gidilen erken genel seçimde, Abe liderliğindeki Liberal Demokratların parlamentoda çoğunluğu alması bekleniyor. Abei parlamentoda üçte iki çoğunluğu sağlayarak anayasal değişiklikler yapmayı hedefliyor.

Güneydoğu Afrika ülkesi Malavi'de, vampir olduğundan şüphelendikleri insanları linç ederek öldüren 140 kişi ve insanları kanlarını emmekle tehdit eden iki kişi gözaltına alındı. Ruj süren bir kadın kan emdiği şüphesiyle öldürülürken, bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont, İspanya hükümetinin Katalonya özerk yönetimini feshetmeye ve Katalonya'yı doğrudan yönetmeye yönelik planlarını kabul etmeyeceklerini açıkladı. Katalonya parlamentosu sözcüsü de Rajoy hükümetinin adımını "fiili darbe" olarak niteledi.

İtalya'nın en zengin bölgeleri arasında yer alan kuzeydeki Lombardiya ve Veneto bölgeleri, özerklik talebiyle bugün referanduma gidiyor. Öte yandan Veneto'nun bağımsızlığı için kampanya yürüten "Plebiscito.eu" grubu, Kuzey Ligi'ni ve Bölge Başkanı Luca Zaia'yı bağımsızlık talebinden geri adım atarak özerkliğe razı geldikleri gerekçesiyle eleştirdi. Grubun basın açıklamasında, "Veneto'nun bağımsızlığına karşı atılan bu adım bir hatadır" denildi.

Doğan Haber Ajansı (DHA), Fethullah Gülen Cemaati ile ilgili soruşturma kapsamında aranan hakimler Bülent Kınay ve Fatih Mehmet Uslu'nun Yunanistan'a kaçarken Edirne'de yakalandıklarını bildirdi. Kınay, futbolda şike; Uslu da Ergenekon davasının hakimleri arasındaydı.

Hollanda'da her yıl ortalama 134 bin kişinin işyerinde cinsel saldırıya uğradığı açıklandı.

İspanya hükümeti, ay başında bağımsızlık referandumu düzenleyen Katalonya özerk yönetimini feshetmek için harekete geçme kararı aldı ve erken seçim çağrısı yaptı. Katalonya özerk yönetiminin feshi için İspanya Senatosu'nda oylama yapılacak.

İtalya Ziraatçılar Birliği, Avrupa Komisyonu'nun ikaz ve uyarılarına dayandırarak hazırladığı "en tehlikeli gıdalar" listesini açıkladı. Birinci sırada İspanya üretimi balık yer alırken, 14 gıdanın 5'i ise Türkiye'den.

Playboy dergisinin 64 yıllık tarihinde ilk kez trans bir kadın, Playboy kızı oluyor. Derginin yeni sayısıyla birlikte trans model Ines Rau da tarihe geçmeye hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı Müslüman ülkelere uygulanan seyahat kısıtlamaları ve korumalarına yönelik tutuklama kararlarından dolayı Başkan Donald Trump ve ABD yönetimine eleştiriler yöneltti.

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği, Rakka ile ilgili bir açıklama yaptı. Elçilik, Abdullah Öcalan için "saygı görmeye değer bir şahsiyet değildir" dedi.

İtalya'nın güneyindeki Candela kasabası, yaşlanma ve göç gibi nedenlerle düşen nüfusunu artırmak için ülke içinden ve dışından buraya yerleşeceklere para ödeyeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, telefonda bir görüşme yaptı. Görüşmede, iki ülke farklı alanlardaki ilişkilerinin gelişiminin yanı sıra bölgesel konular da ele alındı.

Kuzey Koreli diplomat Choe Son-hui ülkesinin nükleer balistik füze programının müzakereye açık bir konu olmadığını söyledi. Choe, ABD'nin nükleer güce sahip bir Kuzey Kore ile "birlikte yaşamaya hazır olması gerektiğini" belirtti.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir