Hollanda'da yaşayan 20 yaşındaki Noa Jansma, erkeklerin kadınlara yönelik cinsel tacizlerine dikkat çekmek için kendisini taciz edenlerle fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşıyor.

TBMM Genel Kurulu, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon düzenlenmesi konusunda hükümete yetki veren tezkerenin süresinin uzatılması için olağanüstü toplantısına başladı. AKP'nin yanı sıra MHP ve CHP de tezkereye olumlu oy vereceğini açıkladı. HDP ise karşı çıkıyor.

94 yaşında ölen kozmetik markası L'Oreal'in varisi Liliane Bettencourt, dünyanın en zengin kadınıydı ve serveti yaklaşık 39,5 milyar doları buluyordu. Peki şimdi dünyanın en zengin kadını kim ve bu kategoride onu kimler izliyor?

İran, orta menzilli yeni balistik füzesi Horamşehr'i başarıyla denediğini açıkladı. Trump, geçen hafta içerisinde İran'ın füze programını eleştirmişti. ABD, Ocak ayındaki denemeden sonra da yeni yaptırımlar getirmişti.

Başbakan Yıldırım, IKBY referandumunun yanlış bir karar olduğunu ve bu yanlışta ısrar edilmesinin sonunun hayır olmayacağını söyledi.

Almanya'da Pazar günkü genel seçimde İslam, göç ve yabancı karşıtı Almanya için Alternatif Partisi'nin (AfD) İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra meclise giren ilk aşırı sağcı parti olması bekleniyor. Büyük koalisyon kurulması halinde ise ana muhalefet partisi olması olasılık dahilinde.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde Pazartesi günü bağımsızlık referandumu yapılacak. Hem Bağdat yönetimi hem de Irak'ın komşuları ise referanduma karşı. Referandum süreciyle ilgili olarak bilinmesi gerekenleri derledik. ABD ve IŞİD'e karşı mücadele veren koalisyon bünyesindeki bazı ülkeler ise böyle bir adımın mücadeleyi zayıflatacağı gerekçesiyle referandumun 2 yıl ertelenmesini talep ediyor.

Yapılan son araştırmalara göre, Instagram'da 50 binden fazla Irak Şam İslam Devleti yanlısı hesap keşfedildi. Örgütün, uygulamadaki hikayeler özelliğini de sık kullandığı belirtiliyor.

Milli Güvenlik Kurulu sonrasında yapılan yazılı açıklamada, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin Pazartesi günü gerçekleştirmeyi planladığı referandumun "gayrimeşru niteliği ve kabul edilemezliği bir kez daha belirtilmiştir" dendi. Açıklamada "Türkiye, ikili ve uluslararası anlaşmalardan doğan haklarını mahfuz tutar" ifadeleri yer aldı.

Filipinler'de yetkililer, Iloilo City isimli kentin belediye konağına kutular bıraktı, çalışanlardan uyuşturucu ticaretine karıştıklarından şüphelendikleri meslektaşlarının isimlerini yazarak, kutulara bırakmalarını istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı. Topbaş, "Partimi bırakmıyorum. Buradan muhalefete ekmek çıkmaz. İnsan her şeyi affeder ama adam yerine konulmamayı affetmez" dedi, istifa gerekçesini ise açıklamadı.

Pazartesi günü bağımsızlık referandumuna gitmeye hazırlanan Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKYB) Başkanı Mesud Barzani, referandumun ertelenmeyeceğini açıkladı.

Türkiye'de yaşayan tanınmış bir Suriyeli aktivistle onun gazeteci kızı İstanbul'daki evlerinde ölü bulundu. TRT, bıçaklanarak öldürülen Orouba ve Halla Barakat'ın cesetlerinin kokmaması için kireç ile kaplandıkları aktarıldı.

Şeyh Hajari adlı din adamı, kadınların yarım beyinle doğduklarını, alışveriş yapmaya başladıktan sonra da bu oranın çeyreğe indiğini söylemişti. Saad al Hajari isimli din adamının bu açıklamayı yaptığı konuşma kısa süre içinde viral oldu. Hajari tepki toplayan konuşmasına, kadınların erkeklerden daha az beyin gücüyle yaratıldığını söyleyerek başlıyor. Şeyh Hajari, kadınların yarım beyinle doğduklarını, alışveriş yapmaya başladıktan sonra da bu kapasitelerinin çeyreğe düştüğünü söylüyor.

Londra Belediyesi, internet üzerinden taksi hizmeti veren şirketin işletme ruhsatını yenilemeyeceğini açıkladı. Ruhsat süresi 30 Eylül'de doluyordu. Kararın gerekçesi, "Uber'in kurumsal sorumluluktan uzak olması".

Salı günü meydana gelen 7,1 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 273'e çıktı. Ülkeden gelen fotoğraf ve videolarda ise, arama ve kurtarma çalışmalarına katılan görevlilerin iki yumruklarını birden havaya kaldırdıkları dikkat çekiyor. Peki görevliler bu hareketi neden yapıyor?

İspanya'nın anayasa mahkemesi, yasaklanan bağımsızlık referandumun katılma yönünde çalışmalar yürüten yerel yöneticilere günlük 12 bin euroya (yaklaşık 50 bin TL) kadar ceza verilmesine hükmetti.

Bilim insanlarının anne babalara tavsiyesi: Sakın pes etmeyin, çünkü bebeğiniz sizi izliyor olabilir. Yeni bir araştırmaya göre aileler ellerindeki zor ev işlerini yarıda kesip sonraya bıraktığında, çocuklarına da kötü örnek oluyor.

Almanya'da yaşayan Türkiye kökenli seçmenler Pazar günü yapılacak seçim hakkında ne düşünüyor? Türkiye ile Almanya arasında yaşanan gerilim onları nasıl etkiledi? Seçimde kime oy verecekler? BBC Türkçe'den Aylin Yazan'ın Köln'den izlenimleri.

Kozmetik devi L'Oreal grubunun varisi ve dünyanın en zengin kadını Liliane Bettencourt 94 yaşında öldü. Bir skandallar zincirinin parçası olan Bettencourt'un bunama rahatsızlığından faydalanan bazı yakınları tarafından "istismar" edildiği ve milyonlarca dolarlık hediyeler vermeye ikna edildiği iddia edilmişti.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir