200'den fazla kadına tecavüz eden IŞİD'liden iğrenç savunma

Irak'ın Kerkük kentinde yakalanan ve 200'den fazla kadına tecavüz eden caninin savunması kan dondurdu. Cani, pişman olmadığını söyledi.

19 Şubat 2017 16:05
PAYLAŞ
TWITTER
200'den fazla kadına tecavüz eden IŞİD'liden iğrenç savunma

Irak'ın Kerkük kentinde yakalanan IŞİD'li (DEAŞ) teröristin sözleri kan dondurdu.

Terör örgütü IŞİD'in aylar önce Kerkük'te yakalanan militanlarından Amar Huseyin, Süleymaniye kentinde tutulduğu hücrede uluslararası haber ajansı Reuters'a konuştu.

Kuzey Iraklı istihbarat yetkililerinin Reuters'la görüşmesine izin verdiği Huseyin, Kerkük'te geçen Ekim ayında düzenlenen bir saldırıda yakalanmıştı. Söz konusu saldırıda, 99 sivil ve güvenlik görevlisi hayatını kaybetmişti. Çıkan çatışmada 63 de DEAŞ'lı terörist öldürülmüştü.

Ajansa konuşan 21 yaşındaki Huseyin, Irak'ta 200'den fazla kadına tecavüz ettiğini söyledi. Reuters'ın haberine göre bundan çok da pişman olmayan Huseyin'in "Genç kadınların buna ihtiyacı var... Doğal bir durum" şeklindeki sözleri tüyler ürpertti.

Ezidi ve diğer azınlık gruplara mensup kadınlara "tecavüz etme iznini" DEAŞ'lı yerel komutanlarından aldığını söyleyen Huseyin, birçok Irak kentinde onlarca kadına tecavüz ettiğini belirtti.

Huseyin ayrıca terör örgütü DEAŞ'a katıldığı 2013 yılından beri yaklaşık 500 kişiyi öldürdüğünü iddia etti.

Acımasız terörist, "Vurmamız gerekeni vurduk. Kafasını kesmemiz gerekenin kafasını kestik" dedi.

Reuters'a konuşan bir diğer DEAŞ'lı Cafer Abdelrahman ise Kerkük'teki baskında güvenlik güçlerine ateş ettiğini, ancak kimseyi öldürmediğini savundu.

33 yaşındaki Abdelrahman, örgüt tarafından öldürülmekle tehdit edildiği için DEAŞ'a katıldığını öne sürdü

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları2 yorum
  • 1248 Oy
    Bunu 200 kere düdükleyin sonra salın. Yaşarsa iyi meslek icra eder
  • 844 Oy
    Allah size destek olan herkesin belasını versin. Size 1 gram su 1silah 1kurşun veren,vereni destekleyen herkes cehennemde yansın inşallah!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.