4 ülkeden ortak açıklama: Katar çabaları sabote etti, yeni önlemler alınacak

Körfez’de yaşanan Katar krizi yeni bir dönemece girdi... Kahire'de bir araya gelen Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn Dışişleri Bakanları ortak bir açıklama yaptı. Ortak açıklamada Katar'a sunulan 13 maddelik taleplerin reddedilmesinin ardından yeni önlemler alınacağı belirtildi. 4 Arap ülkesi, 13 maddelik listenin artık ‘geçersiz’ olduğunu da duyurdu.

Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn, krizi sona erdirmek üzere Katar’a sundukları 13 maddelik talep listesinin reddedilmesinin ardından, siyasi, ekonomik ve hukuki ‘yeni önlemler’ alacaklarını açıkladı. Kahire'de bir araya gelen 4 ülkenin dışişleri bakanları ortak bir açıklama yaptı.

"TERÖR GRUPLARIYLA BAĞLANTISI KANITLANDI"

Reuters'ta yer alan habere göre Katar’ın 13 maddelik talep listesini reddetmesinin ardından ortak bir açıklama yapan 4 Arap ülkesi, Katar’ın kararının ‘terör gruplarıyla bağlantısını kanıtladığını’ ifade ederken ‘yeni önlemler’ alınacağını bildirdi. 4 Arap ülkesi, 13 maddelik listenin artık ‘geçersiz’ olduğunu da duyurdu.

"KATAR ÇABALARI SABOTE ETTİ"

Açıklamada, “Katar hükümeti anlaşmazlıkları çözmek için yürütülen diplomatik çabaları sabote etti. Katar’ın talepleri reddetmesi, bölgenin istikrarını ve güvenliğini sabote etmeye devam edeceğini doğrulamıştır” denildi.

Açıklamada, “Alınacak önlemler, Katar halkını değil, hükümetini hedef alınacaktır” ifadelerine de yer verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
YAZIKLAR OLSUN ABD KOPEKLERI
DIREN KATAR!!!
Katar sakin turkiyeye guvenme cok konuşur ama asla yapmaz. Suriyeye bak anlarsin.
Şu tabloya bakın; Müslüman olduğunu iddia eden müsrif-amaçsız-hazır yiyici Araplar Amerikan Ağabeylerinin emriyle din kardeşlerini yok etmeye çalışıyor... Haram olsun harammmmmm!!!
Suriye Katar derken bizim şeyimize kar yağacak kimse bunu düşünmüyor. Herkes kendi pisliğinde boğulmalı. Suriye gibi ortadoğu ülkeleri bk un içine batmış onları temşzlemek kurtarmak için o pisliğe biz giriyoruz. onlar sırtımıza basıp kurtulacak biz boğulacaz bu kafay la. Dünyada tüm ülkeler yanlış tek biz doğruyuz.
ABD uşağı olan Arap ülkeleri ne yazıklar olsun... kâfiri dost edinmiş ler. Elbetteki sonu hüsran olacaktır..KATAR in yanındayız...
Abi bildikleri birşeyler var katarr hükümeti teröre destekte parmağı var olmasaydı niye krdes kardeşe kin besler vveya dusman olur.
@resitduk olay ABD nin ççukar hesabı..kendi yapacağını bu taşaronlara yaptırıyor..
@resitduk SEN UYU
satılmış arabistan. birgün sana da sıra gelecek
aman haa, paraciklarimiz orada, dayan katar. :))
terore destek veren her kimse varsa allah belasini her turlu verir sonucta !!!!
İşin aslı ne biliyor musunuz? (İpek Yolu-Doğalgaz-Petrol) ABD'nin zor bir döneme gireceğini yıllar öncesinden gören CIA ve Pentagon, 1-Terör bahanesiyle, İpek Yolu'nun en önemli kara yolu olan Afganistan'ı işgale kalktı. 2-Mısır'a darbe ile Sisi'yi getirdi. 3-Saddam ve Kaddafi'yi indirerek Irak ve Libya'yı terör yuvasına çevirdi. 4-Hamas, Taliban, Daeş gibi terör gruplarını meydana getirdi. 5-Bu terör belasını, kendisine riayet etmeyen Ortadoğu ülkelerine soktu ve o ülkeleri de terör bahanesiyle askeri yığınak haline getirdi. 6-Katar'ı da bu bahaneyle bölgesinde yalnız bıraktı. bitti :(
4-ARAP ÜLKESİ DENİYOR BURDA ASIL GERCEK 4-ABD.MENŞEİİ SIRTLAN YAVRULARININ ORTA DOĞUDA SALTANATLARI SÜRDÜRME GAYRETLERİNİ DEŞİFRE ETME HAKKINI KULLANMAYAN ORTA DOĞUDAKİ İNSANLAR UYANIN ARTIK ŞİMDİ UYANMAZSANIZ NE ZAMAN UYANAÇAKSINIZ ABD 4-SIRTLANI İPLERİNİ ELİNE ALDI İŞİNE TERS GELELN ÜLKELERE SALDIR KOMUTU VERİYOR BİRDE UTANMADAN BİZLER ARAP ÜLKESİYİZ YEMELEZ ABD KÖPEKLERİ YEMEZLER ABD.İTLERİ YEMEZLER ADB SIRTLAN LARI YEMEZLER ABD -AB. UŞAKLARI YEMEZLER ABD-AB-İSRAİL OYUNÇAKLARI YEMEZLER ABD.AB.İSRAİL SALTANATCILARI BUNLAR DUYURULUR ARAP HALKINA UYANIN ARTIK SONUNUZU SİZLER BELİRLEYEÇEKSİNİZ.
Katar akp nin sorunu.Akp gidecek o sorun bitecek.Ülkemi ortadoğu bataklığına çeken akp dir.
@muratfitil rusya haklı,abd haklı,suriye haklı,iran haklı,almanya haklı,mısır haklı,sudiler haklı,bahreyn haklı,fransa haklı,ingiltere haklı,hdp haklı,bütün dünya haklı bir akp haksız dimi.
ABD NİN KENDİSİ TERÖR YARATAN TERÖRDEN BESLENEN TERÖRLERE SİLAH VEREN ŞEREFSİZLER TAPANIZ YİYORSA BİRLEŞİP ABD YE UYGULAMA YAPSANIZ YA
bunlar cidden ahmak. lan katarın yeraltı servetine göz dikmişler. kaldı ki yarın sıra size gelecek salakolar
TERÖRE DESTEK VEREN BİR ÜLKE VARSA OD AMERİKANIN TAAA KENDİSİDİR..
Dört emperyalist kuklası karar almış bunların yüzünden islam coğrafyası kanrevan akıllı ilmi islami ve dik duruş olsaydı bu gün araplar avrupaya göç etmez avrupalılar islam coğrafyasına göç ederdi nefsiniz bile birgün sizden hesap soracak dünyanın enerjisi elinizde şu rezalete bak Allah zalimleri elbet kahru perişan edecektir inşaallah.
Katar olmasaydı memleket bitmişti arkadaşlar en zor zamanlar da katar milyon dolarlarca yatırım yaparak memleketi ayakta tutmuştur. ABD bunun farkında katar üzerinden üstü kapalı saldırıyorlar. Katar'ı yanlız bırakmamamız gerek. Katar'ı iyi araştırın osmanlıdan bu yana atanan aile halen hükmediyor.
4 emparyalizmin uşakları bu kafayla giderseniz sizede sıra gelmesi yakındır..
İHALE AKEPEYE KALACAK SONUNDA .
4 ülke size sesleniyorum NEE OOO YEMEDİ değilmi ? :)
Diğer Haberler