AB Bakanı Çelik'ten Atatürk'e yapılan hakaretlere sert tepki

AB Bakanı Ömer Çelik, Brüksel'de Türkiye-AB ilişkilerine yönelik kritik değerlendirmelerde bulundu. AB Bakanı Ömer Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik TV ekranlarından ve sosyal medyadan yapılan hakaretlere tepki gösterdi.

"Bazı şahısların televizyonlarda söylediği bazı çirkin sözler söz konusu. Bu temelde bir tartışma söz konusu" diye giriş yapan Çelik şöyle devam etti:

"Bu söylenen çirkin sözleri özellikle de cumhuriyetimizin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olarak tarihsel tartışmaların, bilimsel tartışmaların dışına çıkacak şekilde bir zihinsel tahrifatın ürünü olan, özellikle de annesiyle ilgili manevi kızıyla ilgili söylemleri kınıyoruz.

"ELİMİZİN TERSİYLE İTİYORUZ"

Herkes herkese saygı göstermek durumundadır ama devletimizin kurucusuna ilk cumhurbaşkanımıza karşı bu saygının gösterilmesi mecburidir. Bunlar entelektüel egzersiz konusu ya da magazin konusu olmayacak kadar önemli işlerdir ciddi meselelerdir. Dolayısı ile bu saygısızlığı elimizin tersiyle itiyoruz ve kınıyoruz. Zaten savcılık görev alanı içinde gereken çalışmayı yapacaktır."

Çelik, Türkiye-AB ilişkilerine de değindi. "Göçmen anlaşması ırkçı yükselişi engellendi" diyen Çelik, Türkiye'nin AB üyeliğine yönelik, özellikle 'idam' konusunun gündeme getirilmesiyle gerilen son süreçte oldukça dikkat çekecek bir çağrıda bulunarak, "Gelin 22 ve 23'üncü fasılları açalım" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
ağzına sağlık sayın bakan.bu şekilde geri kalan yüzde 50'nin gönlünü bence bir nebzede olsa kazanırsınız
Sarayı ve Devlete ait koltukları dolduran devlet partisinin verdiği tepki hepsi hepsi bu mu ? Saray ve AKP adına açıklama yapacak başka devlet erkanı yok mu !
@r.etkar Bi kes sesini sende be herşeye muhaletsiniz.
hayat bazen tatlıdır, sevenler kanatlıdır..
elinin tersiyle itme! Elinin tersiyle çak ağızlarına, at içeri ki gerçekten rahatsız olduğunu anlayalım. Tayyip Erdoğan'a böyle birşey diyen dışarıda kalabilir mi? Bir onu söyle sonra inanalım.
fikirler tartışılır..peygamberler haricinde kimse masum değildir..belgesiz kanıtsız kimse konuşmasın..bel altı vurmasın...iftira atmasın..demokrasilerde tartışılmaz sorgulanmaz hiç bir şey yoktur...tartışmaya eleştiriye kapalı olmak tam bir diktatörlük yanlılığıdır.
senin annen, kizin böyle heriflerin agzinda sakiz olsa, sen ne yapardin cidden çok merak ediyorum
@feridun_ilk TARTIŞMA AYRI ŞEY HAKARET AYRI ŞEY SEN İLK ÖNCE BUNU ÖĞREN
3-5 oy için bu tür aşağılık mahluklara göz yumulmamalı
az bilem söyleniyor kamal da inönüde ve peşindekilerde vatan haini domuz enikleri.
@mahru135 ne kadar düşmansınız yaşadığın ülkeye yazık bu güzel ülkeyi ATATÜRK ve silah arkadaşlarına bu şekilde nefret söylemleri içerisinde olmanız sizin tüm ailenz özellikle (kadınlar ailendeki) hepsini sizin hakaret ettiğiniz o YÜCE İNSANLAR KURDU BU CUMHURİYETİ
@mahru135 satılmış yunan tohumu seni.
Tepki ile olmaz TUTUKLUYACAKSİNİZ
atatürke yaptığınız her hakarette aldığınız %51 erimeye devam edecektir. yeni şafak ve akit akpnin gazeteleridir. bu yazarlar akp nin koyusunu kazmaya devam etsin. bakanlık seçimlerinde %51 i mumla ararsınız.
İnandırıcılıktan çok uzak, uyutma lafları bunlar. Laf yerine icraat görseydik tamamdı, mesela kapatın dergiyi zaten fetö bağlantıları da deşifre olmuş, ohal yok mu? Oooo herkese var bunlara uzuun süredir yok. Neyse yaw he he...
savcılık soruşturmasının sonucunu merakla bekliyoruz.
Şu Rahmetli Atatürk'e Deccal diyen Deccal'ları gördükçe, Allah (C.C.)'ın Cehennemi neden yarattığını çok daha iyi anlıyorum. Saygılarımla.
Tamam oldu bitti sonuc yok.
o zaman mahut dergiye niçin resmi ilan verip besliyorsunuz.
akp genel müdürü tayip bey günde 10 saat konuşuyor,bu konudaki değerli fikirlerini öğrenmek isteriz.
@ferdagoksel biraz dikkatli takip edersen neler söylediğini duyarsın bilader .. haa birde şu müdür olayına gelince o espri daha önceden chp nin müdürü başlığı altında yapılmıştı biraz eskidi .. az dikkatli ol lütfen...
O soyu belli olmayan yaratıklara sayın bakan gereken sözleri söylemiş.Biz de halk olarak lanetliyoruz, kınıyoruz o kansızları
VAY SAYIN BAKAN VAY !!!NE GÜZEL TEPKİ KOYMUŞSUNUZ ÖYLE ??AYNI YAYIN rte hakında yapılsaydı acaba tepkiniz nasıl olurdu ??? TV KANALI ACABA HALA YAYINI SÜRDÜRÜRMÜYDÜ ?? AÇIKLAMAYI YAPANLAR ACABA HALA DIŞARIDA GEZERLERMİYDİ ? HA TABİİ SİZ HUKUK İŞİNE KARIŞMAZDINIZ YA ????
konuşacak bir kunu bulamadınızmı
Nedense RTE bu konularda sessiz kalıyor,kim bilir belki de zevk aliyordur.
elinin tersiyle itme gereken neyse onu yap bakan bey.
recep tayyibe Hakaret Olunca İş Başında Olan Savcılar-Kolluk Kuvvetleri Atatürk'e Hakaret Hemde Namussuzca Yapılıyor Sizde Elinizin Tersiyle İtin Olay Kapansın..! Ne Ala Memleket.Pel, Sormazmılar Adama;Bu Zibidileri Üniversitelere Konuşmacı Diye Çağıran Dürzüleri Kim Atadı Oralara _?
Cumhurbaşkanı ne diyor önemli olan o Bakanmis milletvekiliymis bunlar önemini yitirdi
mesele iş güzar hallere sizin siyasi idolojiniz cesaretlendiriyor. feto olaylarında içeri alınan topbaş damadı beraat ettiren içine edilmiş hukuk sisteminin medya uzak tutmak için, ülkenin kurucusuna saldırarak medyadaki asıl olaylar dan uzak tutup algıyı değiştirmek.
ATATÜRKEHAKARET EDENLERİN TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKARTILMASINI İSTİYORUZ BU ÜLKENİN HİÇ BİRŞEYİNDEN FAYDALANMASINLAR BEN ATATÜRKÜN KANININ SULADIĞI TOPRAKLARÜZERİNDE OTURUYORUM ALÇAK KÖPEKLER
rteye hakaret eden sosyal meyda hesaplarının sahiplerini 1 günde içeri tıkıyorsunuz sanini iseniz bunları söyleyen, yazanlarıda bizahmet aynı uygulamayı yapıverin! ama nerdeee.
toplumun nabzını ölçüyorlar. gelecek tepkiye göre hareket ediyorlar. bunların patronlarının Atatürk hakkındaki görüşlerini hepimiz biliyoruz sonuçta.
@garipmi bi ..ok bilmiyosun aslında biliyomuş gibi yapıyon
57 yıllık yaşama 11 savaş 24 madalya 7 nişan 13 kitap 1 ülke sığdır hayatında kitap okumamış adam seni eleştirsin ATATÜRK olmak da zor valla. Sayın Bakanım, Bu konuda duyarsız kalmadığınız için teşekkür ediyorum.
NURCULARIN BASINDAKİ BOZUNTUYU DA TUTUKLATTIRIN YIYORSA BAKANCIK ?
yav soyle ya iste. demeniz gereken bu
akil adamlar tiyatrosundan sonra kadir inanır bile adını kadir inanmaz olarak değiştirmelidir.
bu OHAL neden var ki? feto bağlantılı deri değil mi bu? adam da fetonun has adamı. daha neyin peşindesiniz?
elinin tersiyle itmeyeceksin sayın bakan, elinin içiyle patlatacaksın tokadı. gerekeni yapınız.
inşallah gerçekten samimi bir konuşmadır ve eğer ki sayın bakan gerçekten samimiyse doğru sözleri için teşekkürler...
vallahi billahi tillahi beğendim bugün seni sayın bakanım
Teşekkürler Sayın Bakan. Osmanlıdan Cumhuriyete bütün geçmişimize saygı dumak sahip çıkmak her vatandaşın duyarlılığı olmalıdır.
Diğer Haberler