ABD Başkanı Trump'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a referandum tebriği!

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı. Trump, Erdoğan'ı referandum sonucundan dolayı tebrik etti. Erdoğan ile Trump arasında geçen telefon görüşmesinde Beşşar Esad'ın yaptığı eylemlerden sorumlu tutulması gerektiği konusunda mutabık kalındığı ve DEAŞ'a karşı ortak mücadele konuşulduğu öğrenildi. Öte yandan Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 16 Nisan'daki referandumda elde ettiği zaferden dolayı tebrik etti.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak, referandumda elde ettiği başarıdan dolayı tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bu akşam telefonla arayarak referandumda elde ettiği başarıdan dolayı tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad'ın yaptığı eylemlerden sorumlu tutulması gerektiği konusunda mutabık kalındı. Görüşmede, DEAŞ'a karşı ortak mücadele konuşuldu, kendi amaçlarına ulaşmak için teröre başvuran tüm gruplara karşı iş birliğinin gerekliliği de vurgulandı.

Kralı Selman'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik telefonu

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 16 Nisan'daki referandumda elde ettiği zaferden dolayı tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre bu akşam, ABD Başkanı Trump'un ardından Suud Kralı Selman da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla aradı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı referandumdaki başarısından dolayı tebrik eden Suud Kralı Selman'ın, Anayasa değişikliğinin tüm Türk halkına hayırlı olması dileğinde bulunduğu belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
BEN,BU İKİLİYE PARALEL YAPI DİYORUM.! BU PARALEL YAPI BÜYÜK OYNUYOR 3 üncü DÜNYA SAVAŞINI ÇIKARTMAYI BAŞARACAKLAR,ELHAMDÜLİLLAH.!!!
@suleymanac aynen dediğine katılıyorum.Biri müslümanlar biri hiristiyanları yakacak yahudilere yarıyacak bu dünya.
amerika destekliyosa vardır bir cıkarı. amerikanın destekledikleri: barzani-israil-pyd-pkk
ulen trump. adamsın :-))
Avrupalı Liderler ilk şoku atlatsınlar onlarda paşa paşa tebrik edecekler
Eee ne konuşmuslar tebrik edip kapatmış mı ,
@karabulut54 yok hemen kapatmamis.survivorda kim elenir bu hafta diye de sormus
Neolduya bunlara hani fetoyu bunlar beslemiyormuydu bize teslim ettilerde bizim duymadık yaa pardon seçim bitti dost olduk yine dimi bak ben unutmuşum normal artık böyle şeyler alışın bunlara
çok yakışıyorlar.
YALANDAN KİM ÖLMÜŞ,ASLA CUMHURİYETİ YIKMAK İSTEYEN BİR DİKTATÖRÜ TEBRİK ETMEZ..ANCAK 3 ÜNCÜ DÜNYA ÜLKELERİ ARAPLAR TEBRİK ETMİŞ..
He he kesin arayıp tebrik et miştir ne de olsa dünya lideri kendileri usa dan sonra gelir tebrik etmezmi hiç
Milletin agzinda bir bop tutmus gidiyor soylediklerine kendileri de inanmiyor bu adam bop esbaskaniysa neden suriyeye girdi daesle kol kola olurdu daes hic hiristiyan ve yahudilere dokunmadi neden acaba ne hikmetse daes turkiye ve iraka saldir di hep israile hic saldirma di irana sesi bile cikmadi.
@olcay_1984_fttca arap baharı ülkelerde nasıl başlamış onu araştırın. Sizin haberiniz yok, bu RTE biz Hayircilara Hain dedi. Yani ülkenin yarısına hain dedi, unutursak kalbimiz kurusun. Kendimi bildim bileli Turan cıyım ama bunlar bana Hain dedi. Ve artık öyle kalmak istiyorum. Taa ki bunlar gidene kadar
@olcay_1984_fttca DAEŞ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE ALENİ ŞEKİLDE BİRLİK OLMASINI BEKLEMEN ZATEN HERŞEYDEN BİHABER OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.ÖSO İLE BİRLİK OLMASI YETMEZ Mİ?SEN ÖSO YU MASUM SURİYELİ VATANDAŞLARDAN OLUŞAN BİR GRUP MU SANDIN?ÖSONUN EN BÜYÜK FİNANSMANI ABD VE DESTEKÇİSİ TÜRKİYE.SURİYEDEKİ İÇ SAVAŞIN MİMARI DA ERDOĞAN.BAŞTAN SURİYEDEKİ İÇ SAVAŞA MÜDAHİL OLUP TARAF OLMASAYDI.ŞİMDİ SURİYEDE TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ KORUNUP BİZİM ASKERİMİZİN SINIRDA KÜRT KORİDORU OLUŞMASIN DİYE SURİYEDEKİ İÇ SAVAŞA MÜDAHİL OLMASI SÖZ KONUSU OLMAYACAKTI.AKPNİN YANLIŞ SURİYE DIŞ POLİTİKASI SEBEP OLDU BUNLARA.
BOP PROJESİ ADIM ADIM YÜRÜYOR TABİ Kİ TEBRİK EDECEK YOKSA
Ne agziyla ucakmi cekmiş way annasini
tebrikler isler yolunda biz kazandık tabi hileside var bu isin
EYYYY AMERİKAAA.. VE BAŞKAN EŞ BAŞKANI TEBRİK EDER.AB BAŞKANLIĞI İSTEMİYOR DÜŞMANIMIZ DİYENLERE SORMAK LAZIM ABD TEBRİK EDİYOR.YPGYİ TERÖR ÖRGÜTÜ KABUL ETMEYEN,ORTADOĞUYU KAN GÖNÜLE ÇEVİREN,ASKERİMİZİN BAŞINA SÜLEYMANİYEDE ÇUVAL GEÇİREN,KIBRIS BARIŞ HAREKATINDA BUGÜN SIRT DÖNDÜĞÜMÜZ LİBYA BİZE KOŞULSUZ DESTEK VERİRKEN BİZE AMBARGO UYGULAYAN SÖZDE MÜTTEFİKİMİZ ABD DOSTUMUZ MU PEKİ?HEM MÜSLÜMAN GEÇİNİP HEM ABDNİN TEBRİĞİNDEN GURUR DUYANLARLA SADECE BİR TEBESSÜMİ ELEM BİZİMKİSİ.
Diğer Haberler