ABD, Beşşar Esad'ın generalini öldürdü!

ABD'ye ait savaş uçaklarının Suriye ordu birlikleri ve Hizbullah milislerini vurduğu saldırıda, Beşşar Esad'ın generali Yusuf Ayaş Haydar'ın öldüğü açıklandı.

ABD, Beşşar Esad'ın generalini öldürdü!

ABD ile Suriye'deki Şam rejiminin karşı karşıya geldiği büyük çatışmada Beşşar Esad'ın bir generalinin öldüğü ortaya çıktı. General Yusuf Ayaş Haydar'ın öldüğü, gece saatlerinde açıklandı. Yerel kaynaklar, Deyr ez Zor çevresinde tarafların gece saatlerinde yeniden çatışmaya girdiğini bildiriyor.

Esad'a bağlı birlikler ve Hizbullah milislerinin hafta içinde Deyr ez Zor'daki bir YPG/ABD üssüne saldırıya geçmesi üzerine, Amerikan savaş uçakları havalanmıştı.

Tankların da yer aldığı yaklaşık 500 kişilik rejim güçlerini bombalayan ABD, en az 100 kişinin öldüğünü duyurmuştu.

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'yi destekleyen ABD, iç savaş ülkesinde ilk kez bu çapta bir saldırı ile yüz yüze geldi.

Bir diğer terör örgütü IŞİD'in bölgeden çıkarılmasıyla 2017 sonbaharında Deyr ez Zor çevresine yerleşen YPG'liler, halihazırda ABD desteğiyle ülkenin en önemli petrol sahasını kontrol ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
ŞU ESAD'LA BİR OLUP CONİ'LERE DERSLERİNİ VERSEK ÇOK İYİ OLUR!!!
bizde bir abd li generale denk geliriz umarım
3 dünya savaşının ayak seslerim
asıl azilli terörist ABD yi yöneten bazı soytarılar her şey ortada terör gruplarını kullanıp o masum çocukları oldurtuyolar lütfen bu duruma kimse tepkisiz kalmasın terör ıyi bir şey değildir o ölen masum çocuk sizin çocuğunuz olabilirdi bu gözle bakıp her türlü terörü kaldıralım bazı çıkarcı menfaatçi yöneticileri desteklemeyelim
beşşar esadin genarali insanlar bir çobana bağlı köyün gibi önün adamı bunun adamı zamaninda onlar neydi ki
Biraz tarafsız olun ey kullanıcılar turkiyenin yıllardır yapamadığını yaptı Abd
BAKIYORUM,HALA CONİLERİ SEVENLER VAR?ACEP NEDENDİR?
Diğer Haberler