ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan 15 Temmuz mesajı: Desteğimizin altını çiziyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılına ilişkin mesajında, "ABD olarak Türkiye'nin demokrasisine ve demokratik kurumlarına olan sarsılmaz desteğimizin bir kez daha altını çiziyoruz" ifadesini kullandı. Bakanlık Sözcüsü Nauert, Türkiye'deki darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Nauert, şunları kaydetti:

"Bir yıl önce Türkiye'nin tüm kesim ve siyasi görüşlerine mensup, cesur ve adanmış vatandaşları bir darbe girişimine karşı demokrasilerini savundu. ABD olarak Türkiye'nin demokrasisine ve demokratik kurumlarına olan sarsılmaz desteğimizin bir kez daha altını çiziyoruz. Darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve sevdiklerine başsağlığı, yaralananlara şifalar diliyoruz."

'CESARETLERİNİ TAKDİR EDİYORUZ'

"Bugün ABD, demokratik toplumlarının hak ve özgürlüklerini muhafaza etmek için sokaklara çıkanların cesaretini takdir etmektedir" vurgusunu yapan Nauert, demokrasinin savunulmasının tahammül, tolerans, farklı fikirler ve temel özgürlüklerin korunmasını gerektirdiğini belirtti.

Sözcü Nauert ayrıca, 'temel özgürlükler üzerindeki kontrolün demokratik toplumun esaslarına zarar vereceği' ve 'zor zamanlarda daha fazla sese ihtiyaç olduğu' değerlendirmelerinde bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
evet fetöşa desteğinizi çooook net görüyoruz. bunun altını çizmenize gerek yok
yanımızda olan bağladığı köpegi bize iade eder.. yalancılar.
SAOLDA..ÖNCE FETÖYÜ VERİN.
senaryoyu iyi çiziyor Amerika çok komiksin türk milletinin aklıyla dalga geçiyor....
ne kadar da pişkinsin abd
ABD teröre olan desteğini tam gaz vermeye devam ediyor belli oldu
TÜRK MİLLETİNİN TEK DOSTU YİNE TÜRK MİLLETİDİR ALÇAKLIGA YALAKALIGA GEREK YOK
yüce amerika her zaman türkiyenin yanında yer olmuş eski bir dosttur.hatta atalarımız ne der:'eski dost,düşman olmaz''iyi ki varsın dost amerika.yaşasın türk-amerikan dostluğu
@ademtoyan Çektir git.!!
bükemediğiniz bileği böyle öpersiniz sam amca
Desteğin altını çiz de bizim altımızı oyma ya adam gibi çık savaşalım biz japonlara benzemeyiz atom bombası attık da bilmem ne
Sizde de yalan aynı bizde bize söylenenler gibi.CİA ye bu darbenin uygulayıcılarındandı.ıdığınız Erdoğan a Münbiç te verdiğiniz sözler tutulmadı.Durumunuz güven vermez.
müslüman türk ulsunun darbeleride müslüman türk uluna yakışaçak nitelikte def ettiğini gören şarlatanlar darbenin arkasında olanlar şimdi cikmiş daytonluk yapıyor eskiden her padişahin bir daytonu vardı şimdi cıkmış daytonluk yapıyor abd.vs.ab.allah,in sen bü gücü bizlere nasip ettiğin için sana minnettarız sana daima inanlara yardım et müslüman türk ulusunun ve dünyada ki tüm müslümanların birleşmesine vesile ol akıllarını devşirki birlik beraberliklerini kaynaştırsınlar uyansınlar bu acımasız dünyada en çok müslümanlar eziliyor haksızlığa uğruyor fakirlerimizide koru cahillerimize akıl ihsan
Eğer dürtseniz himaye ettiğiniz Fetoyu ıade edın.Edemezsınız zıra o darbenın içindesiniz
Diğer Haberler