ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'ye 'teşekkür' açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, ABD’nin Ankara Büyükelçiliğine yönelik terör eylemi yapılabileceğine ilişkin istihbari bilgiler sonrasında gerçekleştirdiği incelemelerden dolayı Türkiye hükümetine ve güvenlik güçlerine teşekkür etti.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'ye 'teşekkür' açıklaması

Bakanlık Sözcüsü Nauert, basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Nauert, “Büyükelçiliğimiz bugün (dün) konsolosluk ve vize hizmetlerine kapalıydı. Elçiliğimiz yarın (bugün) tamamen açık olacaktır. Türkiye hükümetine, polis ve güvenlik güçlerine bu incelemeyi takip ettikleri için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

İnceleme sürecinde yapılan tutuklamalarla ilgili bir soruya Nauert, "Eğer bu, süreç için gerekliyse ve yardımcı olduysa kendilerine teşekkür ederiz.” yanıtını verdi.

Ankara’nın tepkisine neden olan yorum ve açıklamalarıyla tanınan ABD Dışişleri Sözcüsü Nauert’in teşekkür etmesi gazetecileri şaşırttı.

Ankara Valiliği, ABD kaynaklarından gelen, ABD Büyükelçiliği ve vatandaşlarının kaldığı yerlere yönelik terör eylemi yapılabileceğine ilişkin istihbari bilgiler üzerine güvenlik önlemlerinin gözden geçirildiğini ve ilave tedbirler alındığını açıklamıştı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
sen teşekkğrü boş ver pis yağcılar ne zaman çıkacaksınız munbiçten ondan heber ver
hangi ABD teşekkür etti.
ABD güven kazanmak için önce teröristleri Türkiye ye gönderip , sonrada ihbar etti. Biz de yemedik.
la bize niye teşekkür ettiler korktum bi an
teşekkür etmeselerdi iyiydi
Tamamen Tezgah,Amerikan oyunu devam ediyor.Ekonomide Avrupayı saf dışı bırakmaya çalışan Amerika Türkiyeye karşı Kullanacağı devlet arıyor.Onu da buldu sayılır.Savaşta ikinci cephe açmak için Yunanistan
acaba kim gönderdi o teröristleri? abd, kendi vatandaşların bile seni içgüdüsel olarak reddediyor. fast-food isimli yemle beslediği insan kitlesini insan ırkını yok etmek için kullanan ülkeye abd denir.
dünyadaki tüm pisliklerin ardında abd var
iyi polis kötü polis
planladılar ama tutmadı kendilerine hedef gösterip istanbulda pkk hermenilerine katliam yaptıracaklardı ama artık tüm sifreleri bizde olduğundan her adımları takip ediliyor şimdilik kullanılacak oyuncu olduklarından abd lileri ülkede tutuyoruz..
HANGİ ABD KONSOLOSU BASKIN YEMİŞTE ABDLİ ÇALIŞAN ÖLMÜŞ BU ZAMANA KADAR. ÖLEN O DEVLETİN POLİSİ, BEKÇİSİ EVLADI... KİME NE ANLATIYON. YANİ BENİM HERŞEYDEN HABERİM VAR ALGISIMI YARATMAK İSTİYORSUN.
Saçmalamasını beklerdim :)
Diğer Haberler