'ABD iki gün içinde Suriye'yi vuracak'

İsrail Radyosu'nun haberine göre, Kuveyt gazetesi El Kabas'a konuşan Arap diplomatik kaynaklar, ABD'nin bugün ya da yarın Suriye'ye askeri müdahalede bulunacağını iddia etti.

'ABD iki gün içinde Suriye'yi vuracak'

Körfez ülkelerindeki kaynaklara göre, ABD bu operasyon için Türkiye, Yunanistan ve Güney Kıbrıs'taki üsleri kullanacak.

Diplomatlar, ABD'nin operasyon için, Suriye'deki BM müfettişlerinin geçtiğimiz hafta yapıldığı iddia edilen kimyasal saldırıyla ilgili incelemelerini tamamlamasını beklediklerini öne sürdü.

MÜFETTİŞLER SURİYE'DEN AYRILDI
Kimyasal saldırı iddialarını araştırmak üzere Suriye'de bulunan BM uzmanları, bu sabah erken saatlerde başkent Şam'dan ayrılmıştı. Reuters, görgü tanıklarına dayanarak, karayoluyla Lübnan'a geçen uzmanların Beyrut Havalimanı'na ulaştıklarını bildirmişti.

BM müfettişlerinin ülkeden ayrılmasının ardından AFP'ye konuşan Suriyeli bir güvenlik yetkilisi de, "Her an bir saldırı bekliyoruz. Anında karşılık vermeye hazırız" dedi.

KERRY SAVAŞ KONUŞMASI YAPTI

BM uzmanları, 19 Ağustos'ta kimyasal silah kullanıldığı iddialarını araştırmak üzere Şam'a gitmişti. Uzmanlar henüz çalışmalarına başlayamadan 21 AĞustos günü Şam'ın kenar bölgelerindeki Guta'da kimyasal saldırı haberleri gelmiş ve 1400'ü aşkın insanın yaşamını yitirdiği iddia edilmişti. Olayın hemen sonrasında güvenlik gerekçesiyle bölgeye gitmelerine izin verilmeyen uzmanlar, son dört gündür Guta bölgesindeki kimyasal saldırı iddialarını araştırıyordu.

Kimyasal saldırı iddialarına karşılık Suriye'ye askeri operasyon düzenlenmesi konusunda BM uzmanlarının sunacağı rapor büyük öneme sahip.

"İKİ HAFTADA İNCELENİR" DEDİ AMA...

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun dün Güvenlik Konseyi'nin daimi üyeleri ABD, Rusya, Çin, Fransa ve İngiltere'nin temsilcileriyle görüşmüştü.

ABD basınında BM Genel Merkezi'ndeki görüşmenin içeriğine ilişkin haberlerde, Ban'ın, denetçilerin topladığı örneklerin incelenmesi ve raporun hazırlanması için iki hafta süreye ihtiyaç olduğunu söylediği belirtildi.

Ancak raporun hazırlanması için öngörülen sürenin uzunluğu, operasyon için raporun beklenmesi ihtimalini düşürüyor.

Ban'ın sözcüsü Martin Nesirky, daha önce yaptığı açıklamada, heyetin topladığı bulguların Avrupa'daki laboratuvarlarda inceleneceğini ve hazırlanacak raporun Genel Sekreter tarafından üye ülkelere sunulacağını belirtmiş ancak herhangi bir takvim veremeyeceklerini söylemişti.

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
bakın kardeşim şuna böyle bakın müslümanlar ölüyo amerika buraya gelmiş vurmmaya busaaten sonra vurmazsa bakın suriyede neler oluyor esad denen halkını diri yakacak türkiye mecbur buna yardım etmek zorunda
saddam içinde 967 tane resmi yalanlar söylemişlerdi.. saddam 25 senede 5000 kişiyi öldürmüş...amerika 5 senede 1 000 000 dan fazla kişiyi öldürmüş...ve kadınların ırzına geçmişlerdir.. bunumu istiyorsun kör,,,EL-GARİP hapishanesindeki rezillik ve kalleşliklerden bahsetmiyorum bile..ŞUNU ANLA BU AMERİKAYI BU KADAR AZ KİŞNİN ÖLMESİ KESMİYOR,, İÇERDEN BİTİRİLEN DEVLETE GİRİP KATLİAM İSTİYOR.. AMERİKA KATİLLER SÜRÜSÜDÜR..KIZLDERİLİLERİN NESLİNİ KURUTMUŞ,,JAPONYAYI ATOM BOMBASIYLA PERİŞAN ETMİŞTİR...unutma minareyi çalacak hırsız kılıfını çoktan hazırlamıştır.....
Amerikanın Suriyeyi vurmasını bekleyenler, bekletisinde olanlar... içinizde bunu dileyenlerin Müslüman olduğuna inanmak gerçekten güç... İşinize gelince Amerika Kötü işinize gelince Amerika Yardım.. Ayıp ayıp bunu yapan herkes elbet hesabını verecekler...
aslında israili yok edeceksin isrial dünya haritasındna silinmeli amerikanın şımarık cocugu
yahudiler kılıçtan geçmediği sürece akan kan durmayacak
zaten nerde bir pislik var israilin başı altındna cıkıyor bm herzaman bunu yapar ya abd yada israilin uşagı
Adamlar duygusuz. Bilgisayar oyunu oynar gibi. Buna en istekli ülke Türkiye. Medya ise adeta zevkten çıldırıyor. Bir kaç yüz bin kişi ölsün de haber çıksın diye. Kara harekatı yok diye namus şimdilik korunuyor. Can vererek idare edecekler. gazetecilerimiz de orada fırsat bularak genç kızlara tecavüz hayaliyle geberir giderler. Vahşetten uyanmamış insanlar. Orada esir tutulacak gazeteciler de hak edecekler bunu. Bu ne savaş çığırtkanlığı böyle. Dünya suriye oalylarını sizin abartmalarınızla izliyor. Allah aynı acıyı size de yaşatsın. Savaşın iyisi olur mu. Allah hepinizin belasını versin.
ONE MUNİTE NEDEN İSRAİLİN GÖBEĞİNİ OKŞUYOR..BU NE İKİYÜZLÜLÜK.. BİR DE EN MÜSLÜMAN GEÇİNİR İKİYÜZLÜ.. IRAKTA ABD ASKERLERİNE SAĞLIK DİLEDİ AMA MÜSLÜMAN KANINA DOYMAMIŞ DEMEK. EL KAİDECİ TAYYİP.
Amerika yine ekonomik krize girdi. Her zamanki gibi çözümü orta doğu ülkeleri ile savaşmakta, sömürmekte katletmekte buluyor. ABD nin Türkiye'deki adamlarıda her zaman ki gibi savaşı destekliyor. Sözde Müslümanlar için ama her nasılsa bunlar başa geçtiklerinden beri hep Müslüman halklar kıyılıyor. Çok ironik!
elinde kanıt varsa BM olarak girersin işi bitirirsin seçim yaptırırsın refahı sağlayıp çıkarsın. yok vurcaz. 2 gün saldır füze at. o gün mü saldırsam bugün mü saldırsam. dolar yükselsin de biraz da uzun sürsün.
Bu olay 3. dünya savaşına gider. Suriye'nin arkasında çok daha tehlikeli ülkeler var.Vurmadan önce bir düşünsünler. BU işte en ZARARLI çıkacak ülke TÜRKİYE olacaktır.Siyasilerimiz neye destek verdiklerine iyice bir göz atmalılar...!!!
obama karar vermedik diyor,yandaş medya savaş çığırtkanlığı yapıyor,halk savaşmak istemiyor,devlet politikaları yüzünden ekonominin dahada bozulmasını da istemiyor,rejim değişikliği olmayacak diyen abdye karşı neden suriyede rejim değişsin cığırtkanlığı yapılıyor,milletin iç işlerine neden karışılıyor,neden birilerinin kuklası olmaya devam ediliyor,neymiş masum halk zarar görüyormuş,yahu el-kaideyi esad devrilsin diye silahlandıran bizim ülkemiz,terör örgütüne destek ver,sonrada adam ülke sınırlarını koruyor diye rejim değişsin de,sana ne?bu işin sonu hiç iyi değil,bu işten ülkem zarar görür.
ey amerika masum insanlar ölürken sesin çıkmadı şimdi gidip gene masumları öldürücen senin adaletine sıgınanları ve seni allaha havale ediyorum
hepsi birer oyun amerika önce afganistan a yerlesti sonra ırak a iran hayalleri suya düştü şimdide suriye üzerinde oynuyor bu adamlar orta doğunun rantını yemeye alıştı esed i 2 yıldır yıkamıyor son çare kimyasal bomba olayıyla havadan vuracak daha fazla uzatmak istemiyor galiba biz müslümanlar olarak birbirimizi sevmez isek daima yahudi kölesi oluruz olmayada devam ediyoruz çok yazık dünyada hangi hıristiyan yada yahudi ülkesinde kan dökülüyor bakarmısınız hep müslüman ülkelerinde oluyor bu olaylar neden aceba bence adımız müslüman kendimiz değil...
Suriye'de Müslümanları kurtarmak için müdahale edecek olan İsrail, Amerika, İngiltere ve Fransa beklentisi var; dinime söven Müslüman olsa bari diye bir laf var. Siz sahte Müslümanlar; yardım beklediğiniz ülkelere bir bakın bakalım arasında Müslüman olan var mı, yani Müslümanları kurtarmak için güvenilen dala bir bakın, uyuyor musunuz yoksa bu kadar saf mısınız? Ben, bizlerdeki Müslümanları öldüren PKKlılar ile barış isteyip Suriye'deki Müslümanları öldürenlere karşı savaş isteyen zihniyeti anlamadım ya da öyle bir zihniyet var mı yahu... Var; Yahudi zihniyeti.
Dünya Nobel Barış Ödülü Almış Obama Nedense Yakın Zamanda Dünya Barış Gününe Kanla Uyanmamızı İstiyor. Perhiz Ve Lahana Hesabı. Havadan Yapılacak Her Müdahale Orada Müslüman Kanının Akmasına Sebep Olacaktır. Bu Durumda İsrail Ve ABD nin işine Gelecektir. Türkiyeyi Çok Zor Günler Bekliyor. İran, Çin ve Rusya Olası Bir Savaşta Görev Alırlarsa Bizede Kaos Fırlayacaktır. Ve Zararlı Çıkan Biz Olacağız. Adamlar Okyanuslar Ötesinden Gelip Aynı Irak'daki Katliamlar Gibi Suriye'de de Yaşatıcaklardır Ama O zAmanlar Biz Müttefik Değildik Zarar Almadık Ama Şİmdi Müttefiğiz Gerisini Siz DÜşünün..
Tüm Müslüman alemini birbirine düşürdünüz ya helal büyük ort. Doğu başkanı Tayyip efendi... Cehennem seni bekliyor ...
İLK BAŞTA TURKİYE İÇİNDE BULUNDU AC YOKSULU DOYURSUN.BENZİNE MAZOTA YİNE ZAM GELDİ. BANENE SURİYEDEN BANENE LİBYADAN BANENE MISIRDAN..İLK BAŞTA İNSANLARA SORSUNLAR İŞ GÜÇ VARMI..İNSANLAR HAYATINDAN MEMNUNMU DİYE.MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI KATLEDİYOR.AMERİKA TÜRK ASKERLERİNE CUVAL GECİRMİŞTİ HALA SADDAMDAN KALAN AMERİKA ORDUSUNDAN KALAN SİLAHLARLA MEHMETCİKLERİMİZ ÖLÜYOR.AFGANİSTANDA NE İŞİN VAR AMERİKA ARAB ÜLKESİNDE NE İŞİN VAR AMERİKA VE TÜRKİYE İLK BAŞTA İÇ İNSANLARINA BAK AC AC ASGARİ ÜCRET 780 MİLYON ...İŞSİZLİK COK ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.T.C VATANDAŞIYIM AMA BANA AGLAYAN YOK MLSF
sanki iraqda rapor beklediniz siz medya ile isi goturursunuz bak o siyah sapkali amcalarinin hic sesi cikiyormu sesizce sinsice isi goturuyorlar olenler sizden ve bizden olacak onlardan olmayacak
yavşak esat (pis arap) memleketi boşuna terk edip kaçmadı tehrana
Ey Müslümanlar (AKP Müslümanları)gözünüz mü kör, kalbiniz mi mühürlü, Hristiyanları Müslüman kardeşlerimizi bombalaması için yalvara yalvara çağırıyoruz...Müslüman Müslümanın kardeşi değilmi? Bu başbakan nasıl Müslüman, nasıl görmüyorsunuz BOP adına Müslüman kıyımı yaptığını, Allah bunun hesabını sormaz mı hepinize....
lanet olsun sana tayyıb daha ne dyelım muslumanım dıye gecınosun masonların muslumanları katletmesıne ardım edıosun ırak ve afganıstan gıbı olacak surıyenın sonuda sende ardım et mason tayyıb
yaşasın hukumetimiz sayesinde suriyeye barış gelecek.suriyedeki bütün müslümanlar gebertilecek böylece barış olacak.sonuçta suriyede müslüman.oraya yapılacak saldırıda kafir ölecek değil.akepe hukumeti kafir ülkelerle dost olarak müslüman ülkelere savaş açmış durumda.ne kadar çok suriyeli müslüman öldürülürse o kadar iyi olur çünkü aziz ve pek muhterem başbakanımız hazreti recep bey bize yetmez demiş dün.aslansın recep kaplansın sen de bedir savaşında ki kafir vahşinin ruhunu görüyorum.mümin olanın değil
yine bi bahane bulundu savaş için olan yine müslüman gariban halka olacak allah yardım etsin dünyada olan müslümanlara oluyor biz bu kadar acizmiyiz bizim hükümette amerikanın ve israilin yandaşı olmuş ne derlerse yapıyor sözde israil karşıtı gibi duruyor ama içi farklı maalesef bizde uyuyoruz berler
sıkar sıkar suriyeye saldırmak 3 dünya savaşı ve israilin sonu demektir buna kimse cesaret edemez
türkiyedeki abd uşakları israil dölleri sevinsin artık ALLAHSIZ köpek sürüleri ALLAH sizlere fırsatg vermesin inşaLLAH
BUNLAR DA SURİYE'Yİ VURDURMA DUASINA ÇIKANLARDAN...
ABD YÜZÜNDEN SAVAŞA SÜRÜKLENİYORUZ.SAVAŞ FELAKETTİR DEPREMLER DOĞA FELAKETİDİR AMA SAVAŞ İNSANLARIN FELAKETİDİR. NEREDE BU İNSANLIK.BU DÜNYA HERKESE YETER.
oh ne ala giren çıkan bize olacak .. büyüksün tayyip reis
Aferin delisi Amerika.Zaten şeker,kalp ve tansiyon hastalarından hap satma yoluyla dünya kadar para kazanıyorsunuz.Bunlar yetmiyor birazda insan ölülerinden para kazanmak istiyorsunuz.Aferin diyelim size.
Turizm temelli bitti desenize...
ey akp kendine gel şu an dünyada tanrıyı amerika oynuyor sana ne emrederse onu yapmak zorundasın gerçek bu türkiyede kim aç kalacak kim hükümet olacak kısacası kim tuvalete gidecek kim gitmeyecek amerika karar veriyor siz camii açılışına giden bi ona karar veremez
VANPİR TAYYİP. KANA SUSAMIŞ
İRAN RUSYA ÇİNE RAGMEN BEN VURACAGIM DİYORSA ABD KENDİSİ DÜŞÜNSÜN BAŞINA GELECEKLERİ RUS HAVA KUVETLERİ İRAN HAVA KUVETLERİ CİN HAVA KUVVETLERİ HERHALDE SURİYEYİ YEM ETMEZSİNİZ ABD YE.
kimyasalı esed in atacak kadar salak olacağını sanmıyorum kesin bir oyun vardır bundada.
petrol yarışı var haberin yokmu::))
ey başbakan siyonislere müslümanları kırdırmak hoşunuzamı gidiyor
hemen herşeyi ne çabuk unutoyuruz. saldırıp milyonlarca insanı öldürecekler sonra pardon kimyasal silah yokmuş diyecekler.
süriyenin yerinde olsam israili vurmaya başlarım
Hem de 1 eylül..Dünya barış günü....ABD'nin ve yardakçılarının barış anlayışı...
Aninda karsilik vermeye haziriz diye ahkam cekecegine bak iste düsman kapini caliyor, onlarin bir ucak gemisindeki ucak sayisi sizin ordunuzda yok , ani bir baskinla o donanmayi akdenizin derinliklerine gönderebilirsen senden iyisi yok demektir, lakin ilk baskini onlar yaparsa senin tek ucagin dahi kalkamaz. Füze rampalarin, radarlarin va askeri havaalanlarin tahrip edilmeden ne yapabilirsen o yanina kalir, onlar senin hava sahana giris yaparsa havlamalarinin hic biri fayda etmez.
ALLAHIM,AMAN YA RABBİM;;; ŞU GARABETE BAKIN Kİ ;DAHA DÜN ÇANAKKALEDE BİRLEŞİP ÜZERİMİZE GELEN HAÇLILARLA , BİZ BİRLİKTE MÜSLÜMAN BİR ÜLKEYE SALDIRMAYI GÖZE ALABİLİYORUZ---BU NE AYMAZLIKTIR,BU NE GAFLETTİR..EYYY HÜKÜMET, EYY---AHMET DAVUT OĞLU DAVUTOĞLU VE EYYY YENİ BAŞ DANIŞMAN Y.BULUT KARDEŞİM.. BU OYUNU GÖRMİYECEK KADAR KÖR MÜSÜNÜZ..T.ÖZALIDA BÖYLE KANDIRMIŞLARDI 1/3 ALACAKTIK,ALDIL 3 ün 1 Nİ--DAHA DÜŞÜRÜLEN UCAĞIMIZIN AKİBETİNİ TAM BİLMİYORKEN..ÇÇO UCAKLA BAŞLAYAN OYUNA NASIL DÜŞÜYORSUNUZ..SAZANLAR GİBİ..SADDAMA SALDIRMAK İÇİN 967 TANE RESMEN YALAN SÖYLEDİLER
Diğer Haberler