ABD'li muhabir sordu! Rusya'dan çıldırtacak cevap

Washington Post gazetesi muhabiri, Rostek Genel Müdürü Çemezov'a 'Rusya'nın Türkiye'ye S-400 satışını' sordu. Çemezov, soruya karşılık "Kendi hava sahası güvenliğini sağlama gücüne sahip ise, kendisini daha güvenilir hissedecektir. Böyle bir ülkeye saldırmak isteyenlerin iki kez düşünmesi gerek" yanıtını verdi.

ABD'li muhabir sordu! Rusya'dan çıldırtacak cevap

Rostek Genel Müdürü Sergey Çemezov, ABD’nin istemesi halinde bu ülkeye de Rus füze kompleksleri S-400'ün satılabileceğini söyledi.

Washington Post gazetesi muhabiri Çemezov'a NATO üyesi olan Türkiye'ye S-400 sistemlerinin gönderilmesinin stratejik hedefinin ne olduğu sorusu üzerine Çemezov şu açıklamayı yaptı:

''S-400 saldırı sistemi değil, savunma sistemidir; Amerikalıların istemesi halinde bu sistemi onlara da satabiliriz. Stratejik açıdan hiçbir sorun yok. Ayrıca, güvenlik açısından da Rusya için hiçbir sorun görmüyorum. Aksine ülke kendi hava sahası güvenliğini sağlama gücüne sahip ise, kendisini daha güvenilir hissedecektir. Böyle bir ülkeye saldırmak isteyenlerin iki kez düşünmesi gerek.''

Çemezov, çoğu devletin böyle bir silaha sahip olmak isteyeceğini, bu yüzden taleplerin fazla olduğunu belirtti.

s400

İŞTE S-400 FÜZE SAVUNMA SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ

S-400'ün kullandığı füzeler kısa, orta ve uzun menzillerde aynı anda kullanılabilen değişik füzelere sahiptir. S-400 sistemlerini kendisini benzerlerinden ayıran en önemli özelliği, uzun menzili. S-400 HSS'nin 9IN6E radar menzili 600 km, 40N6 füze azami menzil 400 km irtifa 30 km'dir.

S-400 füze sisteminde komuta merkezi aynı anda 6 bataryaya komut verebiliyor ve her batarya 12 fırlatma aracına komuta eden bir 96L6 radara sahip. Bu radarlar hayalet uçak olarak tabir edilen hedefleri izleme ve bu hedeflere kilitlenme yeteneğine sahiptir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Türkiye şunu anlayamadı bir türlü, Rusya ile ilişkilerimizi sağlam tutalım, Biz onlara Dostluğumuzu gösterelim. Rusya bizim Dostumuz olmak istiyor. Çünkü karşılarında ABD gibi bir bela var. Rusya Dosta ihtiyacı var ve Bizim de var. Dinci aptal görüşlerinizi bi kenara atın. Din ile Devlet işlerini ayırın. Bu Akp her defasında yine gidip Abd ye olan sevdasını dile getiriyor. Abd yi uzak tutun bizden, Uzak tutun Ortadoğu dan..
inş bizde en kısa zamanda daha iyisini yaparız yeterki önümüzü açsınlar bazı takozlar engel olmasın yeter
bir Alman parlamenter in söylediği söz Türkiye ye baskı yapılsın ve silah satılmasın olurken bizim hala nasıl olurda onlara kanmamızı beklerler eğer sorun satmadıkları silahlarsa kendileri bilir parayı verince satan çıkar biz değil onlar yapacakları slah satışından kazanacakları paradan olurlar bakın ABD işsizlik oranında azalma açıklanıyor bu neden diye düşünmeliler okadar çok silah kullandılar ki bu üretimlerine yansıdı ve canlandırdı onların yan sektörlerine de yaradı hala Batı lı politikacılar anlamıyorlar siz yaptığınız imzaladığınız anlaşmaların kişisel mi olduğunu düşünüyorsunuz o imzn
attığınız her imza söylediğiniz her söz ülkeniz adına ama sizler bunu hiç düşünmediniz devamlı o bizi ilgilendirmez gibi saçma sözlerle kandıracağınızı düşündünüz hala daha bizim sizlerin kararlarınıza mı uymamızı bekliyorsunuz siz silah satmazsanız biz değil sizin silah sanayiniz kaybedecektir nasıl olsa dünyada satacak devlet şirket çok bakın ABD terör örgütlerine dahi satarak ekonomisini düzeltiyor demek ki sizler hala bunun farkında değilsiniz ve bu kişi bunu söyleyerek hem BM kurallarının her ülkeye verdiği topraklarına saldırılırsa savaş ilanıdır dediği kanunu hiçe sayıyor hemde Nato ü
üye ülke topraklarına saldırılırsa Nato nun savunma hakkı olduğu anlaşmasını hiçe saymış oluyor yanlızca Agit te Türkiye nin söz hakkı olmadığını mı söyleyecek bize böyle kişilerin ne işi var siyasette hele ülke siyasetinde ülkenin çıkarları yerine kendi düşüncesini savunmaya çabalıyor ülke yönetmek kendi çıkarlarını 2. plana atmak demektir bunu bilmiyor anlaşılan hala petrolü ele geçiririz mi yiz diye mi düşünüyorlar bizim istediğimiz olmazsa o zaman birilerinin insafına kalacaklardır bunu dahi düşünmüyor bu gibi kimseler
Diğer Haberler