ABD savaş uçağı Filipinler açıklarında düştü

ABD'ye ait bir F/A-18E Super Hornet tipi savaş uçağının, Filipinler açıklarında görev yapan ABD uçak gemisi USS Carl Vinson'a inişe geçtiği esnada düştüğü bildirildi. Kazanın meydana geldiği Carl Vinson uçak gemisi son günlerde gündemden düşmüyor. ABD Başkanı Trump, uçak gemisi Carl Vinson'un Kuzey Kore açıklarına gönderildiğini duyurmuş ancak daha sonra uçak gemisinin aslında Hint Okyanusu'na gönderildiği ortaya çıkmıştı.

ABD Donanmasından yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde meydana gelen kazada uçağın pilotunun koltuk fırlatma yöntemi ile atladığı ve sağ kurtulduğu kaydedildi.

Donanmanın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Kaza, uçak gemisinin 2'nci Hava Kanadına bağlı F/A-18E uçağının USS Carl Vinson'a son yaklaşmasını gerçekleştirirken meydana geldi. Olay şu anda soruşturuluyor. Pilot USS Carl Vinson'daki tıbbı ekip tarafından muayene ediliyor ve şimdilik görünür bir yaralanma söz konusu değil."

Açıklamada, pilotun Celebes Denizi'ni geçiş sırasında rutin devriye görevi yapan HSC-4 tipi kurtarma helikopteri tarafından kurtarıldığı da ifade edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Deistler'in Tanrısı neredesin ? 100 km çapında bir Asteroiti pasifik okyanusundaki mariana çukuruna çarptırırsan, biz Homosapienslerin kökünü Dünya'dan kazımış olursun. Hadi gizlenmeyi bırak da biraz Tanrılık yap ! Diğer ilahlardan umudum yok, çünkü hepsi hayal ürünüymüş. Bu yüzden bunu senden istedim. Yoksa sen de mi hayal ürünüsün ?
@kubilay_bilgili_2017 Kardeş sen sağlıklı değilsin:) bir kontrol ettir kendini...
@kubilay_bilgili_2017 sen ne ilksin ne de sonuncu olursun.Ama senin gibilerin tek ortak özelliği var maiana çukurunu bilmem ama hangi çukuru boylayacağınızı çok iyi biliyorsun.Bunu sen de biliyorsun ama gerçeklerler yüzleşmekten korkuyorsun.Korkma evladım sal kendini :)))
RUS+ÇİN+KUZEY KORE ABD.nin aklını başına getirebilir. !
bak sen...
Sirnakta 1 SEHIT 1 YARALI cokta umrumdaydi amerikanin ucagi
ha ha ha :D
bisey olmaz 17 bin tane savas ucagi var envanterde..
çok üzüldüm , koy şuradan bi Hüseyin kağıt
Diğer Haberler