ABD'den flaş Menbiç açıklaması: Türkiye ile konuşuyoruz

Son dakika haberine göre ABD Savunma Bakanı Mattis Türkiye ile Menbiç konusunu konuştuklarını, ancak detaylarını kamuoyuna açıklamanın uygun olmayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Afrin bölgesinin YPG kontrolünden alınmasının ardından, sıradaki hedefin Menbiç bölgesi olacağını açıklamıştı.

ABD'den flaş Menbiç açıklaması: Türkiye ile konuşuyoruz

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) basın ofisinde gazetecilerle bir araya gelen Mattis, Türkiye’nin PYD/PKK'ya karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Operasyonu ve Türkiye’nin muhtemel Münbiç operasyonuna ilişkin soruları yanıtladı.

Bir soru üzerine Mattis, Afrin’de PYD/PKK’ya karşı yürütülen Zeytin Dalı Operasyonu’nun, DEAŞ operasyonlarına yönelik dikkati dağıttığını iddia etti.

Mattis, Suriye’deki gelişmeleri Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile görüştüğünü belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Münbiç’e girip girmeyeceğine yönelik sorular üzerine Mattis, "Bunları şimdi konuşmayacağım. Bunu kamuoyuna açıklamanın basit bir şekilde zamanı değil. (Ülkelerin) İç kamuoylarının anlaşılabilir pozisyonlarından dolayı bu durumu konuşmak işleri daha da zorlaştırabilir. Birbiriyle yarışan menfaatleri bu şekilde dengelersiniz. Sadece şunu diyebiliriz; bu, şu anda müttefikimiz Türkiye ile aktif tartışma konusudur.”

Mattis ayrıca, Suriye’de Beşar Esed rejiminin klor gazını silah olarak kullandığının farkında olduklarını ancak sarin gazı ile ilgili incelemelerin devam ettiğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
Biz Türklerin çok meshur bir ata sözü vardır kim takar senin özgürlük anıtını diye anlayan anladı işine bak amerika
Bopçu akp ve münbiç güldürmeyin beni.Amerika beni kandırdı der geçer.Ne olacak.Nasılsa yutuyorsunuz bu masalı.
@06ayzek06 sen karektersizsen biz ne yapalım. erdoğan ve akparti sana çaktı galiba 'selam' . ulan akparti Allah bir dese sırf erdoğan diyo diye karşı çıkarsınız
Bu memleket tarihte Türktü halen Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır. - Mustafa Kemal ATATÜRK
@vagabond_2018 evet arkadaşım ebediyen türk olarak yaşamıyalım diye milyonlarca suriyeli vatan hainini içimizi kattılar malesef türklük türkiye 1980 öncesinde kaldı gercekleri görün artık
Rezil ötesi bir ruh halindesin.Kim takarmış özgürlük anıtını.Ulan altlarına önlerine yata yata yalama oldunuz.Defalarca seni adam yerine koymayıp yapmadıklarını bırakmadıkları halde kapılarında sürten yine sen,çıkmış burada kepaze derecesinde ahkam kesen yine sen.Cumhur korumalarına tutuklama çıkardılar,meclisini bombalayan iti vermiyorlar,devlet bankasının en üst düzey yönetcisini içeri atmışlar,pyd ye tırlar dolusu silah vermişler,rıza sarrafı almış sana yapmadığını bırakmamış sen gidip 40 uçak alımı anlaşması yapıp buradada millete şeytan laflarırı edeceksin.
pes eden sen altına onune yatan yalayannsensın tez pes eden erken hamıle olur al benden yeni özlü söz sana
Yeni mezar açın (abd) çünkü TÜRKİYE geliyor.... :D
detayları normalde açıklardın noldu çok mu acıttı amerika bir kulp bulun bakalım penteganun ayrı der trump ayrı der sözcün ayrı der noldu detaylar canınızımı sıktı
Başımıza bütün bu belaları musallat eden,Suriye'de mezhepçi politikalar sonucu ABD ile iş tutup Esad'ı devirme rüyası gören çürümüş Erdoğan ve AKP zihniyetidir.Ülkemizin ve bölgemizin selameti için yozlaşmış Erdoğan ve AKP zihniyetinden ilk seçimlerde kurtulmak lazımdır.
Akp gidecek Türkler gelecek İyi olacak.
Adamların sayabildiğim bir ay içersindeki beş yada altıncı aynı açıklamaları.Fazla söze gerek yok.Yapmadıklarını bırakmadılar en ufakta bir taviz vermediler.Nasıl Rus uçağını biz düşürdük bu gün olsa yine düşürürüz deyip sonra yemeyince fetö düşürdü dedilerse bu işin sonuda öyle olacak.Yalandan kahramanlık hikayesi yazıp itibar sağlamaya çalışanlarla nerelere doğru gittiğimizi zaman gösterecek.Ata sözleriyle dünyaya şekil veren bu tipe şu cevap yerinde olur.Tükürdüğünü yalamaktan bıkmadınmı.
@mertdenizsoy O TİPİN ADINI YAZAR MISIN PAZARTESİ DİLEKÇE VERECEĞİM SAVCILIĞA...
Bu pkk lıları kürtleri satan satana amele sümüğü gibi kulanılıyorlar.
ya aba altından sopa böyle gösterilir işte kimtakar sarı domuzu
abd den ve rusyadan izin alıpda havasahasını açılması sağlananve abd askerini çeken ve Türkiye elini kolunu sallayarak girmesine izin neden veriliyor AKP nin 2019a az kaldı doğru dürüst bir şey yapalım Secom kampanyası olsun BüyukOrtodoğuProjesi ne destek verebilmesi demek abd ve siyonizm e desdek verecek bi 15sene daha akp gelemezse veya koolisyon olursa soyonizm hareketi ne engel olur siyonizm in işine gecikmek gelmez
tüm dünya ülkeleri ABD NİN KARISI ABD İSE EVİN ERKEĞİ HARÇLIĞINIZI VERİYOR..ve onunla boşanmaktan korkan siz kapı önüne koyulmaktan korkuyorsunuz kovulmak demek dünyaya tepe takla çakılmak demek sıkıyorsa boşayın kocanız abd yi almayın nafakanızı görelim hadii ..nerdeeee
Ey abd, akrabalık bağlarımızın bulunduğu o bölgelerde ilk ve son söz söyleme hakkı bizimdir
MENBİÇTE ABD KALDIĞI SÜRECE TÜRKİYEYE İHANETLERİ VE HAİNLİKLERİ BİTMEZ. 5000 TIR SİLAH, ORTADOĞUDA TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BIRAKMAZ. NİÇİN GETİRDİ. ÜLKEMİZİ VE İRANI PARÇALAYIP PARSELLEMEK VE KANTONLARA AYIRARAK YUTMAK-YOKETMEK İÇİNDİR. BUNLARIN İHANETLERİNİ GÖREN SİYASİ İRADE TAVİZ VERİP DE KANDIRILDIK DERSE? TÜRK HALKINA BUNA ANLATAMAZSINIZ. NEDEN Mİ, ASKERLİK ŞUBELERİNE 50-60 YAŞINDAKİ İNSANLARIMIZ SAVAŞA GİTMEK İÇİN DİLEKÇE VERMEKTE CEVABINI BURADA ARAMALIYIZ. BİZ BU ÜLKEDE BEDAVA YAŞAMIYORUZ. HER TÜRK AİLESİNİN DEDELERİNDEN ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ VAR. BURADA TÜRKÜN KANIYLA SULANAN BİR ANADOLU VAR.
İŞTE BÖYLE... SEÇERSİN.... BAŞA GEÇERLER.. SONRA.. KAMUAOYUNA YOK. LAF ETMİŞ .SALAK.. KAMUAOYUNA DUYURMAYACAKSINDA... KENDİNE Mİ? SAKLAYACAKSIN.. BİZİMKİLERDEN ŞU ANA KADAR SES YOK..
o zaman niye yorum yapıyorsun
ABD'nin New York şehrindeki Özgürlük Adası'nda yer alır. Heykel, sağ elinde bir meşale var ABD bunun saesınde Dünyaya Özgürlük Getırmektedirç Hemde nasıl bir Özgürlük ? Girdiği ülkeleri O Heykelın Elindki MEŞAL Saesinde Onları YAKARAK . Nasıl Güzel özgürlük degil mi ?
ZEKADAN YOKSUN YORUMLAR.
@aliulvibolel sen biraz yorum yapta zekanı görelim bay zeki
pyd ye silah götüren uçaklar incirlik ten kalkıyor hala neden bahsediyorsun
Cehalet çok güzel bir şey ! Her şeyi biliyorsun . Yine çıkmış ortaya uzmanlar
ORTADOĞUNUN VAMPİRİ ABD İSE BİZDE VAMPİRE KAZIK ÇAKAN BİR MİLLETİZ TÜRK MİLLETİYİZ HEDEF AFRİN DEMİR YUMRUK GELİYORUZ ÇEKİL ÖNÜMÜZDEN ABD HAÇLI İTTİFAK BAŞI
Bizim membic operasyonu yapmanıza izin vermeyecekler yani aylar öncesinden bas bas bagiriyorsunuz karşınızda mert insanlar yok müttefik görünümlü yılanlar var onlar şimdi ne yaparız da engel oluruz deyip binbir türlü pislik yapmayı planlıyorlar. Sinirimizda ikinci bir terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz inşallah terore yuva olan Kuzey Irak'a da sıra gelecek. Bu ülkenin bedel ödediği yetti artık
@etelu biz delikanlı gibi geliyoruz der geliriz karşımızda kim olura olsun hiç önemli değil bizim yanımızda allah c.c. var onlar istediği kadar oyun kursun oyunları bozan allah c.c. bize yeter
ne hikmetse bu kimyasal silahları bu diktatör diye bahsettikleri (saddam, esad vb) şahıslar sadece kendi halkına kullanıyor. amerikaya avrupaya rusyaya israile kimyasal doğrultan görmedik.
Aptalmısınız ümmet bir birini kırıyor..Her gün kan akıyor....Yazık oldu ülkeme
SİZİN MÜTTEFİKİNİZ BELLİ .. BÜTÜN TERÖRİSTLER.. İŞİD DAHİL HEPSİ SENİN İCADIN KİRALIK KATİLLERİN..GUANTANAMOYUDA KAPATMIYORMUŞUN İFTIHAR EDEREK SÖYLÜYOR YENİ ZIR DELİİNİZ..İNŞALLAH BİRGÜN GUANTANAMOYA SENİ KAPATIRLARDA HANYAYI KONYAYI ANLARSIN..BÜTÜN DÜNYAYI MÜSLÜMANLAR AÇIK HAPİSANE YAPTINIZ..ALLAH DA SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN EMİ. KATİLLER..
TÜRKİYE SINIRINDA TÜRKİYENİN DEDİGİ OLUR ABD İSRAİLE SEYRETMEK DÜŞER
Suriye nin işine geliyor ..türk ordusu o düzlük arazide alayını silindir gibi ezer geçer..
müttefikmi? çok komiksin abd.. kuyumuzu kazıyorsun 4o senedir. defol git topraklarımızdan incirlik vs defolun gidin güya nato için ordasınız. ama oradan uçaklarla insanları öldürmek silah taşımak teröristlere amaçlı kullanıyorsunuz. MÜTTEFİKMİŞ ÇOK KOMİKSİNİZ..
akp başta kalsın daha da kötü olsun türkiye..bir musubet bin nasihatten iyidir demişler..bunların düşünmesi için biraz daha başta kalsın turkiyeye zararlarını görsünler bunlara oy atanlar..sonra kim vatan hainliği yapmış daha net görsünler diye..akp başta kalsın..
İyi birsey olsaydı..ilk olarak meydanlarda cumhurbaşkanı haber verirdi..haber verdikten sonra ilk işi ise laf atmak olurdu sağa sola..oy almak icin..YAPMADIĞINA GÖRE ŞUAN GİRME DEMİŞ AMERİKA..BİZDE TAMAM DEMİŞİZ
ŞUAN BÜTÜN TERÖRİSLER EN SON YERE ORAYA KAÇTILAR ORDA ASKERLERİMİZ ABD ASKERLERİ İLE KARŞILAŞABİLİRLER EĞER ABD LAF DİNLEMİYORSA ORDAKİ ABD Lİ GEÇİNEN PARALI ASKERLER DE ÖLDÜRÜLMELİ GERİ ADIM ASLA VE ASLA ATILMAMALI ONUNA KADAR MÜCADE BURASIDA ORASIDA TÜRKİYE HARİTALARI ÜZERİNDE ABD DEĞİL
Türkiye nin operasyonlarına karşı gelen kim varsa,önce bir kendinize bakın yaptıklarınıza,teröristleri destekliyonuz silah veriyonuz,bunları Türkiye ye karşı kullandırıyonuz,Türkiye kaşılık verip sınırlarını koruduğunda da Türkiye yi durdurmaya çalışıyonuz.Bu ne çelişki size ne oluyor,kaç ülke nerden nereye Suriye de ne işiniz var.herkes orda cirit atarken silahlar bombalar Türkiye de patlarken yıllardır,Türkiye zarar görürken sizler nerdeydiniz.Türkiye müdahale edince neden sesiniz çıkıyor.sizler Türkiye nin yerinde olsanız ne yapardınız.?sınırlarınızda böyle teröristler olsa ne yaparsınız?
Hele bir sor niye yaptim derse isimiz zor gibi
Diğer Haberler