ABD’li uzmanlar videoları inandırıcı buldu

Suriye'de kimyasal silah saldırılarına ait olduğu iddia edilen videoların yayılmasının ardından ABD'de birçok yayın organı videolar hakkında uzmanların görüşlerini aldı.

NBC kanalına konuşan Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer Patlamalar dergisi (CBRNe) Editörü Gwyn Winfield, videolarda görülen kişilerde zor nefes alma, vücutta gevşeme ve sarsıntı gibi etkiler görüldüğüne dikkat çekerek, "Bunların bazıları kimyasal silahlarda görüleceğini tahmin ettiğiniz belirtiler.” dedi. Ölüm sebeplerinin klasik silahtan kaynaklanmadığının açık olduğunu dile getiren Winfield, kimyasal silah kullanıldığı ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Video görüntülerini Foreign Policy dergisine yorumlayan ABD'li istihbarat birimlerine bağlı bir yetkili görüntülerde açık bir delil olmamakla birlikte belirtilerin sinir gazına benzediğini ifade etti. İsmini vermek istemeyen yetkili, "Bu video ve tüm diğerleri bizi kimyasal silah kullanıldığına inandırıyor.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Özgür Suriye Ordusu, Esed yönetimden intikam alınacaklarını duyurdu. Esed yönetimine ait Şam'daki tüm askeri bölgelerin hedef alanacağını kaydeden muhalifler, yönetime bedel ödeteceklerini kaydetti. CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
bak amerikalı uzmanların görüşleri okadar önemliki müslümanların katledilişi onlar için birinci sırada amerikanın sonu inşallah çinden olacak ogünüde görecez
Amerika hani sen dünyanın jandarmasıydın ne oldu ? nerde yardım etsen artık darbe dmekki birileri Amerikalıların arkasındna iş çeviriyor başka ülkenin üstüne atıyor bence sahte Müslümanlarla fitneler müşrikler temizlenmeli artık ondna sornada en sonunda Yahudileri temizlecsiniz dünyanın artık sorunu kalmaz
deccal Rahmetli saddam icinde aynisini demisti, bu serefsizi maglup etmek icin Türkiye derhal ÖSO dan destegini cekip Esadla isbirligine girmeli, yoksa Suriyenin yikimina az kaldi. Baba Esad Türkiye düsmaniydi fakat ogulla durum ayri idi, fakat dostluk uzun sürmedi deccal arayi acti.
bakıyorumki çocuk lar insanlar asya kıtasında ölunce hemen harekete geçiyorlar nedir bu ilginiz sayın Amerika yoksa sizi kandıran israile mi bogun eğdiniz bak sen amerikaya nedense acıyorum bir gün gelecek her fitne, fücur ve fesadın arkasında abd ve israil var.ama hak gelir batıl zail olur.allah büyüktür isrialin avukatlığını yaprak ortadoguda fitneliği cıkardıgınız yeter . dünyada zaten deccal ın bası İsrail oğullarıdır tek tek öldürecekler.
Diğer Haberler