ABD'nin Kudüs kararının ardından roketler atıldı savaş uçakları havalandı

Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine atılan iki roketin hedefine ulaşmadan Gazze sınırları içinde düştüğü, İsrail'in Askalan ve Shaar Hanegev bölgelerinde ise siren seslerinin duyulduğu bildirildi. İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne savaş uçağı ve tanklarla saldırı düzenlediği bildirildi.

ABD'nin Kudüs kararının ardından roketler atıldı savaş uçakları havalandı

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adrae sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan yaptığı açıklamada, Gazze'den İsrail'e doğru iki roket atıldığını ancak roketlerin Gazze sınırları içinde düştüğünü belirtti.

Öte yandan Gazze'deki Halk Direniş Komiteleri'nin silahlı kanadı Nasır Selahaddin Tugayları ise roketleri kendilerinin attığını duyurdu. Nasır Selahaddin Tugayları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bu, ABD'nin Kudüs kararına yönelik ilk tepkimizdir." denildi.

SİREN SİSLERİ DUYULDU

İsrail gazetesi Yediot Ahranot'un haberine göre İsrail'in Gazze sınırında yer alan Askalan ve Shaar Hanegev bölgelerinde siren sesleri duyuldu.

SAVAŞ UÇAKLARI VE TANKLARLA VURDU

İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne savaş uçağı ve tanklarla saldırı düzenlediği bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "Orduya ait bir savaş uçağı ile tanklar, Gazze Şeridi'de terör örgütlerine ait iki hedefi vurdu." ifadesine yer verildi.
Açıklamada, saldırının gün içerisinde Gazze'den İsrail'in güneyine düzenlenen üç roket saldırısına karşılık olduğu ileri sürüldü.

Ordu açıklamasında "Gazze'den İsrail'e düzenlenen tüm roket saldırıları için Hamas'ı sorumlu tuttukları" kaydedildi. İsrail'in gerekçe olarak gösterdiği roket saldırısını ise Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.

TRUMP'IN KARARI

ABD Başkanı Trump, dün akşam düzenlediği basın toplantısında, BM Güvenlik Konseyi'nin 1980 yılında İsrail'in Doğu Kudüs'ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararına rağmen, "Kudüs'ü resmen İsrail'in başkenti olarak tanıma zamanı geldi." ifadesini kullanmıştı.

Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
emin olun gazzeden israile roketi atanda yahudidir ..
Mekkede Türk askerini cekirge yemeye mecbur birakan araplar, Allah ne guzel hesap sorucudur. Dede koruk yer torunun disi kamasir hesabi.Insallah Türkiye 3. Dunya savasinin bi maşası olmaz. Filistin cephesi,Çöl aslani fahrettin pasa ve mekke tren raylarina keçe dosenmesini ayri ayri googleden bakip arastirin.Allah o sehitlerin ve geride biraktiklarinin haklarini rahatlikla vermeyi nasip etsin ahirette.
@muhsinkilic2020 O DEDİKLERİNİ ARAPLARIN HEPSİ DEĞİL LAİK ARAPLAR YAPTI MÜSLÜMAN ARAPLAR DEĞİL.
@muhsinkilic2020 arspların hepdi seytandır senın gıbı
allah sizin belanızı versin
Vur vur inlesin.Trump dinlesin.
Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine atılan iki roketin hedefine ulaşmadan Gazze sınırları içinde düştüğü, İsrail'in Askalan ve Shaar Hanegev bölgelerinde ise siren seslerinin duyulduğu bildirildi.
Kudüs tüm müslümanların ana kalesidir. şu amerikanin verdiği kararla başkent mi ilan edilir. Allah isterse bir kuş sürüsü amerikayi yerle bir eder . Kısacası üzülmeyin Allah bizimle beraberdir. Öte yandan uyuyan islam ülkeleri özellikle suudiler daha neyi bekliyorsunuz? uyanın artık uyanın
gazanız mübarek olsun yiğitlerim kudüs ümmeti MUHAMMED dir
yatacak yerin yok trumph...
arnavut votkayla eriği çalıştır vaziyet alın burası karışıcak
Koskoca Dünyayı paylaşamadınız be. Yazıklar olsun. Kimseye kalmayacak bu dünya. Ben bu insanların dünyada hiç yok olmayacaklarına inandıklarını düşünüyorum artık. Kafaları kesinlikle başka çalışıyor. Yoksa bu mal,mülk,iktidar hırsının başka açıklaması yok.Savaş nedir ya? Kime faydası olmuş bugüne kadar? Masumları katletmek nasıl bir güç olabilir? Hepiniz öleceksiniz. Öldüğünüzde de ne füzeleriniz, ne süper güçleriniz ne nükleer silahlarınız sizi artık koruyamayacak. Eğer bu dünyada yaptıklarınızın cezasını burada çekseydiniz ahirete inanmayabilirdim. Ama büyük hesaplar orada görülecek.
3.dünya savaşının baş mimarı Rusyadır arkasından Türkiye ve İran bu üçlü milyon belki milyarların ölümüne sebep olacak çünkü Allah’ın görmediği hiçbir yaratık yoktur onun gözüne herşey açıktır ismaili’de İshak’ı da iyi bilir Sara’yıda Hacce’yide ne olduda bu üvey kardeşler düşman kesildi her müslüman bunu vicdanınında bilir ama cesaret edip içini yoklayamaz o zaman karanlık köşesinde yargının hükmünü tatmak istemediği için vicdanını köreltmiştir gün gelecek hayat kitabı açılacak insanlar yaptıklarına göre yargılanacak orda sadece gerçek olacak çünkü gerçeğin ruhu orada yargıçlık edecek.
reza için amerikaya nota veren hükümet bi notada filistin için versen ne olur acaba
birçok peygamerin geldiği kutsal şehir kudüsü siyonizme bırakmıyacaz allah ülkemizi ve cumhurbaşkanımızı korusun en çok kudüsle ilgilenen telefonlara sarılan bağıran cagıran sayın cumhurbaşkanımız tşk ediyoruz
@eflatun47 ALLAH[CC.] LAFZI BÜYÜK HARFLERLE YAZILIR.
kudüsü alamıcaksınız kesinlikle geri adım atacaklar tüm dünya karşı başta reis
Allah yardımcımız olsun
Trump'in açıklamasının payitaht abdülhamid dizisi ile aynı zamana denk gelmesi bir rastlantı mı değil mi? Bence değil. Üstelik yakın zamandaki bölümlerde bu konu işlendi ve işleniyor. Şuna her zaman inanmışımdır, zalim her zaman kazanamaz. Zulüm bir ömür sürmez. Zulme uğrayan elbet zulmün karanlığında güçlenerek zalimi yıkmak için güç toplar. Bir gun elbet zulme uğrayan hak ile güçlenir ve dirilir. İnşallah zulme uğrayan insanlar kazanır. Nerede olurlarsa olsunlar zulme uğrayan insanlar kazanır inşallah.
istediğiniz oldu amerika yamyamları inşallah sizde beter olursunuz
bu arada suriye”de bir türbeyi bile koruyamanlar, askerimize çuval geçirilmesine,napalım şimdi müzik notası mı ki bu nota verelim diyenler;iki nota verdikleri hain ama hayırsever,vatandaşımız ama iran ve cia ajanı, orda kınuşurken güzel gündem buldular şimdi...malesef balık hafızalı millet 2 hafta sonra hatırlamıycak bile kudüs mevzularını...
@muhsinkilic2020 Sıyonistlerin asırlardır kulandığı taktiğe düşmüşsün be hemşerim ya, siyonist emperyalistlerin candan istek ve dilekleri budur halkları insanları birbirine duşman etmektir ki kolay kulanyım diye aynen çağımızda olan. Osmanlı döneminde osmanlıya başkaldıran arap, türk,kürt,ermeni,süryani ve hata bir çoğuda osmanlı duşmanlar orduların safında yer almış grup ve satılmış kişiler olmuştur halada varlar. Bu halkların duşmanlığını delili kanıtı değildir. Cemal paşa Lübnanda kimleri niye idam eti? hainleri fransılarla işbiriliği yapanları idam eti Lübnanlıları değil! Googleye fazla gu
Trumpın kabul etmesi neden bukadar duyuldu nasıl bir güç var anlamadım
trump'ın karısı da Yahudi Ortalık iyice karışacak
Ortadoğuda nükleer güce sahip tek ülke yok ,bu böyle olduğu müddetçe nükleer gücü olan ve amerika desteklı İsrail zayıfı daima yenecektir.Kudüs müslaümanların kalesidir eyvalllah ,ama Filistin insanı tanıdığım kalleş ve türk dostu değil ,onun için savaşmam asla
ALLAH[CC.] MÜSLÜMANLARIN YARDIMCISI OLSUN.
hhhhhh
Diğer Haberler