Afganistan'da Türk askerine saldırı iddiası

Afganistan'da parlamento binası ve yabancı ülke elçiliklerinin bulunduğu bölgede patlamalar meydana geldi.

15 Nisan 2012 12:51
PAYLAŞ
TWITTER
Afganistan'da Türk askerine saldırı iddiası

'ın başkenti Kabil'de NATO üssünün ve büyükelçiliklerin de bulunduğu bir mevkide önce patlama sesleri, ardından da silah sesleri duyulduğu bildirildi.

Patlama yerleri şu an için kesinlik kazanmadı ancak Vezir Ekber Han mevkiinden dumanların ve siren seslerinin geldiği gözlemlendi. Kabil'in merkezinde en az 7 büyük patlama gerçekleştiği ve sıkı korunan diplomatik bölge yakınlarında değişik yerlerden çatışma sesleri geldiği iddia ediliyor. 

 

Afganistan'da Türk askerine saldırı iddiası | video.mynet.com

 

Ayrıca Kabil'in batısındaki binası yakınlarında da patlamalar olduğu ve güvenlik güçlerinin en az 6 militanla çatıştığı belirtildi.

Kabil'in dış bölgesindeki Türkiye askeri üssünün de havan topuyla ya uğradığı ve Türk askerlerinin Yunan kuvvetleriyle beraber saldırıyı ağır makineli tüfeklerle karşılamaya çalıştığı belirtildi.

Taliban olayı üstlenirken intihar bombacılarının NATO yerleşimlerine, parlamentoya ve şehirdeki diplomatik temsilciliklere saldırdığını kaydetti. Bölgeden alınan bilgilerden de Almanya ve büyükelçilikleri civarlarından dumanlar yükseldiği öğrenildi.

Kabil'de bugünden önceki en son saldırı Şubat ayında gerçekleşmiş, İçişleri Bakanlığı'nda bir bakanlık çalışanı NATO danışmanlarına silah doğrultup iki askeri öldürmüştü.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir