Almanya anketi: Türkiye ile müzakereler durdurulsun

Almanya'da yapılan kamuoyu araştırmalarına göre Almanların üçte ikisi Türkiye ile üyelik müzakerelerinin durdurulmasını, beşte dördü de Alman askerlerinin Türkiye'den çekilmesini istiyor.

Almanya anketi: Türkiye ile müzakereler durdurulsun

Almanya'da Bild gazetesinin Insa adlı kamuoyu araştırma şirketine yaptırdığı ankete göre Almanların üçte ikisi, Alman hükümetinin AB ile üyelik müzakerelerini durdurmasından yana görüş bildirdi. Kendisine soru yöneltilen Almanların yüzde 64'ü müzakerelerin kesilmesini desteklerken yaklaşık yüzde 12'lik bir oran aksi görüşte. Geriye kalan yüzde 14'lük kesim de fikri olmadığını dile getirdi.

Araştırma sonuçlarında ankete katılanların yüzde 59'unun göçmen kökenli olduğuna da işaret edildi.

"ALMAN ASKERLERİ ÇEKİLSİN"

Die Welt gazetesinin yaptırdığı ankette de IŞİD'le mücadele amaçlı Türkiye'de konuşlu olan Alman askerleri ile ilgili sorular yöneltildi. Civey adlı kamuoyu araştırma şirketinin yaptığı ankete göre her 5 Alman'dan biri Alman askerlerinin Türkiye'den çekilmesini istiyor.

Çekilmeyi destekleyenler de çözüm konusunda iki ayrı gruba ayrılıyor. Buna göre çekilmeyi isteyenlerin yüzde 40'ı Alman askerlerinin başka bir ülkeye konuşlandırılmasını, yüzde 38'i de Almanya'ya geri dönmelerini öneriyor. Ankete katılanların yüzde 14'ü ise Alman askerlerinin Türkiye'de kalmaya devam etmesi yönünde görüş bildirdi.

Konya ve İncirlik'teki hava üslerinde yaklaşık 270 Alman askeri IŞİD'le mücadele çerçevesinde görev yapmaya devam ediyor.

© Deutsche Welle Türkçe

dpa/DW/HS/BK

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
akp öyle ucuz siyaset yapıyor kendi çıkarları uğruna oradaki türk vatandaşlarını hiç düşünmüyor ne yazık.ki düşmanlık çoğalacak olan yine siyasilere değil vatandaşımıza olacak .siyaset yapacaksan ülkende yap dış ülkelerde yaşayanlar tc nin halini bilmezler bence oy dahi kullanmasınlar
BİZİM DE VOLKSWAGEN (HALK ARABASI) GİBİ 2016 YILINDA 10 MİLYON ARAÇ ÜRETEN 555 BİN MÜHENDİS/İŞÇİNİN ÇALIŞTIĞI BİR FABRİKAMIZ OLSA NE GÜZEL OLURDU BMW GİBİ YILDA 2.300.000 SPOR OTOMOBİL ÜRETEN OTOMOBİL FABRİKAMIZ OLSA NE GÜZEL OLURDU MERCEDES GİBİ LÜKS OTOMOBİLLER ÜRETEN ŞİRKETİMİZ OLSA NE GÜZEL OLURDU İŞTE O ZAMAN HEPİMİZİN SEYAHAT EDECEĞİ OTOMOBİLİ OLURDU ALMANYA'DA YAŞAYANLAR ÇOK ŞANSLI ÜLKELERİ DÜNYANIN EN FAZLA İHRACAT YAPAN ÜLKESİ
@erol863 tutan mı var batı hayranıysan buyur git.alamanyaya orda yaşa.senin saydıklarından çok daha değerli şeyler var hayatta.
Zaten müzakereler devam ediyorda ne oluyor..bizimkiler 50 yıldır ab nin kapısında bekliyorlar... bence ab tam bir fiyasko içinde... bunlar boş laf... ama durun bakalım bizim birinci recep tayyib erdoğan padişahımız ülkemize daha ne zararlar verecek... hep birlikte koyun gibi izleyelim...
Ne zaman kafirin türke iyiliği dokunmuş menfaati olmasa bize bir yudum su verirlermi alayına postaaaaaaa
onlar darbe yapmıyorlar başbakanlarını asmıyorlar eşek gibi çalışıyorlar bide chp leri yok.
müzakereler başladıda ne oldu, durdurulsa ne olur. hem durdurursanın birdaha başlamamak üzere durdurun. bizim Alçakler Birliği ile işimiz zaten bitti. alayınızın canı cehenneme!!!
Diğer Haberler