Almanya’dan flaş karar! 6 bin Türk sınır dışı ediliyor

Türkiye ile Almanya arasında gerilim sürüyor. Almanya, krizi tırmandıracak bir karara daha imza attı. İltica başvurusunda bulunan 8 bin 457 Türk vatandaşından 5 bin 40'ının başvurusunun reddeden Almanya, altı binden fazla kişi hakkında da sınır dışı kararı aldı

Almanya’dan flaş karar! 6 bin Türk sınır dışı ediliyor

Alman Tagesspiegel gazetesinde yer alan habere göre Türkiye’den Almanya’ya yapılan iltica başvurularının büyük bölümü reddedildi. Gazete bu yıl içinde 8 bin 457 başvurunun karara bağlandığını ve Federal Göç ve Mülteciler Dairesi’nin 5 bin 40 başvuruyu “dayanaksız” olduğu gerekçesiyle reddettiğini yazdı. Her başvurunun ayrı incelenip karara bağlandığını bildiren kurum, ret nedenleriyle ilgili açıklama yapmadı.

6 BİN 784 TÜRK HAKKINDA SINIR DIŞI EDİLME KARARI ALINDI

DW Türkçe’nin Yabancılar Kayıt Merkezi’nden aktardığı bilgilere göre, 31 Ağustos 2017 itibariyle 6 bin 784 Türk vatandaşı hakkında da sınır dışı edilme kararı alındı. Berlin ve Saksonya eyaletlerinin başvurusu reddedilen toplam 6 kişiyi sınır dışı ederek Türkiye’ye gönderdiği öğrenildi.

Pro Asyl adlı mültecilere yardım örgütünden Günter Burkhardt iltica başvurularının değerlendirilmesinde “Türkiye’deki durumun yeterince dikkate alınmamış olabileceğini” söyledi. Örgüt başkanı Burkhardt, Tagesspiegelgazetesinde verdiği demeçte “Türkiye’deki durumun hızla kötüye gitmekte oluşunun dikkate alınması gerektiğini” söyledi.

“BUNUN SONUÇLARI OLMALIDIR”

Alman hükümetini Türkiye’deki insan haklarının durumunu dikkate almadığı gerekçesiyle eleştiren Burkhardt, “Hristiyan Demokrat Birlik seçim programında Türkiye’de hukuk devleti ilkelerinin geçerli olmadığından söz ediyorsa, bunun sonuçları olmalıdır” dedi.

Federal Göç ve Mülteciler Dairesinin verilerine göre Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsünden sonra 8 bin 500 Türk vatandaşı sığınma hakkı kazanabilmek için Alman makamlarına başvuruda bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Almanya gibi ileri bir dost ülkeyle ne gerek vardı da aramız bozuldu.
ileri dost öylemi yaşın kaç senin arkadaş hala öğrenemedinmi bu batılılar öpmeyecekleri eşeğin önüne ot koymazlar sen daha kendine onları dost bil bakalım biz daha türken raus sloganlarını unutmadık seddül bahirde alman komutanların neler ettiğini unutmadık o ileri dost dediklerinin piçi bu pkk lılar sen daha uyu uyanınca ona buna koyunsunuz dersin...
iyi yapmışlar bundan sonra almanyadan bedavadan maaş alıp eleştirenlere ders olmuştur yerlerinde olsan ak partililerin hepsini kovardım ileri demokrasiyle yönetilen ülkenize dönün derdim.
Dediklerim çıkıyor.oradaki tüm.turkleri sınırdışı etseler nolur hiç düşündünüz mü?tayyibe oya devam
işte gördünüz mü... tayyip efendinin hiç gerek yokken , sen elin almanıyla dalaş, hayt huyt de sonra kime sıkıntı huzuru bozulan kim. yine bizim vatandaşımız. şimdi kriz nasıl çıktı sorusunu cevaplarsak; referandum döneminde tayyip efendi kendi tüzüğünde yurt dıiında propganda yapmak yasaklanırken, almanya gelme benimm ülkemde propoganda yapma diyerek izin vermedi. adamın kendi ülkesi izin verir yada vermez. bizim kral hayır ben geleceğim sen kim oluyorsun dedi ve ısara etti. almanyay millet vekilini gönderdi almanlarda sınır dışı etti. sonra yaygaraya hayt huyt sen kimsin falan filan.
almanya yıllarca her türlü haltı yedi!!! nedense o zamanlar hiç sorun olmadı! iki bakana propaganda için izin vwrmeyince en büyük düşman neredeyse???? madem öyle neden yıllarca pkk desteklenirken dhkpc ve bilimum twrör örgütleri desteklenirken uğur mumcunun sabancının suikastlerinden sonra niye ey almanya demediniz???
bu gidiş ile dünya hiç bir ülke bizi kabul etmiyecek
kadim dostumuz almanyadan derhal özür dilemeli ve 100 milyar dolar tazminat ödemeliyiz.çünkü onlar bizim efendimiz,işverenimiz ve patronumuzdur.
daha başima neler gelecek turkiye 2 sene dir işsizim boyle adelet olurmu suriyeler calişmadan para aliryor bize gelince iş yo adeletmi bu
İyi Olmuş, Merkel Teyze Diğerlerinide Yolla Lütven : ) Biz Onlarsız Edemeyiz Dualarım Diğerlerininde Dönmesiyle : )
FETÖ cü ve PKK ve diğer terör yanlılarının dışındakileri gönderirler.Onca mülteciye bakan Türkiye onlaramı bakamıycak.Habere göbek atan Yalaka Yarım Alman akıllılar kendilerine yer açılacak sanıyorlar ama isimlerini yazmayı akıl edememişler.
balyoz ergenekon gibi davalarda sesini çıkarmayan almanya şimdi neden bu kadar Türkiyadeki gidişatı ve adaleti dert eder oldu ? hayret
Zaten irtica diyor gitmek isteyenler son zamanlarda hakim .savcu . gibi üst düzey sınır dısı edecegi de yaslı işine yarmayan ve beleş maas alanlar çok korktum genci azaldı bakalım ilerde ne olacak o bize yalvaracak
bazı fetöcü ve benzer hainleri kullandılar, şimdi çöpe atıyorlar.
bazı fetöcü ve benzer hainleri kullandılar, şimdi çöpe atıyorlar.
Diğer Haberler