Avustralya'dan Türkiye uyarısı: '25 Nisan'da önlem alın'

Avustralya bugün yaptığı bir açıklamayla, teröristlerin 25 Nisan'da Gelibolu'da gerçekleştirilecek, her yıl yüzlerce Avustralyalı ve Yeni Zelandalının katıldığı Anzak Anma Günü'ne saldırı yapabileceği uyarısında bulundu. Avustralya Dışişleri Bakanı Julie Bishop, Türk yetkililerin konudan haberdar olduğunu ve “geleneksel olarak yarımadada yapılan Anzak Günü anmaları için yüksek seviyede koruma tahsis ettiğini” belirtti.

Avustralya'dan Türkiye uyarısı: '25 Nisan'da önlem alın'

Avustralya ve Yeni Zelandalıların 1915’te Gelibolu’daki ilk büyük çarpışmalarının yaşandığı 25 Nisan’daki Anzak Anma Günü’ne her yıl yüzlerce Avustralyalı ve Yeni Zelandalı geliyor.

ANZAK ANMA GÜNÜNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Reuters’ın haberine göre; Bishop, “Avustralya hükümeti, Gelibolu yarımadasında teröristlerin Anzak Anma Günü’nü hedef alabileceğine dair bilgi elde etti” dedi.

Avustralya, Türkiye’ye seyahat uyarısını bugün yenilerken, ziyaretçilerin yüksek derecede temkinli olması ve Ankara ve İstanbul’u ziyaret etme ihtiyaçlarını yeniden gözden geçirmeleri tavsiyesini değiştirmedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
16 nisandan sonra evet çıkarsa hiçbirşey olmaz 17 nisan günü terör bitecek deniyor çünkü !!!
Bundan sonra nerelerde patladığını bütün dünya görecek. Algı operasyonundab başka bir şey değil. Bu aslında terör falan değil dikkatleri Çanakkale Harbine kasıtlı olarak çevirmekten başka bir şey değil. Eski yaraları kasıtlı gündeme getirmek istiyorlar.
ülkemizi işgal edenler bile ülkemizde kutlama anma yapıyorlar ilginç böyle rezillikler farklı yerdede var mı ? amerika japonyayı işgal ettiğinde amerika japonyada ölen yaralananlar için anma yapıyor mu japonyaya gidip ?
doğru bir istekte bulunmuşlar tamda terör istin beklediği bir şey hemde dünyada ses getirebilecek bir toplantı çok dikkat edilmelidir karadan denizden ve havadan kontrol edilmelidir hemde günler öncesinden başlamak kaydıyla yoksa hiç düzenlenmemelidir aksi takdirde ülkemizin başı çok ağırır dostça gelinen bir yerde tehlikeli bir durum yaşandımı bu ülkemizin misafir perverliğine de yakışmaz
Diğer Haberler