Bağdadi'nin Irak-Suriye sınırında gizlendiği ortaya çıktı

Terör örgütü DEAŞ lideri Ebubekir Bağdadi'nin Irak-Suriye arasındaki bir bölgede yer altında saklandığı belirtildi.

Irak'ta Altın Güç diye adlandırılan anti terör timi komutanlarından Tümgeneral Fazıl Bervari, terör örgütü DEAŞ lideri Ebubekir Bağdadi'nin Irak-Suriye arasındaki bir bölgede saklandığını iddia etti.

Bervari, "Elimizdeki istihbarat bilgilerine göre Bağdadi ve örgütün 5 üst düzey yöneticisi Irak-Suriye sınırında saklanıyor." dedi.

YER ALTINDA GİZLENDİĞİ İDDİASI

Bağdadi'nin Musul'u kurtarma operasyonunun başlamasından sonra, kenti terk ettiğini savunan Bervari, örgüt liderinin şu anda yer altında gizlendiğini ileri sürdü.

"MİLİTANLARIN SAVAŞ MORALİ KALMADI"

DEAŞ'ın Irak'taki son kalesi konumundaki Musul'un tamamen kurtarılmasının yakın olduğunu da söyleyen Bervari, "Askeri operasyon sonucunda çok iyi bir ilerleme kaydedildi. DEAŞ kısa süre zarfında bitecek. Militanların savaşacak morali kalmadı." diye konuştu.

ABD Savunma Bakanlığında (Pentagon) gazetecilere konuşan ABD Savunma İstihbarat Ajansı yetkilisi, terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebubekir el-Bağdadi'nin hayatta olduğunu ancak Musul operasyonu başlamadan şehri terk ettiğini düşündüklerini aktarmıştı.

Adı açıklanmamak üzere telefon üzerinden soruları cevaplayan istihbarat yetkilisi, "Ebubekir el-Bağdadi'nin yaşadığına inanıyoruz. Nerede olduğunu bilmiyorum ancak Musul'da olmadığını Musul operasyonu başlamadan, Musul ve Telafer'i sarmadan önce şehri terk etmiş olabileceğini düşünüyoruz." demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Konuşmasına başlarken bide Allahı anıyor Allah belanı versin Güzel islami dünyaya kötülediniz ey amerika ey israil ey ingiltere aldığınız o kadar çok mazlum ahı var ki neler neler çekeceksiniz kim bilir
İsraildedir israilde boşa sağa sola bakmayın.
BEŞTEPE DE OLMASIN TAYİBİN MİSAFİRİDİR
Bu adam tam bir İslam düşmanı...
ABD birlikleri onu almaya gittiler amerikaya geldiği yere kacacak.. pkk hermenileri son hızla türkiye ve kuzey ırak a doğruu kacıyorlar sınırlarda hepsini yok edin..
Diğer Haberler