Bakan Işık duyurdu! Savunmada S-400 füzeleri hamlesi

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, S-400 füzeleri ile ilgili Rusya ile görüşmelerin yapıldığını belirtirken Türkiye'nin de kendi füze ve hava sistemini geliştirmek için çalışmalara başladığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi Programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. S-400'ler için Rusya ile nihai görüşmelerin yapıldığını aktaran Bakan Işık, Türkiye'nin kendi füze ve hava savunma sistemini yapmak için çalışmalara başladığını açıkladı.

İşte o konuşmadan satır başları:

"(Mevcut Anayasaya ilişkin) Türkiye'de her şey durdu, biz mahvolduk gibi bir durumumuz yok. Ama şöyle bir durum var diyelim ki Türkiye'nin hızı saatte 30 km, diğer ülkelerin hızı saatte 70 km. Biz durumda her saniye daha da geride kalıyoruz. Araba çalışıyor demek yetmiyor, rakiplerin seni geçiyor, bu başarılı sayılamaz. Bu sistem çok fazla fren mekanizması olan bir sistem. Sistem hız almak için enerji üreten bir sistem değil. Bu kadar riskli bir coğrafyada sizin hızlı karar alıp uygulama mekanizmanız yoksa çok ağır bedeller ödersiniz. İstikrarın olmadığı dönemlerde Türkiye'nin neler kaybettiğini biliyoruz. Bu arabanın hızı 20 km, bize en az 90 km hızla gidecek bir araba lazım. Temel fark burada. Dünya büyük bir yarışa girmişken ben dedemden kalan yavaş araba ile yola devam ederim diyemezsiniz.

"ASKERE YAPILAN EN BÜYÜK KÖTÜLÜK..."

TSK artık demokratik denetimin kendi üzerinde olduğunu biliyor. Demokratik denetim olmazsa yanlışları görmek pek mümkün olmuyor. Askere yapılacak en büyük kötülük demokratik denetimin ortadan kaldırılması. Askere tüm ülkelerde sivil denetim vardır. Bu denetimin ortadan çıkması sonucu FETÖ gibi bir bela geldi ve çok ağır bedeller ödedik. Bir çok general maalesef FETÖ ile bağlantılı çıktı hatta bazıları yargılanıyor.Benim özel kalemim de hala aranıyor. Kendisi zaten 3-4 yıldır bu görevdeydi, ben geldiğimde de oradaydı. Bakanın özel kalem müdürlüğünü ele geçirdiğinizde bütün siyasi süreci görüyorsunuz.

"TÜRKİYE'NİN HAVA SAVUNMA SİSTEMLERİNE İHTİYACI VAR"

Türkiye'nin hava savunma sistemlerine ihtiyacı var. Türkiye'nin önceliği NATO'ya entegre olabilecek hava sistemleri olur. Türkiye bunla ilgili ciddi bir çalışma yaptı ama NATO üyesi olup bu silaha sahip ülkeler hem çok yüksek fiyat verdi, hem teknoloji paylaşımı yapmadı. Sonra da Türkiye başka yere yönlenince kıyameti kopardılar. Bu kabul edilemez.

"NATO'YA ENTEGRE EDİLMEYECEK"

Bu bizim ihtiyacımız, bunu karşılamak için bir çok çalışma yapıldı. S 400'ler konusunda nihai görüşmeler yapılıyor. Olumlu olursa imzalar atılacak. NATO ya Türkiye'nin ihtiyacını karşılayacak ya Türkiye'yi bu konuda eleştirmeyecek. Biz bu sistemi aldığımızda biz NATO'ya entegre etmeyeceğiz, kendi milli sistemimiz olarak kullanacağız.

"HEDEFİMİZ KENDİ SİSTEMİMİZİ GERÇEKLEŞTİRMEK"

NATO hiç bir zaman kendi silahı olmayan sistemlerin kullanılmasını istemez. Bizim burada hedefimiz bu konuda kendi sistemimizi gerçekleştirmek. Türkiye şu anda kendi füze ve savunma sistemini geliştirmek için çalışmalara başladı. Uzun menzilli füze ve hava sistemimize sahip olmak için çalışmalar sürüyor, yerli ve milli olacak. Bunun için 5-7 yıllık bir süreç düşünüyoruz. Arkadaşlarımız yoğun bir çalışma yapıyor"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
işte bu yüzden EVETTTTTT
2011 seçimlerinde uçurduğunuz yerli uçağı yere indirseniz de görsek
@haptse61 80 yıl heykey yapanlar uçaktan ne anlar öle heykel gibi 1 günde yapılmıyor uçak
@haptse61 KAYSERİ DE GÖMÜLÜ UCAK VARMIŞ NEDEN GÖMÜLDÜĞÜ BİR TÜRLÜ AÇIKLAMAYAN ONUN LA UĞRAŞIYORDUK ANCAK BU ZAMANLARI VAKİT BULUNABİLİYORMUŞ.
@blactoiss OLURMU O HEYKELLER SAYESİNDE GALAKSİDE GEZEGENLER ARASI MEKİK DOKUYORUZ.
VAY BE OTOMOBİLİ HALLETTİK ŞİMDİ DE FÜZE İŞİNDEYİZ ACABA SEÇİM REFERANDUM DOLAYISI İLE BİR GAZ SENDROMU OLMASIN VAY MİLLETİM VAY GELECEĞİMİZ GİTTİ ONA GÖRE VER DERSİNİ BU ŞAKLABANLARA
Büyük hamleye bak! Borç karşılığı Rusya'dan füze alıyoruz ve bu başarı gibi gösteriliyor.
@mesutgull çok baba yiğitsin sen galiba ee bi zahmet sen ödeyi ver
@blactoiss YANİ CEVABA BAK SANKİ BAŞKASINDAN ÇIKACAK BU PARALAR
millet uzaya gitti diycem haha o artik eskide kaldi harbidende gidiliyor o haava civa kalir gec bile kalindi guclu bir turkiye icin guclu silahlar sart...bide az bisi biz turk halkina gazida verin allahu ekberle yikariz zaten
yalana bak. secim varya ondandir. bizim yerli ucak 3 secimdir havalanmadi daha
Çok önemli ve güzel bir gelişme..Yıllardır Nato dayız diye ABD bize ''alın şu demode olmuş araç gereç ve silahları oyalanın biz sizi koruruz"" diyerek kandırmış bizi yönetenler sesini çıkarmamıştır.artık kabuğumuzu kıralım yeni teknoloji ile savunma sanayimizi kuralım
15 nisanda referundum varya sallayın gitsin size inanacak milyonlarca koyun var bundan evelde yerli uçağınız vardı ama şimdi yerinde yeller esiyor
Bir ülkenin en büyük silahı,,ekonomik gücüdür...!!!!! Kayıtlı işsiz sayısı 12.8 ve kayıtlı olmayanla beraber %25 i buluyor...!!! Bu işler kpss yapmakla düzelmez...Turizm bitmek üzere ve sanayi üretim düşüşte...Siz hele ilk başta bunları hal edin..!! Garibanın protein kaynağı fasülye ve nohut 10 tl yi bulmuş siz ise nelerle uğraşıyorsunuz.
yalan cahil seçmenlere yönelik açıklama şirin görünmek için
@mertol60 cahil senin babandır ma l bu ülkenin en cahili senin gibi dar kafalılar
öncelikle atak helikopterinin motorunu kendimiz yapalımda yüzde yüz yerli diye gurur duyalım.
yapanlara evet,boş boş konuşanlara hayır.
:))) bisiklet yapamayan ülkede s400 füzesi yapılacakmış :))) referandum öncesi güzel bir çalım, durmak yok yalana devam :)))
HEPSİ OYALAMA VE YALAN YIL OLMUŞ 2017 BAŞLIYORUZ SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ YA ... ŞEÇİMLER GELİYORYA YAKINDA MARSADA CIKMAK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLAR...
REFERANDUMA KADAR UZAY GEMİSİ ÇALIŞMALARINA BİLE BAŞLARSINIZ :) NASIL OLSA SORGULAYAN YOK. DAVUTOĞLU BAŞBAKANLIK SEÇİMLERİNDE YOLCU UÇAĞI VAADİNDE BULUNMUŞTU. YALANLA HİLEYLE, GÖZ BOYAMAKTAN BAŞKA ORTADA BİR ŞEY YOK. S-400 FÜZELERİNİ DE ALABİLMEK İÇİN RUSYA BİZE KREDİ VERECEK. YANİ PARAMIZ YOK. IMF YE BORÇ VERECEK DURUMDAYDIK OYSA. HEP YALAN DOLAN.. SORGULAMAYAN DÜŞÜNMEYEN MİLYONLARCA İNSAN VAR MAALESEF.
chp nin tüm engellemelerine,karalamasına,yalanına,iftirasına,seçmenlerini,çapulcuları ve hainleri kışkırtmasına rağmen yapılanlar ortada.eğer engellemeler olmasa ve destek verilseydi.en az 2-3 kat daha fazla icraat yapılırdı.chp yüzünden engellenen yapılamayan halkın kaybına sebep olup ülkenin geleceğine darbe vuran chp ninde chp zihniyetininde allah belasını versin.16 nisanda bu zihniyetten değil ama bu zihniyetin devlete etkisinden tamemen kurtulucaz.16 nisanla birlikte90 yıldır devlete hakim olan chp zihniyeti son bulacak.16 nisandan itibaren yerini bizim zihniyetimiz alacak.
füze yapıcaz eyvallahta millet marsa taşınıyor atıcak ülkede bulamıcaz iyimi :))
‘Hayır Anadolu Yürüyüşü’ programında İzmir’den ANKARA İSTANBUL KOCAELİ ESKİSEHİR DOGU BATİ GUNEY KUZEY İLE devam ettiRİLECEK . TURKİYENİN HER BELDESİ KAN KAYBEDİYOR EVLİSİ BEKARİ CALİSAN.CALISMAYAN İSSİZ. MEMUR CİFTCİ KOYLUSU GARİBANİ YOKSLU ASKERİ UCRETLİSİNİN EVLİ 3 COCUGUNUN AİLE GECİMİNE. GOZ DİKİP ONU 1400 İCERSİNE ALİP CERMEYEN.IKTIDARA HARAM OLSUN.ZEHIR OLSUN 4MIKYON SKERI UCRETLİ 5 ;MILYON TASARON OLARAK BU MİLLETİ SOMURFKULLANDİKLARİ SOMURDUKLETİ BU MİLLET vatandaşlarla bir araya gelen ANADOLU YİGİTLERİ , “AKP"NİN işi nin bittiğinde MHP’yi satıp yola Barzani ile devam edeceh?'HY
caydırıcılık manasında atom ve hidrojen bombaları ile napalm bombaları da yapmalıyız.yoksa bu küffar ordusu devamlı surette ülkemizle dalaşıp duracaklar.
haptse 61 hürkuş teslim edilmeye başlanıyor test uçuşları bitti tai tesislerinden teslimlere başlandı herşeyi SALAKÇA yerden yere vurmayın atak helikopteri de teslin ediliyor
bu adama hayranım ya..fırıncılıktan bir anda ordunun filan başına geçiverdi..ama birde yerli saab 9 3 procesi vardı bu beyin..onu gömdüler galiba tarihin sayfalarına..tıpkı yerli uçak-yerli tank-yerli tüfek proceleri gibi..neyse allahtan yalandan kimse ölmüyor yoksa bunların helvesını yemekten şeker hastası olurduk..
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin de kendi füze ve hava sistemini geliştirmek için çalışmalara başladığını açıklamış. Yeni mi çalışmalara başladınız, geç kalmadınız mı
Bunlara halen inanan millet asla Türk milleti olamaz seçiler den önce kamuflaj etiğiniz araçlar ne idi gördük otomobil yapıyorduk yeli ülkeyi göremediğiniz belli ülke araba çöplüğü zaten o fos çıktı tık yok Çin le 5 milyar dolarlık antlaşma yaptınız o fos çıktı zekaya baksana sen Nato üyesi bir ülkesin bir buluş bir içat yaparsan sadece kendi çabanla yapacaksın yalanlarla bu ülkenin hali ortada enseniz bayağı kalın kafanız gibi buldunuz koyunları anlatın nasılsa yerler sizleri bakan milletvekili yapanlar utansın halkınla dalga geçen tek lider ülke TÜRKİYE.
Bu durum ekonomi notunu duragandan eksiye ceviren kredi derecelendirme kurulusuna biZi kaynanam alisveriste gorsun hamlesi. Peki yillardan beri kulustur malzeme kullanmak zorunda birakilan ve bunu rapor eden personeleline senin yasin kucuk dugmeni ilikle saygi goster mentalitesinden dayatmanizdan gelen bir teknoloji eksikligi olabilir mi?NATO bize silah mi vermis ki hesap soruyor.Bilakis aselssn tarafindan gelistirilen silahlar onun silah teknolojisinin coook ustunde oldugundan engelleme yoluna gitmistir.Basaramamistir.
@isik_hizi Iste gelisim ve degisim yonunde ilerleyen kuruluslari baskiladiginiz basindaki yobaz kafalar haklidir dediginiz icin #HAYIR#
ARKADAŞLAR TAŞARÖN KADRO SÖZÜ VERİLDİ MİLLETLE ALAY EDİLİYOR BUNLARA GÜVEN BİTMİŞ SIFIRLNMİŞ BİLAKIS 6 milyon UNİVERSITELI PIRIL PIRIL GENCINDE UMIDI KALMAMIŞ BİRDE KIRALIK İŞÇİ YASASIYLA 9 aylık KIRALIK ŞİRKET ELMAN BUNE YÜZSÜZLÜK. TAŞARONUN 950Bın EŞIYLE IKI MİLYON ANNE BABASIYLA 4 milyon OY POTANSIYELI VAR SIZ BU YASAYI ÇIKARMADAN DEGIL BIR MILYON TAŞARÖN OYUNU 500 bın alabırsenız NAMUSUM VE ŞEREFIM UZERINE YEMIN EDERIM BENDE BIR AKP MHP LI IMAM HATIPLI OLARAK IKI MILYON IMAM HATIPLİ ŞUANDA DIYANETIN KAPISINDAN GEÇMİYR 40 Zbın İMAM MÜEZZIN AÇIĞI VAR EMEKLISI GÖREVDEN
‘Evet’i sabahtan akşama kadar bize kapalı olan televizyonlarda anlatıyorlar bir detay verebiliyorlar mı? Hayır... “‘Hayır’ diyenler terörist o yüzden ‘evet’ diyeceksiniz” diyorlar. Terörü bu yüzden bitirmedi o zaman onlar. Çıkıp desinler bugüne kadar istedikleri neyi yapamadılar. “Terörle mücadele edecektik de şu bize engel oldu” diyebilirler mi? Yok.."
"KİMLERİ SATMADILAR Kİ?" “MHP ‘evet’e bu kaar destek vermesine rağmen Bahçeli, Barzani bize tercih ediliyor dediğinde ne yaptılar? “Herkes kendi işine baksın” dediler. Bunlar işi bittiğinde sizi bir kenara bırakıp Barzani ile yola devam edecek. Yola çıktıklarını bunlar satmıyor mu? Kimleri sattılar? Abdullah Gül, Davutoğlu şimdi de Arınç. Fetöş’e hele hiç gelmiyorum. Biz ‘Fetöş’ dediğimizde bize saldırıyorlardı şimdi düşman oldular. Esad’la kahvaltı yapıp ailece denize gitmiyorlar mıydı? Merkel’le el ele kol kola gezmiyorlar mıydı? AB en büyük hedefleri değil miydi? Melih Gökçek havai fişekl
Atatürkün yolundan sapmış ve menzil tarikatına bağlı bir bakanın ordusu haline geldi yazıklar olsun.Bir gün en çok pişman olacak yine sizlersiniz.En deneyimli generalları bile ters plastik kelepçeyle dünyanın neresinde bu hazin durum.Yediğiniz içtiğiniz haram ne konuşsanız yalan
Türkiye 3 darbeyle yıllarca geri bırakıldı natonun 60lı yıllara ait teknolojisine muhtaç bırakıldı m 60 gibi eski teknoloji 2 nesil ana muhabere tankına muhtaç bırakıldı leopard 2 tanklarını almanya verdi pkkya kullanmıyacaksın dedi s400 füzeleri alınabilir bunda bir anormalik yok yunanistanda nato üyesi kullanıyor ama yerli bşr füze geliştirilebilir altay tankı yakında teslim edilecek amfibi helikopter gemisi tcg anadolu hizmete girecek eh bazı şeyler yavaş yavaş oluyor...
Malum beyefendiler,Kanal7'ymiş,24'müş,Ahaber vs..Fazla reklam yapmayayım da o kanallara çıkınca hiç izlemiyorum.Gerçi zaten izlemiyorum:)
"FRANSIZLARIN KÜRSÜMÜZÜ YIKMASINA RAĞMEN" "Biz çözüm sürecinde uyardığımızda siz kandan besleniyorsunuz demiyorlar mıydı? Şimdi geçmişi bu kadar hatalarla dolu bir yönetime bu devleti bunların eline bırakmak en büyük hata olur. Bu bir parti meselesi, sen-ben kavgası değil, memleket meselesi. Biz memleket meselesi olduğu için bugün karşınızdayız. Türkiye’nin 4 bir yanında ‘hayır’ı anlatıyoruz Hollandalıların, Almanların baskısına rağmen. Fransızların kürsümüzü yıkmasına rağmen anlatmaya devam edeceğiz.
Milletin eskisi Türkiyenin yenisi..
Bütün şikayetettiğiniz bu kötü hallerechp düşürdü ülkeyideğilmi. 15-20 yıldan beri ülkeyi chp yönettiği için bu zavallı akapenin hiç sorumluluğu yok bu işlerde.Türkiyede sağ iktidarlar önce Nato'ya sonra amerikaya teslim ettiğinden beri ülkenin milli menfaatleri cahil cühelanın eline kaldı.Ortadoğuda büyük güç olmayı emevi camisinden namaz kılmak zanneden zavallı akıllarla bu iş bu kadar oluyor.Halbuki Emevi camisinden namaz kılmak isteyen atlar uçağa gider namazını kılar döner niyeti Allah'a o camide ibadet etmek ise.Ben emevi müslümanı olmak istemiyorum kardeşim,Bana ülkemdeki camiler yeter.
Diğer Haberler