Bakan Işık'tan son dakika Menbiç operasyonu açıklaması

Savunma bakanı Fikri Işık, Menbiç operasyonuna ilişkin son dakika açıklama yaparak Türkiye'nin önceliği şu anda Münbiç. Bölgede ciddi bir hareketlilik başladı" dedi.

Bakan Işık, Balıkesir Valiliğini ziyaretinde bir gazetecinin "Menbiç'te hareketlilik var. Bununla ilgili değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?" sorusu üzerine, Bab'ın IŞİD'den (DEAŞ) temizlenmesinden sonra önceliği Menbiç'e verdiklerini söyledi:

"Başta ABD olmak üzere koalisyon güçlerinden bu konuda Türkiye'ye verilen sözlerini tutmasını bekliyoruz. Fırat'ın batısındaki PYD, PKK unsurlarının kesinlikle Fırat'ın batısından yani Menbiç'ten çekilmesini bekliyoruz, bunu da istiyoruz. Bu ABD'nin Türkiye'ye taahhüdüdür. Bu taahhüdün en kısa sürede yerine getirilmesini bekliyoruz" dedi.

Işık, bu aşamada bölgede ciddi bir hareketlilik başladığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Önce DEAŞ bazı yerleri rejime bıraktı. Şimdi de gördüğümüz kadarıyla PYD, YPG, bazı yerleri rejime terk ediyor. Bu, aslında PYD'nin DEAŞ'ın ve rejimin birlikte zaman zaman hareket ettiği iddiamızı doğrulayan, ispatlayan bir gelişme. Yani birbirine düşman gibi görünen pek çok yapının kolaylıkla bir araya geldiğini şu birkaç günlük hareketlilikten gördük. Bu noktada tabii Türkiye'nin önceliği şuanda Menbiç'tir. Başta ABD olmak üzere koalisyon güçlerinden bu konuda Türkiye'ye verilen sözlerini tutmasını bekliyoruz. Fırat'ın batısındaki PYD, PKK unsurlarının kesinlikle Fırat'ın batısından yani Menbiç'ten çekilmesini bekliyoruz, bunu da istiyoruz. Bu ABD'nin Türkiye'ye taahhüdüdür. Bu taahhüdün en kısa sürede yerine getirilmesini bekliyoruz. Bu noktada da çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
yuru be turkiyen arkanda anaların babaların imanılıların duası var.dışişler bakanımızın munbicte pyd varsa vuracaz demesi ABD YE İNAT BUNU YAPMASI bir turk olarak beni inanılmaz mutlu etmiştir rabbim emeklerinizi zai etmesin icimizdeki hainlere ragmen caba sizden başarı ALLAH CCTANDIR YOLUNUZ ACIK OLDUN
@tugbaa_34 heee nasıl olsa zenginler pastırdı parayı aldı teskereyi kesin seninde onlardansındır..
@tugbaa_34 ver gazı varsa kardeşini babanı oğlunu veya sen git ver gazı sanane suriyeden
@tugbaa_34 Yahudi cesaret madalyalı bop eş başkanına ''KUTSAL DAVASI''nda başarılar diler gibi bir yorum olmuş...
@tugbaa_34 imansızların duası nasıl oluyor acaba?
@tugbaa_34 sende inandın değilmi ey cahil saftrik:)) 2 gün önce zaten saldırmıştı başarısız olup geri çekikdi tank ve tüfekler ypg nin elinde bide öso ait 12 tane ceset sende atv a haber izlemeye devam et sizde olmasanız bunlar kimi kandıracak:)
@tugbaa_34 Zenginler Fransa,Italya ya ucarken cocuguna aldiklarip pusetlerde bile Alman markasi arayip vakko lar giyip Audi Jiplerde gezerken bizim askerimizin hic bir cikari yoksa can guvenligi yanlis politik hamlelerle tehlikeye atiliyorsa orada savasmasinin anlami yok..
inşallah kazasız belasız şehitsiz hallederiz.
Mumbiç,,,rakka,,bıktık yahu..!! Enflasyon rakamları açıklandı,,halkın alım gücü kalmadı,,siz ise bir kişinin isteği doğrultusunda,bu ülkenin kaynaklarını suriyeye gömüyorsunuz..
@lotusx34 alım gücün yoksa merkele git iyi alırsınız.
BU işin sonunda bize ne kalacak.Orada 50 bin askerimizin varlığından bahsediyorlar,doğrumu bunlar.
@cemo3641 sınır güvenliğimizi sağlamak yeter.
Kahramanlık destanı için debelenen iktidar, gerçeklerden habersiz kamuoyuna Münbiç savurmaları yaparken sınırımızın sıfır noktasında kıvranıyoruz. Suriye sınırına duvar örülürken Kilis'de Kurt Dağı'nda çalışmalar akamete uğradı. Geçtiğimiz günlerde PKK/PYD, duvar yapımında çalışan bir iş makinesini çaldı sonra geri bıraktı. Son günlerde o bölgeden, güvenlik güçlerimiz ile teröristler arasında çatışma haberleri geliyor. Kaynaklar, iş makinelerinin çatışmalar yüzünden geri çekildiğini bildiriyor. Daha Kurt Dağı'nı temizlemeden Münbiç'e gitmek!.. Sizce neyin kafası?..
@gizmir_1960 Türkiyenin savunması halepten, musuldan başlar ne konuşuyorsun*
@suleyman2009_12 Bir an senin yorumunu Gö.izmir linin yaptığını sandım. Şaşırdım imana falan geldi sandım haini.
Bölgeden ve sahadan yansıyan haberlere ve iktidar sözcülerinin koyduğu hedeflere bakılırsa nasıl bir bataklığın içinde olduğumuz gün gibi ortada. Anlayacağınız; Mehmetçik, Münbiç'e doğru hareketlendiğinde karşısında ABD, PKK/PYD, Suriye rejimi ve onun arkasındaki Rusya'yı bulacak. Anlayacağınız, Orta Doğu'daki yanlış ve maceracı politikalar yüzünden bugünlere geldik. Yanlış ve geç kalan hamlelerle birlikte.
Bölgedeki kaynaklardan dün gelen yeni bir habere göre ise, "YPG güçleri Suriye yönetimiyle anlaştı ve Münbiç'in batısında bir tampon bölgeyi Suriye ordusuna bırakıyor."
Bir kişinin emriyle ülkenin kaynakları suriyeye gömülüyor... geçim sıkıntısı ve işsizlikle boğuşan halkı düşünen yok..saraydan ve meclisten ülkeye tepeden bakmak kolay!!!
arkadaşlar bunlar hep önceden yazılmış çizilmiş oyunlar ypg orda güçlenrilip illerki yıllarda türkiyeye saldıracak ve güneydoğuyu alacaklar
@maruf_icten_1975 ;)) ayagmzda çarıgımız olmadiginda butun dunya uzerimize geldi ne aldılar? Utanmadan guneydoguyu alcaklar diyosn
ABD.Paraya bakar. ABD. ile MENFAAT anlaşması geçerli olur. !
Walla pek çok fırsat göz göre göre kaçtı.Konu edilen bilgiler doğruysa bu bölgeye yapılacak özellikle rejime terslim edilen bölgelere girilirse rusya ile kafa kafaya geliriz, Terör örgütü ile işbirliği yapan ve USA bayrağı çekilen bölgelerde de USA ve AB ile karşı karşıya geliriz.Tek bir şık kalıyor Tüm bölgeye çok şiddetli bir bombardıman arkası vakit geçirmeden en az 40.000 askerle tek koldan değil 3-5 koldan çok kısa sürede girmek kalıyor. Ne dersiniz yapabilirmiyiz?
yalanınız batsın sizin neden menbüce saldırdığınızı söylemiyosunuz kaç asker şehit oldu niden söylemiyosunuz yabancı basın ajanslarında çatışmalar bile gösteriliyor dün 12 askerimiz şehit olmuşş nezaman açıklama yapacaksınız
Abd li general Westley Clarck geçen açıkladı medya önünde; "Lübnanda israili 2 kere yenilgeye uğratmış hizbullahla savaşması için işiti biz kurduk" diye. Şimdide bop prejesi (tevrattaki: "nil ile fırat nehirleri, arasında büyük israil krallığı kurulması" emri) gereği tüm taraflar iş birliği içinde... Bu amacın sağlanması için Irak ve suriye yıkıldı mahvedildi. sıra Türkiyede diyorlar. Ancak ava giden avlanır. Yüce Allah'ın (c.c) Kılıcı Kadim Türk Milletine düşman olanlar yenilginin en ağırını tadıp yok olacaklar.
Büyük ortadoğu projesi için canla başla çalışıyoruz...
@koyu_yorum salaksın ne desek boş
@proudh10 zekası ile sadece hakaret üretebilen aciz varlık, başka nick kullan, sana çoook bol gelmiş...
Orada kürtler içinmi savaşıyoruz ????? Amerika kürtlere neyi vaaddediyor ??? O kadar şehit verdikten sonra geri Dönersek BEKA dan falan bahsetmeyin !!!! kadar şehit verdikten sonra geri dönmeyelim... BEKA dan falan bahsetmeyelimm !!!!
rusya ile iyi ilişkiler kurmalıyız, yoksa direk pyd ye yanaşıyorlar bakın görüyosunuz. amerika pyd yi vurursanız bende sizi vururum diyor. öyleyse rusyayla anlaşıp menbiç öyle girelim yoksa suriye deki savaş türkiyeye sıçrar.
Orada Turk askerinin hicbir cikari yok sadece ikon sehir olusturmak istiyorlar. ilerlenebildiysebu Turk askeriiz sayesindedir Turk askerimiz mutlaka Turkiyeye kendi savunma mevzilerine donecektir.
@a_udi beyninin almadığı konulara yorum yazma
SEÇİM ÖNCESİ BİR ZAFER İYİ GİDER
Diğer Haberler