Batı Şeria'daki saldırı tanığının evi ateşe verildi

Filistinli Devabişe ailesinin hedef alındığı saldırının en önemli tanığına ait ev, ateşe verildi.

Batı Şeria'daki saldırı tanığının evi ateşe verildi

Batı Şeria'da geçen Temmuz ayında Filistinli Devabişe ailesinin hedef alındığı saldırının en önemli tanığına ait evin, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce ateşe verildiği bildirildi.

İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada, "Sabah saat üçte polise, Batı Şeria'nın Nablus kenti yakınlarındaki Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evin yandığı yönünde ihbar geldi" denildi.

Yahudi yerleşimcilerce geçen yıl evi ateşe verilen Saad Devabişe'nin erkek kardeşi Nasır Devabişe de AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yahudi yerleşimciler, kardeşimin evine düzenlenen saldırının tek tanığı İbrahim Devabişe'nin evini yaktı. Bu olayda da aynı yöntemi izlediler" dedi.

Batı Şeria'nın Nablus kenti yakınlarındaki Duma beldesinde Filistinlilere ait bir evin 31 Temmuz gecesi Yahudi yerleşimciler tarafından kundaklanması sonucu ailenin 18 aylık bebeği Ali Devabişe yanarak hayatını kaybetmiş, anne, baba ve 4 yaşındaki diğer çocukları Ahmet ağır yaralanmıştı.

Baba Saad (31) ve anne Riham Devabişe (28) tedavi gördükleri hastanede hayatını kaybetmişti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
aynı şeyyi türkiye özel kuvetleri doğuda kürlere yapıyor onu niye görmüyorsunuz cizreyi suru mesele kürt olunca küfür dilinizle taş cebinizde silah elinizde
@ercan261980 saçmalıklarını yazarken sende inanmadın değilmi ...
@ercan261980 keşke dediğin gibi olsa, mesele k*rt olunca kufur dilimizde, tas cebimizde, silah cebimizde olsa. ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN.
@ercan261980 Şimdi tepemi attıracaksın her yerde bitiyorsunuz . Terörist olmak sana ne kazandırıyor ve ne kaybettiriyor. Zerre kadar aklın olsa zaten düşünme yapın olurdu. Eh olmayan şeyle ancak böyle hainlik peşinde koşarsın.
@ercan261980 adilik yapma akıllı ol. Irkçılık yapma efendi ol. Senin yaptığım ırkçılıj. Kürt kümliği altına bürünüp ülkeyi karıştıran yılan soyu seni. Sur, şırnak buralar kürtlerden değil o senin gibi yılan soylulardan temizlendi. Geçti artık kimseyi kandıramazsınız. 10 milyon kürt varsa bu memlekette 9 milyonu vatanına bağlı iyi vatandaştır. 1 milyonu da senin gibi yılan soyundan türedi işte. Kandırıldılar.. Yazık Allah akıl fikir versin sana.
@ercan261980 türk ve türk ordusu terör ve doğu halkı hakkındaki tecrübesini oradakilerin başlarını ezerek.gösteriyor.sen rahat ol kimin o.ç. hain kimin mazlum olduğunu iyi bilir.sen de tam arada kalmışsın aman ha...
silahsız yanıbaşına gelen sivile silah doğrulma cesareti ile ün yapmış kahraman israil ordusu!! ulen karanlıkta osurruk sesi duysalar kalpten giderler. silahsızsa ancak bunu yaparlar..
resimdeki askerleri görünce , hepsi korkudan altlarını ıslatacakmış gibi geldi ...
@ckara_1970_vmgja senin karşına çıkarlarsa o dediğini sen yaparsın eminim.
Taş dahi belli edecek arkamda İsrail askeri var diye o günler uzak değil ama içimizde düşman çok düşmana gerek yok
@akci75 kaç bin sene daha taşın konuşmasını bekleyeceksiniz.
@akci75 Onlar hiç değilse insanına değer vermekteler, biz onu da beceremiyoruz.
Allaha anlat kardeş derdini başka seni kimse anlamaz:(((
ALLAH'IN LANETİ TÜM ZALİMLERİN ÜZERİNE OLSUN.
Diğer Haberler