Birkaç günlüğüne giden adamın evi döndüğünde başka ülkedeydi

Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesinde yaşayan yaşlı adam, seyahatten dönüşünde dikenli teller ve Rus askerleri ile karşılaştı.

Birkaç günlüğüne giden adamın evi döndüğünde başka ülkedeydi

Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesinde yaşayan 82 yaşındaki Dato Vanişvili, birkaç günlüğüne evinden ayrıldı ancak döndüğünde evinin bambaşka bir ülkede buldu.

Evine döndüğünde dikenli teller ve Rus askerleri ile karşılaşan Vanişvili, evine döndüğünde evinin farklı bir ülkenin sınırları içerisinde kaldığını gördü.

"EĞER RUSYA'DA YAŞAMAK İSTEMİYORSAN EVİNİ TERK ETMEN GEREK"

Vanişvili'ye askerler evinin Rusya sınırları içerisinde kaldığını ve eğer Rusya'da yaşamak istemiyorsa evi terk etmesi gerektiğini söyledi.

"GÜRCÜ VATANDAŞIYIM"

Evini terk etmek ve ülkesini terk etmek seçenekleri arasında sıkışan Vanişvili, "Bana, burası Rusya toprağı diyorlar. Ben Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesindenim. Adım Vanişvili ve Gürcü vatandaşıyım" sözleriyle duruma tepkisini gösteriyor.

'İŞGAL HATTI'

Bölge halkı, Rusya ile Gürcistan arasındaki çatışmalardan sonra oluşan ve 'işgal hattı' olarak tanımladıkları sınır çizgisinin her hafta Rusya lehine ilerlediğini söylüyor. Kimileri ise Rusya'nın Kırım gibi Güney Osetya'yı da topraklarına katmak istediğini belirtiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Bende 2 senedir gitmedigim eski Mahaleme gittim Suriye olmus sanki herkes Arapca konusuyo dayidan bi farkimiz yok tek eksik dikenli tel koymamislar
@fargoni bu daha iyi günlerimiz,yakında biz azınlık haklarına sahip olacağız,onlar 1.sınıf vatandaş olacaklar.Durmak yok,yola devam ama yol bitiyor bakalım sonrası ne olacak.
@fargoni HARİKA YORUM
keşke bende bi kaç günlüğüne evden ayrılsam döndüğümde başka bi ülkede olsam terörü olmayan insanlarının mongol olmadığı ekranda her söyleneni gerçek zannedenlerin olmadığı bi yerde falan.
@nihilist_2016 süper yorum keskeeeee
@nihilist_2016 madem dilek diliyorsun,ülkem terörden arınsın, temizlensin desene,,,ne diye ülkeden göçüyon, vatan terkedilirmi? O halde sen zihniyetliler suriyelilere laf söylemesin hiç ...
@legrand34 döndüğümde terörü olmayan bi ülkede olsam dedim. Sen burdan ülkemden kaçıp gittiğim sonucuna nasıl ulaştın. Anladım dileğim kabul olmayacak çünkü bildiğin gibi senin gibilerin de olmadığı (mongol) bi ülkede dilemiştim :(
Bahtsız bedevîyi aratmıyorsun dayı:)
@genc_edebiyatci10 adam evini kaybediyor
saldır dayım senin baltan yeter...
Kendi agzinla soylemisin Gurcuyum diye,Gurcistanin ic bolgelerine git yasa amcacigim.Rusya aldiysa sana verir mi? Gurcustan zamaninda Rusyadan aliyoedu.Simdi Rusya almis.Kimin kime gucu yeterse amcacigim.
Tabi devletlerin çekişmesinden bu şekilde sivillerin etkilenmesi kötü ama G. Osetya bağımsız bir ülkedir Oset-Alan halkının kararı bu yöndedir 2008 savaşı ile zaten olmayan gönül bağları tamamı ile kopmuştur.
Biz ülkemizi kaybetmisiz
Dayı sen sakın çölde yürüme
rusları sevenler buyurun başkasının ülkesini işgal ediyor kimsenin gıkı çıkmıor türkiyeyide işgal etse ne diyeceksiniz bakalım çok merak etmiyorum.
Memleketimi memleketimdir diyen gürcü kardeşlerimin dedeleri bişi biliyormuşki bizi yar görmüş, yaren seçmiş. Ne mutlu o kardeşlerimize, ne mutlu bize..
Ayidan post Rustan da dost olmaz..bunu ukranya gurcistan cecenistan vs vs anladi...gun gelecek abhazlar osetlerde anlayacak
@kartveli_mgeli bide bunu baştakiler bilebilse.
Suriye vatandaşlarıda evlerinden ayrılıp ülkemize geliyorlar,evleri başka ülkedemi kalmış, tellerlemi çevrilmiş dönüp bakmalarını gerek kalmıyor,çünkü herşey yolunda...
@legrand34 bütün suriyeliler casusluk yapıyor.
AMERİKAN LEOPARI,RUS AYISI,ÇİN SIRTLANI,FRANSIZ-İNGİLİZ BARBARI SALDIRIR MASUM İNSANLAR CANINI,EVİNİ,İŞİNİ KAYBEDER. BM GENEL KURULUNDA BİRİ VETO ETTİMİ TÜM VAHŞETLER ÖYLECE SUALSİZ,CEZASIZ ALIR. İSRAİL ABD'YE,K.KORE RUS İLE ÇİN'E,AFRİKA VE LATİNDE BARBARLAR BİRİNDEEN BİRİNE DAYANIR,KATLİAM,SOYKIRIM YAPAR. BİZLERDE AHHH,VAHH,TÜÜÜÜH,YAZIIIK DER YİNE KAZIK YERİZ.
Diğer Haberler