Birkaç günlüğüne giden adamın evi döndüğünde başka ülkedeydi

Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesinde yaşayan yaşlı adam, seyahatten dönüşünde dikenli teller ve Rus askerleri ile karşılaştı.

11 Ocak 2017 14:53
PAYLAŞ
TWITTER
Birkaç günlüğüne giden adamın evi döndüğünde başka ülkedeydi

Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesinde yaşayan 82 yaşındaki Dato Vanişvili, birkaç günlüğüne evinden ayrıldı ancak döndüğünde evinin bambaşka bir ülkede buldu.

Evine döndüğünde dikenli teller ve Rus askerleri ile karşılaşan Vanişvili, evine döndüğünde evinin farklı bir ülkenin sınırları içerisinde kaldığını gördü.

"EĞER RUSYA'DA YAŞAMAK İSTEMİYORSAN EVİNİ TERK ETMEN GEREK"

Vanişvili'ye askerler evinin Rusya sınırları içerisinde kaldığını ve eğer Rusya'da yaşamak istemiyorsa evi terk etmesi gerektiğini söyledi.

"GÜRCÜ VATANDAŞIYIM"

Evini terk etmek ve ülkesini terk etmek seçenekleri arasında sıkışan Vanişvili, "Bana, burası Rusya toprağı diyorlar. Ben Gürcistan'ın Güney Osetya bölgesindenim. Adım Vanişvili ve Gürcü vatandaşıyım" sözleriyle duruma tepkisini gösteriyor.

'İŞGAL HATTI'

Bölge halkı, Rusya ile Gürcistan arasındaki çatışmalardan sonra oluşan ve 'işgal hattı' olarak tanımladıkları sınır çizgisinin her hafta Rusya lehine ilerlediğini söylüyor. Kimileri ise Rusya'nın Kırım gibi Güney Osetya'yı da topraklarına katmak istediğini belirtiyor.

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir