BM'deki İsrail krizi istifa getirdi

BM Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) İcra Sekreteri Rima Halef, İsrail'i eleştiren raporun geri çekilmesinin istenmesi üzerine istifa etti.

17 Mart 2017 20:08
PAYLAŞ
TWITTER
BM'deki İsrail krizi istifa getirdi

BM Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) İcra Sekreteri Rima Halef, BM Genel Sekreteri'nin, İsrail'i ırk ayrımcılığı uygulamakla suçlayan bir raporu geri çekmesini istemesi üzerine istifa ettiğini duyurdu.

Birleşmiş Milletler'in (BM) Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) yayınladığı bir raporda İsrail'i, Filistinlilere karşı 'ırk ayrımcılığı' (apartheid) uygulamakla suçlamıştı. Rapor, BM'nin İsrail'e karşı bu yöndeki ilk suçlaması olarak kayıtlara geçmişti.

BM'NİN GENEL GÖRÜŞÜNÜ YANSITMADIĞI BELİRTİLMİŞTİ

Halef, "İsrail, uzun yıllardır uluslararası hukuku çiğnemektedir. Uluslararası toplumun bu duruma göz yummasından güç alan İsrail, geçen onlarca yıl boyunca Filistin halkına karşı bir devlet politikası olarak 'ırk ayrımcılığı'nı uygulamaya devam etmiştir" demişti.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, raporun komisyon tarafından hazırlandığı ve BM'nin genel görüşünü yansıtmadığı belirtilmişti.

Okuyucu Yorumları2 yorum
  • 2 Oy
    BM KİM BEN HALA BEKLİYOM REİS TEN İSRAİL DEKİ EZAN OLAYINA YORUM
  • 133 Oy
    Hani beşten büyük dünya diyenler.Bu işe ses çıkarmıyorlar.Çünkü onlar dini kullanarak halklarının kanını emiyorlar.Kendileri gibi düşünmeyenleri terörist ilan ediyorlar.PKK yemek yiyor,sizde yiyorsunuz sayın reis ile başbakan,o zaman pkk lısınız.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir