BM'den ABD, Rusya, Türkiye ve İran'a Suriye'de ateşkes çağrısı

BM Suriye Özel Temsilcisi Stefan de Mistura'nın danışmanı Jan Egeland, Suriye'ye insani yardım ulaştırmak amacıyla ABD, Rusya, Türkiye ve İran'a 72 saatlik ateşkes sağlanması çağrısında bulundu.

BM'den ABD, Rusya, Türkiye ve İran'a Suriye'de ateşkes çağrısı

BM Suriye Özel Temsilcisi Steffan de Mistura'nın danışmanı Jan Egeland, ABD, Rusya, Türkiye ve İran'a 72 saatlik ateşkes için çağrıda bulundu.

Egeland ABD'nin Suriye krizinin çözümüne ilişkin yeni çabasının memnuniyet verici olduğunu söyledi. BM Suriye Özel Temsilcisi Mistura'nın danışmanı Jan Egeland siyasi çözüm için ABD ve Rusya'nın ortak desteğinin gerektiğine vurgu yaptı.

Egeland Doğu Guta'da 400 bin kişinin mahsur kaldığını hatırlattı. Burası için özel bir anlaşma yapılmasının gereği konusunda, Rusya dahil herkesin hemfikir olduğunu belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
DEMEK BİZDE SALDIRIYOZ ORTAYA ÇIKTI .
@tekdogruvar_2017 sen ne gerizekalısın birader ...
barış çağrısı depil bu esedi asmanız lazım çoluk çocuk yaşlı genç demeden bütün masum insanları öldürüyor nasıl sessiz kalabiliyorsunuz allahın laneti üzerinize olsun..
@cilek_2016 Amerika kumpası hazırlayıp iftirayı atınca , Esad kimyasal attı oldu, adam kazandığı savaşın sonunda neden kimyasal kullanıp kendini suçlu duruma düşürsün.
@cilek_2016 @cilek_2016 lanet doner durur seni bulur dikkat et. elbette masum insanlarin olumu cok kotu ama sunni tarafin alevi koyleri basip coluk cocuk demeden kesip katlettigi saman marasta sivasta corumda malatyada insanlari katlettikleri zamanda sesiniz bukadar ciksin. oluler arasinda ayrim yapmayin tarihi biraz arastir arap alevilerini anadolu alevilerini yillarca katlettiler. nekadar kolay sessiz kalan insanlara bile Allahin laneti uzerinize oksun demek? Allahim yardimcin olsun
len salak temsilci türkiye ordaki savaşı durdurmaya çalışıyor.. sen yenisin galiba.
Demekki bizimkiler IŞİ'i bitirmek üzere, ateşkes yapıp yeni IŞİD militanı yollayacak BM bölgeye
önce vur sonra toplan, canın sıkılırsa önce toplan sonra vur.
her geçengün yine karışıyor bu eğer yanlızca Rusya da değilde Btı ülkelerine de sıçrarsa işte o zaman BM kesinlikle altından kalkamaz
BM buraya müdahale etmek için biraz geç kalmadımı şimdi oradaki insanlara iyilik yapıyorlar gibi gösteri yapmanın alemi ney bu show dan başka bir şey olamaz zaten defalarca kimyasal silah kullanılmış bu bölgede şimdi dünyadan fazla ses çıkıyor diyemi bu çağrı neden BM ye getirilen tasarılar ABD ve Rusya nın reddine bırakılıyor devamlı bu iki ülkenin istemediği bir şey olmayacaksa o zaman BM nin anlamı ney baştan beridir BM olaylara adeta seyirci kaldı insani yardım engellendi sustu kimyasal saldırılar yapıldı sustu ABD ve Rusya sivil halkı vurdu yine sustular halbuki bu olan savaş suçu değilmi
BM'in yapısı değişmedikçe, yaptırım mekanizması genel olarak 5 devletin elimde oldukça ..beş büyük devletin birinin her hangi birinin veto etme hakkı, tüm BM etkiliyorsa, BM ne yapsın.. Sadece çağrı yapar takan olur mu o bilinmez..
bakın ABD senelerdir Türkiye y, ne d,ye tehdit ediyor Ermenilere yapılıp yapılmadığı dahi elli olmayan bir sözde soy kırımla ama kendisi Orta Doğuda bir çok ülkede savaş suçu işlemedimi BM nin sesi buna neden çıkmadı hiç bu ülkelere çağrı yapsanız yapmasanız ne olur ateş kes biter iki kat daha fazla saldırı olur sonuçta karşı taraf güç kazanacak Türkiye ye bir BM binası kurulup buradan dünyayla ilgili bilgi toplanmadığı sürece BM etkili olamaz ancak ABD ve Rusya gibi ülkelerin istediklerini yapmalarına yardım eder şimdi dünyadan sert bir tepki var ve Rusya ya aynısını yapıyorlar Rusya
Diğer Haberler