Burhan Kuzu'nun İngiltere'ye 'başkanlık' tavsiyesi'ne büyükelçiden yanıt

AK Partili Milletvekili Burhan Kuzu İngiltere'deki seçimlerin ardından sosyal medyada konuyla ilgili yorum yaptı. '2010'dan beri neredeyse koalisyonlara kayan İngiltere artık parlamenter sistemden başkanlık modeline geçmek zorunda kalacak. Başka çare yok' dedi. Kuzu'ya İngiltere Büyükelçisi Richard Moore yanıt verdi.

Burhan Kuzu'nun İngiltere'ye 'başkanlık' tavsiyesi'ne büyükelçiden yanıt

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu İngiltere seçimlerinin ardından, İngiltere'ye başkanlık modelini önerdi.

Twitter'dan yazan Kuzu şu ifadeleri kullandı:

"2010'dan beri neredeyse koalisyonlara kayan İngiltere artık Parlamenter sistemden Başkanlık modeline geçmek zorunda kalacak. Başka çare yok."

MOORE'DAN KUZU'YA YANIT

Kuzu'ya yanıt ise İngiliz Büyükelçi Richard Moore'dan geldi. Moore, 'Nazik tavsiyeniz için teşekkürler. Ama sanırım yüzlerce yıllık geçmişi olan parlamenter sistemimizi ve anayasal monarşimizi sürdüreceğiz' dedi.

İŞTE O TWEETLER

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
eğer bu adam tepeden inme prof değilse kesin çatlak yumurta yı kafasında kırmışlardı ondandır
@bazooka01 niye hep ingilizler mi bizim içişlerimize karışcak bizde karıştıralım ara sıra ne var yani
tek başınıza 15 yıldır iktidarsınız memleketin hali ortada başkalarına akıl vereceginize kendiniz aklınızı başınıza alında ne yapıyoruz diye bir düşünün
@iby_35 Memleketi bu hale sokan geziciler değil,darbeciler değil,hain pkkcılar değil ;bu iktidar öyle mi?Vicdansızlık yapıyorsunuz.Ülkemizin başına örülmeye çalışılan çoraplarla bu iktidar daha ne yapsın?Şu soruya mertçe cevap ver:Bu iktidarın yaptığı hiç mi iyi bir şey olmadı?Size ve tüm hainlere rağmen ülkemiz ayaktaysa bundan daha iyi başarı olur mu?
@iby_35 niye hep ingilizler mi bizim içişlerimize karışcak bizde karıştıralım ara sıra ne var yani
BU TWİTİ KİMDEN KOPYALADIN KUZU. SEN DE KILIÇDAROĞLU GİBİ KENDİ FİKRİN YOK, BAŞKASININ DÜŞÜNCESİNİ PAYLAŞIYON.
Sayın Kuzu herkes sizin gibi kişiye biat kültürüyle büyümüyor vede yaşamıyor ancak siz onu sindirerek yaşarsınız.
@mduyar55 kırallık sonzuza kadar korunuyor ve kraliçe prensler saralarda en lüks şekilde yaşıyor sende biattan bahsediyorsun. Sen git kraliçenin ve Trump un :) eteğini öp sonrada gel buraya biattan bahset ! Kendi lideri kendi dindaşına ve hatta kendi milletinden birine inanmak desteklemek çok kötü dimi ?
@mduyar55 niye hep ingilizler mi bizim içişlerimize karışcak bizde karıştıralım ara sıra ne var yani
piş kınlık yaşıyor ya , bundan daha iyisini yapan yok.
Dünyanın en eski demokrasisine sahip ülkelerden birisi olan İngiltere'ye demokrasi dersi veren akıl fukarası...
sayın ingiltere elçisi bu çatlak profesörü fena ezmiş. evet adamlar yüzlerce yıldır sistem değiştirmiyorlar.
@mazlumx68 kapasiteniz yetmediği için söylenmek isteneni ve anlatılmak isteneni anlamıimsınız? Monarşi diyor? İng. büyükelçisi diyorki siz, pad,şahınızı sürgün ettiniz siz aptallık ettiniz ama biz o aptallığı yapmayız kraliçemiz var ve monarşi ile yönetiliyotuz..
Eyyy Kuzu..! İngilterede ne oylar çalınır, ne de seçim kanunu çiğnerek seçim aalınır. Koalisyon olmasın diye anti-demokratik seçimlerle getirilen partili başkanlık sisteminin bize ne faydası oldu ki...
kuzu geldin kuzu gideceksin adamlar ne yapsin başkanlığı herkes senin gibi dar görüslümü adamlar da krallik var allahin kuzusu
ingiltere ye akıl veren, eğitimi soru işaretli , şeyimin profu.
@ferdagoksel ne oldu fetoş olmıyınca pırıf olmuyormu şuan türkiyde tektir burhan kuzu sığır
Hocam sen gerçeken prof. musun?
söylenmek isteneni ve anlatılmak isteneni anlamamısınız? Monarşi diyor? İng. büyükelçisi diyorki siz, Padişahınızı sürgün ettiniz siz aptallık ettiniz ama biz o aptallığı yapmayız kraliçemiz var ve monarşi ile yönetiliyoruz... anladınız mı işine gelmeyenler gene anlamamazlıktan gelecek hatta bunu okumamış sayacaklar kedielrini.. Vekil de insanlara bu durumu anlatabilmek için böyle bir soru sordu bence... siz uyuyun..
Sizin gibi macera peşinde değiliz demek istiyor adam
ruhuzu başkanlak diye baybetttiğiniz yetmedi aklınızıda kaçırmışsınız allah akıl vere
İNGİLİZ KUZU ÇEVİRMİŞŞ..
2015 Mayıs seçimlerinde tek başına iktidar olamayıp Kasım'da tekrar seçim yapıp tekrar tek başına iktidar olan AKP son referandum sonuçlarını kendi istediği şekilde sonuçlandıran iktidar parlamenter demokratik sistemi değiştirmek istemesi demokrasi ile yönetilen hiç bir ülkede kabullenmez çünkü başkanlık sistemi en kötü yönetim sistemidir.Tek kişinin aldığı kararlar bir ülkenin sonunu getirebilir umarım TC'de yaşamayız.
senin gibi fetocu abd özentisimi millet. köklerine gecmisine nasil sahip cikacagini biliyorlar.
Başkan Kraliçe zaten
Diğer Haberler