Cameron'dan Obama'ya destek

İngiltere Başbakanı David Cameron, ABD Başkanı Barack Obama'nın Suriye ile ilgili pozisyonu desteklediğini bildirdi.

Cameron'dan Obama'ya destek

Başbakan Cameron, ABD Başkanı Obama'nın yaptığı açıklamanın ardından resmi twitter adresinde, "Barack Obama'nın Suriye ile ilgili pozisyonunu anlıyorum ve destekliyorum" diye yazdı.

Obama, Suriye rejiminin kimyasal silah kullanmasıyla ilgili olarak, ABD'nin askeri eylemde bulunması gerektiğine karar verdiğini ve bu konuda Kongre'den yetki talep etme yoluna gideceğini açıklamıştı.

İngiltere'de iktidardaki koalisyon hükümeti, "Suriye'ye askeri müdahaleyi de kapsayabilecek güçlü bir insani tepkinin verilmesi gerektiği" yönündeki hükümetin prensip önergesini, önceki akşam İngiliz Parlamentosu'nun alt kanadı Avam Kamarası'nın oyuna sunmuştu. Oylamada, önerge 272'ye karşı 285 oyla reddedilmişti.

ABD'nin İngiliz parlamentosunun aldığı kararı anlayacağını ifade eden Cameron, dün akşam ABD Başkanı Obama ile telefon görüşmesi yapmıştı.

Okuyucu Yorumları 6 yorum
BM denetçileri nasıl rapor verdi bilen var mı? Evet kimyasal silah kullanıldı ama kimin tarafından kullanıldığı varsayım mı yoksa müspet bir gelişme mi? Suriye bombalanacak belki; yanlışı doğru, doğruyu yanlış olarak empoze eden güçler, gerçekten güçlüler. Diğerleri ise sadece figüran. Bu yüzden Esad'ın hali gerçekten vahim.
savaşa girmem ekonomim berbat diyen d-İNGiltere, amerikaya gaz veriyor..KÜFÜR TEK MİLLETTİR,,,bizim müslümanımız hala uyusun...büyüsün...
Adamlar , bulmuşlar kuklayı , ellerini bile sürmeden istedikleri gibi yönlendiriyorlar Tayyibi. Ne gerek var , maşa varken?
Adamlar kendilerini hiç yormuyorlar. Maşa varken neden ateşi elleriyle tutsunlar ki?
Irak'ta da nükleer silah , kimyasallar var dediler. Girdiler , ortalığı perişan ettiler. Nerde o iddia ettikleriv silahlar, bilen var mı?
Tuzları kuru , olan bize olacak!
Diğer Haberler