Camide mahsur kaldılar!

Mısır'da darbe karşıtı gösteride güvenlik güçlerinin saldırısıdan kaçan, aralarında yaralıların da bulunduğu 400 kadar gösterici camide mahsur kaldı.

Camide mahsur kaldılar!

Ramses Meydanı'ndaki gösterilerde, güvenlik gaçlerinin müdahalesinden kaçan aralarında yaralıların da bulunduğu 400 kadar demokrasi yanlısı eylemci, meydanın yakınında bulunan ve geçici sağlık merkezi olarak da kullanılan El-Fetih Camisi'ne sığındı. İçeride gösterilerde hayatını kaybeden 2 kişinin cenazesinin de bulunduğu belirtildi.

Haber takibi için bölgeye giden Türk gazeteci Metin Turan da camide mahsur kaldığını belirtti.

AA muhabirinin telefonla ulaştığı Turan, "Şu anda caminin kapılarını kapattık. Etrafımız güvenlik kuvvetleri tarafından çevrildi. Buradaki insanlar ölümü bekliyor. Dışarıya çıkmak istedim, keskin nişancılar ve ordunun ateş edebileceği korkusuyla camidekiler beni bırakmadı" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
çapulculara bak ayakkabılarıyla girmişler..üstelik kızlı erkekli.yazık yazık din elden gidiyor.
Müslüman olarak ayakkabı kızlı erkekli camiye doluşmak kanıma dokundu.bu işin geceside var olmazzzzzzzzzzzz.şu ana kadar masum bir eylemdi ama şimdi masum degil.ölen mısırlı polislere ALLAHDaN rahmet dilerim.
tahrirdeki ½50 yi zor tutyor olabilir mi sisi?
İnsan bu kadar arsız olur.! %24 ile iktidar olacaksın. Demokrasi sınavını veremeyeceksin. Azledilince de yobaz desteği ile iktidarda kalmayı isteyeceksin.
evet insan senin kadar arsız olur ancak.%25 alsın rakipleri indirsin silahla,topla,tüfekle,kanlamı indirecek.sakalı,sarığı,namazı orucu var diyemi yobaz oluyor.
Bu tam bir rezalet ayakkabı ve kızlı erkekli camide olmaz.bazı şişeler ve kutularda var.birde bu işin gecesi var .ALLAHIM bu nasıl işdir.
Hepsi ayakkabılı, Tayyip'e duyrulur.
UYGUNSUZ HAREKETLER YAPMASALAR BARİ BAŞKA SIĞINCAK YERMİ BULAMADINIZDA ALLAHIN EVİNE GİRDİNİZ HEMDE AYAKKABILARLA BAK BAK YARAMAZLARA
Diyanet ne demişti; Sen benim alnımı koyduğum yere ayakkabıyla giremezsin. Şimdi bunlar ne oluyor sayın diyanet başkanı? Yoksa her konuda olduğu gibi işinize geldi mi öyle, gelmedi mi böyle mi? Dinin milliyeti mi var? Hadi yine aynı şeyleri söyle.
küfre rıza küfür zülme rıza zülümdür lazımlar için yaşasın cehennem ALLAHTA inşallah sisi ve taraftarlarını cehenneminde sıkıştırır.
SAYIN BAŞBAKAN..BAK BAKALIM AYAKKABIYLAMI GİRMİŞLER..EVET AYAKKABIYLA GİRMİŞLER..BAKALIM AKEPELİLERİN YORUMU NE OLACAK..GEZİDE CAMİYE GİRENLERE İFTİRA ATILMIŞTI YA...MISIRDAKİ OLAYDA MÜSLÜMANLAR AKILLARINI BALŞLARINA ALMALI VE KATLİAMI DURDURMALI..DÖKÜLEN MÜSLÜMAN KANIDIR..AKIL VE SAĞDUYU BU KADARMI UZAK..
ulan türk gazeteci senin orda ne işin var :) dışarı çıkmak istemiş mısırlılar onu zor tutmuşlar. ''çıkma abi yoksa vururlar seni'' diye. Pisi pisine gidecen oralarda.
Cami kelime anlamı olarak gerçek görevini yapmış.
aman aman tayıp erdogan görmesın sonra şünu söler CAMİİYE AYAKABILARLA GIRIYORLAR BU NASIL İNSANLAR DER =)
A.B.D. Büyük Ortadogu projesini uygulamaya sokmuş rahmetli Erbakan'ın bar bar bağırıyordu kimse kulak vermeği ama taslar bir bir yetine oturmaya başlıyor uyanın ey enayiler Uyanın is isten geçmeden uyanın
ayakkabıyla girmişler sayın başbakan hadi aynı tepkiyi versene
İçki de içmişler mi? Ayrıca ayakkabıları ile mi girmişler?...
Şerefsizler gücünüz silahsız masumlara yetiyor değil mi? "MISIRLI MÜSLÜMANLARA YARDIM ET YAA MUNTAKİM ALLAH"
istermisiniz şimdi Mursi çıkıp da ''cami de içki içtiler'' desin.....yaaa nasıl oluyormuş ak koyunlar şimdi de yırtsanıza oranızı buranızı camiye ayakkabı ile girdiler Mısır'da diye....haa bu arada bizim ortaköy'de ki türbanlı kadına yapılan(sözde) taciz görüntülerini de bir türlü göremedik hala...
ama olmazki yaa ayakkabılarıyla girmişler !
demokrasi yanlıları ayakkabıyla girebilir mi cami ye??
kesin camide içmiştir bunlarda. vay vay vay etme bulma işleri bunlar.
hadi sevgili hükümetimiz hemen çıkıp camide içki içildiğini söyleyin:) ayakkabılarla girildiğini söyleyin..hadi imamı hakkariye sürün:) aaaaa pardon ya orası mısırmış..bunları yapmak size oy kazandırmaz..gerek yok mısırdaki cami sizi ilgilendirmez..siz tc müslümanısınız...
HADİ GEZİCİLER BUNUN İÇİN DE BELGESEL ÇEKİN ........ TAYYİBİN YAPTIĞI ZÜLÜM OLDUĞU GİBİ BU DA ZULUM DUR. EĞER BU OLAYA İLGİSİZ KALIYORSANIZ CHP ZİHNİYETİ AHMAKSINIZ DEMEKTİR. HADİ ÖRGÜTLENİN MISIR DAKİ MAZLUM HALK İÇİN ÇIKIN TAKSİME ÇAKMA YEŞİLCİLER SİZİ
camiye ayakkabılarıylamı girmişler camide içkimi içmişler ?
ne kadar dine bağlı vatandaşlarımız varmış ya, ama hiç belli etmiyoruz. iki taraftan da insanlar ölüyor orada, siz kalkıp camiye ayakkabı ile girildi, kızlı erkekli girildi diyorsunuz. camideki halılar yıkanınca temizlenirde sizin insanlığınız nasıl temizlenecek merak ediyorum
İmam ortalıkta yok.İçki içmediklerini kim ispatlayacak.
ayakkabılarlamıo girmişler bakın bi akp l gençlik kolları bakın bakın iyi bakın
umarım ayakkabılarıyla girmemişlerdir!
hadi diyelim gezidekiler müslüman degildiler (HAŞAA) ayakkabı ile girdiler camiye peki bunlar mursinin yandaşları müslüman ve tayyibin kankaları ne işleri var cami de ayakkabı ile girmişler sisi birde içki şişesi attımı tamam alın size ne farkı var....:))
beter olsunlar
İÇERİDE TÜRK GAZETECİLERİN OLMASI ( VEYA OLMAMASI ) NEYİ DEĞİŞTİRİR Kİ...
topluca dua edin de Allah zalimleri fravunlara çevirsin size dünyadan yardım yok..insanlardan değil Allah'tan isteyin:Acısız bir ölüm için değil mi sevmek Yaşamak ölmek değil mi günü geldiğinde İsmail’imin annesi Bak dünya birleşiyor zulümde Pazarlıklar dönüyor kanımızın üstünde İşte Tetiği kalbime ayarlı silahım yoruldu Sıcak kanım gibi Sıcak ülkem gibi Yerde Yanımda Saçlarımı okşuyor Akdeniz de bir güney yeli Elimin ayağımın hünerini seviyorum Kanlı giysilerimi seviyorum Gidiyorum Ser önümüze bilgeliğini Acı vermeyen ölüm
Sokağa çıkma yasağı var.. Hiç birşey göründüğü gibi değil müslüman kardeşlerde silahla karşılık veriyor.. Masum halk evine çekilsin.. Yoksa onlarada zarar geliyor.
Diğer Haberler