Çavuşoğlu'ndan son dakika göç anlaşması açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Hollanda kriziyle ilgili son dakika bir açıklama geldi. Çavuşoğlu, "Avrupa Birliği ile göç anlaşmasını iptal edebiliriz" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hollanda'nın skandal kararına işaret ederek, "Şartlar yerine gelmezse yaptırımların devamı gelir. Göç anlaşmasını iptal edebiliriz." dedi.

24 TV'de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Gidemememizin sebebini sordum sebep seçimler mi dedim o zaman seçimlerden sonra geleyim ona da garanti veremem dediler. Hollanda Başbakanı dürüst bir adam değil, ben onu adam zannediyordum ama adam değil, siyasetçi önce dürüst olacak. Rasyonel bir cevapları yok ve şu anki söylemlerinde de dürüst değiller.

"YAPTIRIMLARIN DEVAMI GELECEK"

Biz medeni bir ülkeyiz. Onlar gibi faşist bir yönetim yok bizde. Orada kraldan çok kralcı Müslüman bir belediye başkanı var ona insan ve Müslüman demeye zorlanıyoruz. Neler olacağı konusunu değerlendirip ona göre adım atarız ama yaptırımların devamı gelecek. Bana Hollanda'nın yaptığı 'kabul edilemez' diyen insanlar, Hollanda'ya destek verdiğini açıkladı, bu ikiyüzlülüktür.

"BÖYLE GİDERSE AB DAĞILACAK"

Avrupa'nın bugün görülebilen en büyük kabusu artan ırkçılık, Avrupa'yı felakete götürüyorlar. AB böyle giderse zaten dağılacak. Artık AB bu anlayışla zorlamalarla sürdüremez. Küçülür 3-5 ülke kalır ama böyle olmaz. Türkiye'siz AB küresel bir güç olamaz. Kabul ettikleri tek şey Türkiye çok güçlü girerse dengeleri bozar.

"BATI ÜLKELERİ 'HAYIR' ÇIKSIN İSTİYOR"

Kılıçdaroğlu'nun "Oyun oynuyorsunuz" sözü utanç verici. Batı ülkeleri referandumda 'hayır' çıksın istiyor. Onların hatalarını söyleyebilen tek kişi Erdoğan. Dolayısıyla onun şahsında birleştiriyorlar tüm Türk ve İslam karşıtlığını. Avrupa'da, krallıklarda yargı elden gitmiyor da, Türkiye'de 4 üyeyi Cumhurbaşkanı atıyor diye mi tek adamlık oluyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi istikrarı güçlendirir.

"GERÇEKLERDEN RAHATSIZ OLUYORLAR"

AB ülkeleri polis ve istihbaratla üzerimize geliyor. Gerçekleri yüzlerine vurduğumuz zaman rahatsız oluyorlar. 2004 yılında da 'kalkın gidiyoruz' diyen Erdoğan. 14 Kasım 2004'te 'hadi gidiyoruz' dediğinde de arkasından koşup geldiler.

"YÜZDE 60-63 ORANINDA 'EVET' BEKLİYORUM"

Alanda durum çok iyi gittiğim her yerde atmosfer müthiş. Bu 18 maddede hiç kimsenin hayır diyeceği bir şey yok. Yüzde 60-63 oranında evet çıkmasını bekliyorum. Arazide de durum iyi ankette de durum iyi."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 74 yorum
keşke avrupala göç antlaşması iptal edilse ama nerde o cesaret
@semoli_2017 Böyle bir anlaşma olurmu. 3 milyon suriyrliden kurtulmak için 80 milyonluk ülkeye vizeyi serbestliği tanıyacak.
bence biraz sıkar özür dilemeyelim de
edebiliriz,yapabiliriz,atabiliriz.uçabiliriz.SİZ HİÇBİRŞEY YAPAMAZSINIZ.SİZ ANCAK SALLARSINIZ.
koyunlar bu yazıyı okumazlar ama daha çok pişman olcaklar dur bakalım
zaten koyun olmasalar AKP li olmazlar :)
MİLLET HELVA YEMEK İSTİYO HELVA...?!!..
İptal Edebiliriz,Gözden Geçirebiliriz,Ağalar Bu İş 40 Hoştayn İnek'i Geri Göndermeyle Olmuyor!! Gönder Hadi Aç Sınırları Bu Olayda Samimi Olduğunuzu Görelim Vallahi Billahi Eğer Suriyelileri Avrupaya Gönderebilirseniz Evet Diyeceğim.
gönderelim suriyelileri anlasınlar hanyayı konyayı
Sayın Çavuşoğlu!.... Aynı konuda yaptığınız bu kaçıncı açıklama. Konuşmayın, yapın artık. Atasözlerimizi hatırlatmayayım size.
Yapında bi görelim ya çak çak konusmalar
Laf zamanı çoktan geçti artık. İcraat vakti. Aç kapıları, gönder 2 milyon Suriyeliyi Avrupa'ya. Bak o zaman sesleri çıkıyor mu?
REFERANDUMUNUZ İÇİN BIRAKIN ŞU NUMARALARI İNSAN BİRAZ SAMİMİ OLUR ATIP TUTMAKLA OLMAZ YAPACAKSANIZ HEMEN ŞİMDİ YAPIN ÜLKE İNSANI GÖRSÜN DAHA FAZLA BU ÜLKENİN ONURUNUN ZEDELENMESİNE YOL AÇMAYIN SİYASET KARARLILIK İSTER KAÇ GÜNDÜR AYNI TERANELERİNİZİ DİNLİYORUZ ARTIK MAGAZİN HABERCİLİKTEN VAZ GEÇİN SN BAKANIM .
hergun ayni masal
Açın kapıları evet oyları yüzde 70 e çıksın
multeciler zaten paris hayali kuruyor sal gitsin.
kendi söyleyip kendi dinliyo onu avrupada takan yok
Allah aşkına siyaset biraz ciddiyet ister.Türkiye cumhuriyeti hiç bu kadar aşağılanıp hor görülmemişti.Ne itibarımız kaldı ne ciddiye alıyorlar.Onlar bizi bizden iyi biliyorlar.Mevcut anayasaya göre tarafsız olacağına dair ağır yemin etmiş Anayasa bana göre uygulansın ayarlansız diyen Diploması sahte ,Radikal islamcı tarafından yönetilen,Pırını pırtısını satmış bir devlet olduğumuzu 400 Milyar dolara yakın hazine garantisi ile borçlanmış bir ülke.İnsanları boğza tokluğuna çalışan boş milliyetcilik yapan bir ülke.Yediğiniz içtiğiniz haram ne konuşsanız yalan..Haram zadeler..#Hayırrrrrr
Aba altından sopa gösterme yapamayacağını halkımız biliyor ..avrupa böyle tehditleri yemez oğlum beyinsiz bakan müsveddesi bunu öğren
Şahsiyetsiz siyaset.rezilsiniz
Edebiliriz değil ettik diyeceksiniz. Oyalamının anlamı yok.
Açın kapıları, uğraşsınlar Suriyelilerle...
Seçimden sonra özür dileyip herşeyi normale döndüreceginize bahse girerim..!
iptal et süriyeli afgan pakstanlı doldu meleket seneye Afganlar pakistanliar 3 milyonu bulur yol gecen hanı olduk sayenizde
vah vah vah yandı Avrupa hemde ne yandı. çıra çıra.
kapıyı açsan ne olacak Avrupalılar onları ülkelerine sokacakmı sanıyorsun.o göçmenler dönüp bize saldırırlar.hayırlı akşamlar
HAYIR
Et kardeşim et ne duruyprsun daha . biz beslemek zorundamıyız . Kendi insanımız aç önce onlara bakalım . Gençlerimiz işsiz ekonomimiz zaten iyi değil birde bunlara 45 milyar dolar harçamışız .
@egu3hzevf2 suriyeli ne kadar hıyar varsa topla suriyeye kamyonla at.yeter 5 yıldır sömürdükleri.
sallayın biz çok dinledik İsrail Rusya diz çöktürdü şimdi AB ile verin bize gazı.
Önce Mercedes makam araçlarınızı verinde samimiyetinizi görelim..
anlaşma iptal edilsin!!!
Lafla olmaz, icraat görelim.
ya Avrupa göçmenlere silah sıkarsa hepsi geri döner ne anladim bu işten ?
Hani yaradılanı yaratan'dan ötürü seviyordunuz,ne oldu pazarlık konusu yapmak için mi sevdiniz.yine söylüyorum bi şeref yaptınız madem o kadar kişiye bakıyorsunuz,bende şunu söyleyim bizim ülkemize insanları pazarlık konusu yapmak yakışmaz,ya yapmayacaktın en başından ya da böyle kalkıp ikide bir insanları masaya koymayın.
@casa47 evinde kaç suriyeliye bakıyorsun?
Bi şey olmaz yarın bi gün gidip özür dilerler. tıpkı putinden diledikleri gibi
Olan Avrupadaki Turklere oluyor. Bu AKP'li zenginlerin hicbisey umurlarinda degil.
İPTAL EDEBİLİRİZ NE DEMEK İPTAL EDECEKSİN YOKSA AKPYE OY YOK
Avrupa bakanımızı sınır dışı ederken vize serbestisinden mi bahsediyorsunuz yha bırakın Allah aşkına
SENDE DEVLET ADAMISIN ÖYLEMİ,ZAVALLI.YAZIK
milletin hepsini balık hafızalı mı sanıyorsun onların karşılığında para dilendiniz aldınız
mültecileri insan değil, bir varlık yerine dahi koymayan bir beyanat. kısaca hakettiğimiz gibi yönetiliyoruz.
Bakanım sözde kalmasın artık tehditlerimiz göç anlaşması iptal ederiz değilde iptal ettik demenizi bekliyor TÜRK Halkı sizlerden. Avrupa ile olan ipler inceldiği yerden kopsun artık ya onlar yola gelir yada düşmanımız olurlar
Diğer Haberler