Çin'de 7 büyüklüğünde deprem

Çin resmi haber ajansı Şinhua'nın haberine göre, Çin Deprem Ağları Merkezi, ülkenin güneybatısındaki Sıçuan eyaletinin Ciucaygou vilayetinde 7 büyüklüğünde deprem kaydedildiğini duyurdu. Yerel saatle 21.19'da meydana gelen deprem yerin 20 kilometre altında gerçekleşti. İlk belirlemelere göre, depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı. Öte yandan depremin 300 kilometre güneydeki eyalet başkenti Çengdu kentinde de hissedildiği kaydedildi.

Çin'in güneybatısında 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Görgü tanıkları, Ciucaygou vilayet merkezinde bazı binalarda kısmi çöküntüler, bazılarında ise çatlaklar olduğunu, görevlilerinin hasar gören binalardan insanları tahliye etmeye çalıştığını bildirdi.

HALK SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Ciucaygou Vilayeti sağlık ve Aile Planlaması Bürosu Başkanı Li Changyong, merkez üssüne 35 kilometre mesafede olan vilayet merkezinde, depremin yoğun şekilde hissedildiğini ve insanların sokaklara döküldüğünü belirtti.

4 ÖLÜ, 30 YARALI

İlk belirlemelere göre, depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı.

Öte yandan depremin 300 kilometre güneydeki eyalet başkenti Çengdu kentinde de hissedildiği kaydedildi.

Büyük şelaleleri ve karstik yer şekilleriyle ünlü bir milli park olan Ciuzai Vadisi'nin içine alan Ciucaygo, ülkenin en önemli turizm destinasyonlarından biri. Parkın salı günü 38 binden fazla kişi tarafından ziyaret edildiği bildiriliyor.

Siçuan eyaletinde 2008 yılında meydana gelen 8,0 büyüklüğündeki depremde 87 binden fazla kişi hayatını kaybetmiş, 400 bine yakın kişi yaralanmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Bağlantılı mı bilemem tabi ama umarım güneş tutulması sonrası olmaz. Ne güzel ülkemde ne de başka yerde
Diğer Haberler