Çin'de infaz dehşeti

Dünyada en fazla idam cezası uygulayan ülke olarak sık sık gündeme gelen Çin'de bir idamın infaz ediliş şekli tüyleri diken diken etti.

Çin'in Guizhou eyaletine bağlı bir köyde çekildiği belirtilen ve shanghaiist.com tarafından yayınlanan görüntülere göre, polis boynunda idam kararının yazılı olduğu görülen bir idam mahkumunu araçlarla köye getirdikten sonra bir tepeye çıktı. Yüzlerce kişinin ortasında diz çöktürülen mahkumun arkasına geçen bir polis mahkumun ensesine bir el ateş ederek infaz etti.

Daha önce tepede beklemelerine bakarak infazı bekledikleri anlaşılan köylüler yaşanan dehşete olağanüstü bir şey yokmuş gibi tepki verdi. Olay anı amatör bir kamera tarafından saniye saniye kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
aynısını bu ülkede başta pkk itleri sapıklara katillere uygulamayı öyle çok isterdimki
ÇİN VE ÇİN VATANDAŞLARI BUN UHAK EDİYOR HATTA DAHA BETERİNİ HAK EDİYORLAR.ÇÜNKÜ;KENDİ İNANÇLARINA GÖRE SIRTI GÖKYÜZÜNE BAKAN HER CANLI YENEBİLİR. BUNA (CENİN,YANI KENDİ BEBEKLERİ DAHİL) BİR ÇOK HAYVAN MAYMUN BAŞTA OLMAK ÜZERE ,CANLI BALIK ,BALIK AKVARYUMDAN CIKARTILIP DİREK OLARAK KIZGIN YAGA YATIRILIYOR HAYVAN MASAYA SERVIS EDILDIGINDE HALA CAN ÇEKISIR VAZIYETTE GELIYOR, VE KÖPEKLERİN KAFALARINA VURARAK ÖLDÜRÜYORLARKI ŞOKLANMADAN ÖLSÜN ETİ LEZZETLİ OLSUN DİYE. BENCE ÇİN EN NEFRET BESLENİCEK ÜLKEDİR.AYRICA UYGUR TÜRKLERİ KARDEŞLERIMIZI SOKAK ORTASINDA İNFAZ EDIYOLAR.
cok dogru boyle gderse bizide yer
Türkiye'de de yapsınlar bunu var ya , mükemmel olur. Bak bakalım o zaman iki günde it,uğursuz,tecavüzcü kalır mı?
Geçen gün üç yıllık gencecik karısını döve döve öldürenler, onüç yaşındaki kız çocuğu okulunun önünde şu bu bahaneyle infaz edenler ve bunun gibi niceleri... Bunlar Allahın verdiği canı alır ama idam cezası sözkonusu olunca canları kymete biner. Ey empati kurma yeteneği olmayanlar, bu ülkede vicdanlar rahat edemiyor!
Size katılıyorum..idam cezası..adil yargılanma..hakkıyla..mutlaka hak edene..uygulanmalı...
sorun öldürmek değil ömür boyu hapiste belki yeter ama bizimkiler af çıkartıp serbest bırakıyorlar. AKP döneminde 2 kez gizli benim bildiğim katillere af çıkarttılar televizyonlarda bile yayınlanmadı.
MARKETTEN KİBRİT YADA ÇAKMAK ÇALDI DİYE İDAM EDİLMİYOR HERALDE, ALLAH BİLİR KİMLERİN CANINI YAKTI O İNSANLARIN HAKKI NE OLACAK KONUYU DRAMATİZE HALE GETİRMEYİN. KEŞKE TÜRKİYEDEDE BÖYLE UYGULANSA SUÇ ORANI CİDDİ ORAN DÜŞER. BİZİM BURDA KAÇ KİŞİ 13 YAŞINDAKİ KIZA TACEVÜZ EDİYORDA ELİNİ KOLLUNU SALLAYARAK GEZİYOR HEPSİ DIŞARDA.
bence uygur türklerindendir.belki tek suçu insan gibi yaşamak istemek bile olabilir. bazı çinliler insanlıktan çıkmış
BİZDE DE AYNEN UYGULANMALI. UYGULANMALI Kİ VATAN HAİNLERİ HAİNLİK YAPMADAN ÖNCE BİR KEZ DAHA DÜŞÜNMELİ. BAKIN O ZAMAN TERÖR VE ASAYİŞ SORUNLARI NASIL ÇÖZÜME KAVUŞUYOR, HUZUR TESİS EDİLİYOR. DARISI ÜLKEMİN BAŞINA İNŞALLAH. AMA BU DEVRAN BÖYLE GİTMEYECEK, İDAM CEZASI ELBETTE GETİRİLECEKTİR.ÜSTELİK GERİYE DOĞRU UYGULANACAK ŞEKİLDE YASAL DÜZENLEME YAPILMALIDIR....
Allahımm şiddet, Kan dursun - veren canı yardandan başkası almasın artık .. .
Keşke öldürmeselerdi. İleride başbakan veya barış elçisi olabilirdi.
herkesin gözü önünde yapılmasın bari bu nedir ya bide insanlar izliyor!
Çin de terör varmı? Yok. Çok güzel. Suçluyu beslemek yerine infaz.
BEN İDAM CEZASINI..İNSANİ BULUYORUM VE UYGULANMALI..KATİLLERE CANİLERE TERÖRİSTLERE..ADİL YARGILANMA..KAYDIYLA..İDAM CEZASI VERİLMELİ..
bizim ülke de olsa tüm dünya ambargo uygular bu şerefsiz Çin itlerine kimse tepki vermiyor
Bu idam değil de sanki, mafya infazı gibi görünüyor.. Hiç inandırıcı gelmedi....
ne mafyası safım o kadar polis arabasıdamı mafyanın.
hiç bir ulkede haksız yere kımseyı ıdam etmıyorlar kımbılır kımlerı o o şekikde oldurdü cok normal keşkem turkıyede aynı kanun olsa
insdan haklarını savunanlar neredesiniz? ne oldu sesiniz çıkmıyor? ee bu olay Türkiye'de olsaydı sokaklara dökülür direnirdiniz değil mi?
idam şart
inazla Deterjan reklami uyumlu olmus , yoneticelerinizi kutlamak gerekir .
Hamam böceği bile bu kadar kolay öldürülmez!Adamlarda hiç vicdan kalmamış...
NE YAPTIĞINI BİLMİYORSUN Kİ.SUÇUNU BİLSEN BÖYLE KONUŞAMAZSIN
bu geri zekalılar zaten kendilerini yok ediyor sürekli.
SIKIYSA AB BİZE DAYATTTIĞI GİBİ DAYATSIN BAKALIM ÇİNE YEMEZLER AMA BİZ AB KARARLARINA KURAN AYETLERİNDEN DAHA FAZLA UYMAKTAYIZ İDAM ESASEN BİZİM ÜLKEYE LAZIM CADDELERDE GECELERİ MOTOR PARKURU YAPMAK CEKLE SENETLE RESEMEN DOALNDIRMAK TERÖRİST OLMAK İŞET BUNLARIN İLACI İDAN CEZASIDIR
nerde o ortadoğuya demokrasi getirme heveslisi batı? buna Türkiye de dahil, Çin'e götürsenize o demokrasinizi, bakın nasıl infaz yapılıyor, ne uluslarası hukuk dinleniyor ne de başka birşey, hee olmaz dimi, e tabi petrolü olmayan bir ülkeye ne gerek demokrasi, bu dünyadaki güç ve iktidar sahiplerinin cehennemde işleri çok zor olacak çok. seçmeni o güzel kelime oyunlarınız ile kandırırsınız belki ama Allah'ı da kandırabilecek misiniz bakalım
türkiyede de böyle yapsalar vurgunculara, soygunculara. o zaman helal parada gözleri olur.
Çin ırkı insan şeklinde yaratılmış aşağılık bir ırk. Hayvan ırkı bile bu ırktan daha üstündür. Dünyada yaşayan ve her geçen gün bir it sürüsü gibi çoğalan tuhaf bir ırk. Her türlü vahşeti onlarda görmek mümkün.
asmak ve kesmekten hatta elektriktende iyi olanıdır bence vurmak.. enseye tek el ölüm hemen gelir acı bile duyulmaz.
Kafa kesmekten daha iyidir.suriyede camiler bicakla kesiyorlar
şu yapılanı insan olarak anlamak mumkun değil.geride kalanlara gozdağı vermek amaçları zannediyorum.hımm bak kötü kötü şeyler yaparsanız aynısı sızın başınızada gelir demenin göstergesi diye düşünüyorum.insanların bu kadar vahşileşmesinin tek sebebide herzamankı gıbı cıkar meselesi benim dümenim bozulmasın ama herkes ölsün daha doğrusu benim işime gelmeyen ölsün. bana ne ya demenın arapçası.bunlara az çok kafam yatıyorda ben en cok yorum yazıyorum diye kendilerine dokunulmadığı surece yılanın kırk yıl yaşamasını umursamıyan böyyük yorumcu kardeşlere hiç kafam basmıyor. saygılar
çinin bu uygulaması çok hoşuma gitti.temiz iş.keşke bizde de uygulansa.çinden alacağımız çook dersler var.kahrolsun faşizm.tek yol devrim.tek yol mao.
evdeki pislik cöp temizlenmezse ev cöp ve pislik yıgını ile dolar oda birgün o pisliğin içinde kalmanı veya mikroba yakalanıp yok olmana sebep olur en güzeli mikrop olmadan önlem almaktır apo bak mikrobu saldı aşısı bulunamıyor sadece hastaya daha da eziyet ve isteklerini sıralıyor diye düşünüyorum
AR ZAYIFIZ Kİ BUNU ADİ PKK TERÖRİST BİÇLERİNE BİLE YAPAMIYORUZ TÜRKİYEMİ BU HALLERE DÜŞÜREN KALİTESİZ YÖNETİCİLER UTANSIN.
sayın my net yetkilileri keşke suçunuda yazsaydınız çin kimseyi yargılamadan sucu sabit olmadan infaz etmez !
onlarda beslenecek cocuk katili şu bu yok en iyisini yapıyorlar beslemektense hürriyetlerini tam saglamak daha iyi diye düşünüyorum
Azrail idam edilenin canını alırken emir alsada idam edenlerinde canını alıverse.
çinde insanın değeri bir köpek bile değil çin en az israilliler kadar yok edilmesi gereken lanetli kavimlerden biri.uygur türklerinin vatanlarında tecavüz ölüm ve hertürlü işgalin zulmün en kötüsünü yapıyorlar dünya seyrediyor bu lanet olasıcaları.artı myanmarda da aynı kavimin uzantıları müslümanları katlediyor dünyada geneses yok.niye çünkü ölenler müslüman.
ya kardeşim eski haberleri neden ısıtıp ısıtıp koyuyorsunuz. sanki dün çekilmiş, ben buna bakalı yıllar oldu.
Diğer Haberler