Daha fazla 'beğeni' uğruna oğlunun hayatını tehlikeye attı

Cezayir'de bir adamın, sosyal medyada daha fazla beğeni toplamak için iki yaşındaki oğlunu 15. kattan sarkıttığı fotoğraf nedeniyle iki yıl hapse mahkum edildiği bildirildi. Yerel basındaki haberlere göre, başkentteki 15 katlı binadan iki yaşındaki çocuğunu sarkıtarak, fotoğrafını "bin beğeni ya da düşürürüm" ifadeleriyle paylaşan adamın davranışı, Cezayir kamuoyunda yoğun tartışmaya yol açtı.

Daha fazla 'beğeni' uğruna oğlunun hayatını tehlikeye attı

Tepkiler sonucunda yetkililer harekete geçti ve şahıs hakkında dava açıldı.

Yargılama sonucunda, "sosyal medya fenomeni" olmak için iki yaşındaki oğlunun hayatını tehlikeye atan babanın iki yıl hapis cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

"BİN BEĞENİ YA DA DÜŞÜRÜRÜM"

Çocuğunu çok yüksek olduğu anlaşılan bir binanın tepesinden sarkıttığı anın fotoğrafını "bin beğeni ya da düşürürüm" ifadeleriyle paylaşan adama karşı sosyal medyadan ve kamuoyu tarafından tepkilerin yükselmesi sonucunda yetkililer harekete geçti ve şahıs hakkında dava açıldı.

BAHANESİ 'SOSYAL MEDYA FENOMENİ OLMAK'

"Sosyal medya fenomeni" olmak için iki yaşındaki oğlunun hayatını tehlikeye atan babanın iki yıl hapis cezasına çarptırıldığı kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
rabbimden bir an once kiyametin kopmasini diliyorum artik dunya coktan zivanadan cikti
Bu beğeni ve takip için her şeyi yapan var nedense, karakteri sayılarla ölçülen zavallı insandan başka bişey değiller.
kapitalizmin getirdiği popüler olma çabası insanları kılıktan kılığa sokuyor. hergün etrafımda binlerce popülarite düşkünü, anı olmasından çok beğeni ile arzularını tatmin etmeye çalışan insanların foto çekişleri arasında dolanıyorum. yarın alayı ölüp toprak altına girdiğinde o beğenen insanlar 1-2 sure okuyup azıcık üzülüp sonra hayatlarına bakacak. o popü olma çabasındakiler ise boş bir hayat ile ölüp gidecek. en önemli gayemiz çarka çomak sokmak olmalı. iki video ile paraya para demeyen veled ile bir ekmek için onca şekle giren suriyeli mülteci bir babanın var olduğu sistem adil olamaz...
Ne yani kıyamet kopunca herşey bitecek mi ? Bu arada o adama baba demeye bin şahit. 2 yıl az en az 5 6 vermeleri lazım bir insan oğluna böyle şeyler yapıyorsa kimbilir başkalarına ne yapmaz töbe est
Diğer Haberler