Dünyanın en çirkin kadının dramı

Lizzie Velasquez, Teksas'ta yaşayan 23 yaşında bir genç kız ve sadece 27 kilo ağırlığında!

Dünyanın en çirkin kadının dramı

Amerika'nın Texas eyaletinde yaşayan Lizzie Velasquez sıfır yağ hücresiyle doğmuş. Bu yüzden vücudunda hiç yağ yok ve asla kilo almıyor.Hastalığı 23 yaşındaki genç kızın hayatını zorlaştırsa da, Lizzie savaşmanın bir yolunu bulmuş ve hayatını cehenneme çeviren bu hastalıkla ilgili bir kitap yazmış.
[

](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/hastaliginin-caresi-yok...-onbes-dakikada-bir-yemek-yiyor-ama.../6153/735480/)

Her 15-20 dakikada bir yüksek kalorili yiyecekler tüketerek enerjisini koruyan Lizzie sadece 27 kilogram ağırlığında. Bu olağandışı görünümünden dolayı insanların meraklı bakışlarından hayatı boyunca kurtulamamış genç kız.

4 yaşında Lizzie'nin sağ gözünde körlük oluşmuş. Lizzie'nin ailesi son derece şefkatli davranarak her türlü zorluğunda Lizzie'nin yanında olmuşlar. Annesi, babası ve iki kardeşiyle Lizzie ailesinin yanında mutlu.

İnsanlar internet üzerinden Lizzie'nin görünümüyle ilgili olarak kendisine saldırılarda bulunsalarda, Lizzie bu saldırılar için "Sadece bir kaç basit kelime." diyebilmeyi başarmış.

Lizzie'nin sağlık durumu dünya çapında bir çok doktorun ilgisini çekmeyi başarmış.
Şu anda bir çok üniversite tarafından ortak gerçekleştirilen bir genetik çalışmanın odak noktası Lizzie.

Doğduğunda doktorlar asla yürüyemeyeceğini, konuşamayacağını yani normal bir hayat süremeyeceğini iddaa etmişler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
halimize şükür edelim..allah şifalar verir inşallah
dünyanın en çirkin kadını yazmışlar başlığa dünyanın en gerizekalı insanları!
arkadaşıma katılıyorum çok çirkin ve yakışmayan bir başlık olmuş. rabbimin yarattığına böyle hitap edemezsiniz. herşey görsellik değildir.
internette görüntüsü ile ilgili yorum yapanlar olmuş,çok gördük yüzü şekil olarak güzel ama nursuz insanları,liz mutlu haliyle gözlerimi yaşarttı umarım bir çaresi bulunur.
ALLAH ŞİFA VERSİN GÜZELLİK GELİR SONRA
senin o içten yürekten gülüşün hayata yaşama bağlılığın yeter sendeki irade güç hiç kimsede yok .güzelik ise herkes ben güzelim der ama inanç güç irade bir çoğunda yok.
bu kadınla alay eden insan değildir zaten. Allah yardımcısı olsun.
Bu kadın dünyaya gelirken hasta gelmiş ne çirkini be ayıp ya
Güzellik Dediğimiz şey göreceli bir kavramdır..dünyanın en güzel ve en çirkin ınsanı olarak adlandırdıgımız insanlarda mılyonda bir gen oynadığını biliyormuydunuz? ALLAH o şekilde yarattıysa emin olun bir bildiği mutlaka vardır.
ayıp ya kıza çirkin denirmi hemde dünyanın en çirkin kadınıymış.. beyinsiz angutlar
ne kadar ayıp ve günah ya .kız hasta .birde ailesine sorun bakalım neler yaşadıklarını.sanki siz dünya güzelisinizde.mynet hemen bu başlığı değirtirmeni istiyoruz.......
ne kadar zayıf 27 kilo
hiç bir kadına böyle hitap edilmez.ayrıca çirkin de gözükmüyor. sadece kilo yönünden sorunları var. çok ayıp olmuş
Asıl dünyanın en çirkini, bu kızcağıza bu ifadeyi kullananlardır...
haber başlığında çirkin kız demeniz kötü olmuş..
Güzellik tende değil ne çirkini! Onun şu gülümsemesi kim de var? İşte güzel olan o. Öyle mutlu görünüyor ki. Hayatı gerçekten anlayıp yaşayan o, ne mutlu ona.
şu başlığı kaldırın madem çirkin yaratsanıza onun gibi bir insan asıl çirkin bu baslıgı yazan mahlukatta insan demiyorum dikkat mahlukat ne oldugu belli değil yazık günah hasta olduğu için böyle keyfinden böyle değil ne oldum demeyin ne olacağım deyin Allah istemezse agaç dalından yaprak düşmüyor size bize ne olacagınıda o bilir.
Allahım acil şifalar versin.Hayat dolu bi kız gibi görünüyor.İnşallah iyileşir.Kilo alabilirse ben kendisine talibim :P
bu habere eğlenceli diye yanıt verenler allahından bulurlar inşallah
Yaradılanı sev Yaradandan ötürü
Allah kimsenin basına vermesin
yağ nakli olsa valla 5 kiko bağışlıyım anca okadar var
çirkinmi bu sekılde hastalıkla ugrasan bırıne bu sekılde kalp kırıcı kelımeleri insan nasıl söylüyor anlayamıyorum bu başlıgı atan kişinin ve bu şekilde yorumda bulunanları kınıyorum
dünyanın en güzel ve en güçlü kadını
keşke herkesin içi güzel dışı çirkin olsa. bazen o güzelik bile başa bela oluyor ve allahın yaratğı her varlıkta onun ayeti vardır ve hepsinin bi güzeliği vardır
Allah yardımcısı olsun, halimize şükür edelim..
Diğer Haberler