El Bab'dan son fotoğraf yürek burktu: En acı onur

El-Bab operasyonunda şehit düşen Astsubay Osman Açıkgöz'ün başında şehit nöbeti tutan askerin görüntüleri yürek burktu. İşte askerin arkadaşının başında beklediği 'en acı görev' fotoğrafı...

12 Ocak 2017 08:59
PAYLAŞ
TWITTER
El Bab'dan son fotoğraf yürek burktu: En acı onur

Suriye’de IŞİD'e (DEAŞ) karşı yürütülen ‘Fırat Kalkanı Harekatı’nda 7 Ocak’ta şehit düşen Kahramanmaraşlı Astsubay Osman Açıkgöz'ün cenazesinin başında nöbet tuttuğu; asker tabiriyle 'en acı onur nöbeti' anının fotoğrafları yürek dağlıyor.

El-Bab operasyonunda şehit düşen Astsubay Osman Açıkgöz'ün başında şehit nöbeti tutan asker arkadaşı, ona son görevini başında nöbet tutarak gerçekleştirdi.

'EN ACI ONUR'

Askerler arasında şehit nöbeti 'En acı onur' olarak ifade ediliyor.


ÇATIŞMA SÜRDÜĞÜ İÇİN TÜRKİYE'YE NAKLEDİLEMEMİŞTİ

Çatışma sürdüğü için şehidin Türkiye’ye nakli mümkün olmamıştı. Üzeri bayrakla örtülen naaşın başında silah arkadaşları son görev olarak şehit nöbeti tuttu. Çatışma durunca da şehit Gaziantep’e götürüldü.

FIRAT KALKANI HAREKÂTI'NDAN YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan 'Fırat Kalkanı Harekâtı' kapsamında El Bab bölgesinin ele geçirilmesine ilişkin yürütülen operasyonların yeni görüntüleri ortaya çıktı.

GÖRÜNTÜLERDE, ÇOCUKLAR TÜRK ASKERİNİ SELAMLIYOR

Görüntülerde; El Bab bölgesine yapılan askeri sevkiyat, bölgede yaşayan başta çocuklar olmak üzere sivil halkın Türk askerlerini selamlaması ve Fırtına obüslerinin IŞİD hedeflerine atış yapması yer alıyor.

Fırat Kalkanı Harekâtı, 142. Gününe girerken El Bab bölgesinde çekilen yeni görüntüler ortaya çıktı. Bölgeye yapılan askeri sevkiyat sırasında araç içerisinden çekilmiş görüntülerde bölgede yaşayan sivil halkın günlük yaşamlarına devam ettiği görülürken çocukların Türk askerlerini selamlaması yer aldı. Öte yandan bazı çocukların ise sokaklarda ateş yakarak ısınmaya çalışması görüntülere yansıdı.

'BU ÇOCUKLAR İÇİN BURADAYIM GERİSİ UMRUMDA DEĞİL'

Harekâtı'ta görevli bir Türk askeri tarafından çekildiği belirtilen ve bir sosyal paylaşım sitesi hesabından paylaşılan görüntülere ilişkin 'Buralar şimdi az da olsa huzurlu ve çocuklar oyun oynayabiliyorlar. Bizleri gördüklerinde mutluluk yüzlerinden okunuyor. Hepsi el sallıyor ve bizleri selamlıyor. Küçücük yüreklerden kocaman güzellikler görmek bizi mutlu ediyor. Ben bu çocuklar için buradayım, gerisi umurumda değil' şeklinde bir not yazıldığı görüldü.

FIRTINA OBÜSLERİNİN IŞİD HEDEFLERİNE ATIŞ YAPMA ANI

El Bab bölgesinde çekilen görüntülerin bir başka bölümünde ise harekât kapsamında bölgede konuşlu olan Fırtına obüslerinin tespit edilen IŞİD hedeflerine atış yapması yer aldı.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir