Erdoğan CNN International'a konuştu: Gülen'in iadesi konusunda umudum var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa referandumu sonuçlarına ilişkin CNN International'a konuştu. Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın referandum sonucu nedeniyle kendisini tebrik ettiğini belirterek, görüşmeden olumlu sinyaller aldığını belirtti. Erdoğan, referandum sonucuna ilişkinde "1-0 ya da 5-0 kazanmışsın önemli değil önemli olan maçı almaktır." ifadesini kullandı.

Anayasa değişikliği referandumu hakkında CNN International'a konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın referandum sonucu nedeniyle kendisini tebrik ettiğini ve Trump ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinden olumlu sinyaller aldığını söyledi.

'GÜLEN'İN İADESİ KONUSUNDA UMUDUM VAR'

Türkiye'nin Fethullah Gülen'in iade talebi konusunda da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fethullah Gülen'in iadesi konusunda umudum var ve bu umudu korumak istiyorum" dedi.

'BİRÇOK SORUNU BERABER ÇÖZEBİLİRİZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ve Türkiye'nin müttefik iki ülke olarak birçok sorunu çözebileceğini ifade etti.

'15 YILDIR DİKTATÖR DİYORLAR'

Referandum sonucunu değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi: "1-0 ya da 5-0 kazanmışsın önemli değil, önemli olan maçı almaktır. 14-15 yıldır diktatör ifadesini kullanıyorlar. Diktatörlüklerde başkanlık sistemi olacak diye bir şey yok. Burada sandık var, demokrasi gücünü halktan alır. Bu da milli iradedir. Yeni sistem Türkiye'nin demokratik tarihinde bir dönüşümü temsil ediyor."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 41 yorum
ALLAH yar ve yardımcın olsun CUMHURBAŞKAN'ım.
Sayın Erdoğan belki maçı 1-0 kazandın ama, sarsılmaz kalelerin bir bir yıkılıyor.. Referandum gecesi yüz ifadeleriniz, zafer sarhoşluğunuzu dışa vuruyordu da biz anlamadık.. kusura bakmayın..
16 Nisan da seçim kazandınız da bizim mi haberimiz olmadı yoksa .. Peki yıkılan kaleler ne olacak ? 16 nisan gecesi yüz ifadeleriniz neyi anlatıyordu.. Kazanan tarafın suratları kireç gibi olur mu ?
Dünya da hiç bir darbe Amerika ve AB'nin onayı olmaksızın gerçekleşemez; bunun algı operasyonunu da CNN,BBC yapar. Karşıtlarını Castro ve Fidel gibi diktatörlükle itham ederler. Küreselcilerin Erdoğan gibi muhalif bir sesten rahatsız olmaları bizim için onur vericidir.
@urlali123 sayın erdoğanı sevmem ama tesbitin doğru...
bu seçimin en büyük yararı,memlekette ne kadar koyun var tespit edildi.
@dembala aynen memleketin %48i koyun muş anladık
@dembala Sen bir aydın(!) olarak o koyun dediklerine oy çaldırmışsın ama. Yani bunu sen ve senin gibiler söylüyor. Bu durumda ya sen koyunlardan daha koyunsun ya da koyun dediklerin koyun değil. Tebrik ederim aşırı kültürlü, bilgili, eğitimli ve aydın arkadaşım.
@dembala Sen bir aydın(!) olarak o koyun dediklerine oy çaldırmışsın ama. Yani bunu sen ve senin gibiler söylüyor. Tebrik ederim aşırı kültürlü, bilgili ve aydın arkadaşım.
@dembala bu kafa hiçbir zaman iktidar olamayacak. Aşağıladığınız kesim sizin zihniyetinizden kim olursa olsun başkanlık koltuğuna oturtmayacak. muhalefet kalıp seyirci olmaya devam edin.
@dembala EVET ANLADIK % 48
@dembala Ağzına sağlık!
ayriyeten sonuç ne olursa olsun hepimiz bu vatanın evladıyız. o parti bu parti kazanmış önemi yok. ülkede birlik beraberlik sağlansın hepimiz için huzurlu ve sıkıntısız bi yaşam süreceğimiz bir ülke olsun ekonomi düzelsin en önemlisi bunlar biz bize sahip çıkmazsak kimse bize sahip çıkmaz biz 80 milyon nüfusla gidip suriye gibi sığınacağımız ülkede yok. az mantıklı olmaz lazım! birbirinize düşmeyin bence gerek yok!!
@dembala %49
Bu seçimle doğu akdeniz ayrı iç kesimler yani cemaat yapılanmaları ayrı yer tutmuştur.İkiye bölünen bir türkiye izledik.Hayırın %49 olduğu unutulmamalı.
@denizmacit_2017 haklısın evetin %52 olduğunu kimse unutmayacak zaten :D
@denizmacit_2017 türkiyede 86 bin cemeat var camiye zahmet eder gidersen görürsün ama hepsi tek yürek atar. vatan, millet, ezan ve bayrak diyerek.....
@yskacar % 51...
Referandum bitti HAÇLI COCUKLARI YERINI BULDU
Diktatör derken neye göre kime göre avrupa! Zalime karşı evet ! Yıllarca başörtümüzle ne okula ne iş yerine alındık insan muamelesi yapılmadı zorla açtırdılar o zaman zorbalık olmadı da şimdi herkes özgürce yaşıyor diyemi zorbalık oluyor geçmişi kimse unutmadı dışlananlar inancı var diye hiç bir yere alınmayanlar bilir neyin zorbalık olduğunu hak hukuk yemeyin allah görüyor !
paralar sıfırlanmış.sıtkı rüşvet için kucağa oturmuş.rüşvet ayakkabı kutularına doldurulmuş.bakan çocuklarının evi rüşvet paraları ile dolmuş.meclis kürsüsünden namus üzerine tarafsızlık yemini eden kapıda namussuz olmuş.milletin malı gasp edilmiş.devletin resmi bankasına para yatıtan 150 bin kişi işten atılmış.basın susturulmuş.gazeteciler hapsedilmiş.muhalif basın yok edilmiş.tiran kendi basını oluşturmuş.kendi çalmış,kendi söylemiş.hırsızlar savcı ve hakimleri hapsetmiş.suriyeye silah gönderilip 500 bin kişi öldürtülmüş.hsyk,yargıtay ve anayasa mahkemesi hırsız önününde secdeye varmış...
@dembala hepsini senmi tespit ettin..yoksa mersin chp milletvekili senimi aradı bu kadar şeyi sana anlatması uzun sürdü o yüzden 1.5 milyon fatura demi..buda hırsızlık ama..
başkanlık sisteminde beni çok endişelendiren iki şey var.Yargıtay üyelerinin 11 tanesini başkan ve partisinin seçmesi.ben şimdi akpli birinden şikayetçiyim.mahkemeye gittim.karşımda akp'nin atadığı hakim ve onun üstü yargıtay üyesi olacak.bu çok vahim bir durum.ikincisi 18 yaşındaki lise mezunu birinin mecliste vekillik yapması.20 yaşına geldiğindede emekli olup askerlikten muaf olabilmesi.bana saddam hüseyinin oğullarını partisini hatırlatıyor.inşallah sonu benzemez
%51 için melek , %49 için şeytan. . . İnşallah sonun fetö gibi olmaz . Müslimanların geninde var bugün ak dediklerine yarın kara demek.
TÜRKİYEDE ASKERİYEYİ POLİSİ VALİLERİ KAYMAKAMLARI DIŞARIDAN GELEN PARALARI DEVLETİN TÜM BASIN YAYINI UÇAKLARINI KULLANALIM GERÇEK MANADA OYLARIMIZ %40 'A DÜŞŞÜN YİNE BİZ KAZANDIK DİYELİM. AYIN CUMHURBAŞKANI HENÜZ GERÇEK MANADA KAYBETTİĞİNİ HALA DAHA GÖREMİYOR MALESEF.BAKINIZ SON YSK OYUNU BU İŞE ŞAİBE KAZANMIŞTIR. TÜM VEKİLLER BÖLGELERİNE 40 GÜN ARI GİBİ ÇALIŞTILAR ANCAK SONUÇ ORTADA.BU ŞARTLAEDA REFERANDUMUN SONUCU % 70 EVET OLMALI İDİ.KİMSE KENDİNİ KANDIRMASIN EĞER HAKSIZ YERE DEVLETTEN ATILAN 130 BİN KİŞİ GÖREVLERİNE İADE EDİLMEZSE İLK SEÇİMLERDE AKP %30'A TAKILIP KALACAK.UYUMAYALIM AYAKTA.
TÜRKİYE yeni haritası yavaş yavaş belli oluyor kültürlü kesim sahiller hayırı verdi
@hatmet67 zonguldakmı güldürme beni kızlarımız sokağa çıkamıyor sapık dolu milletin karısına kızına laf atılıyor sarkıntılık ediliyor.
demokrasi mi? her bir yerde muhalefeti susturacaksın sonra demokrasi diyeceksin he gülüm he demokrasi
Bu cumhurbaşkanına hırsız dıktator demek onun seçmenlerine de koyun demekten vazgeçin artık sizin gibi dusunmeyenlere saygı duyun artık.bu kelimeler insanlar arasında ayrılıma yol açar.bunun bizlere faydası yok yada içinizdeki duyguları bastırmaya.sokaklarda,iş yerinde,komşularınızda bilhassa akrabalarınız arasında evetcide var hayırcıda.sıkıntılı zamanlarınızda yanınıza koşan insanlarada hakaret etmiş oluyosunuz yapmayın artık
@mesut_aykac_1986 Güzel ve yapıcı bir yorum.
@mesut_aykac_1986 adını koymayalim o zaman haklısın. Sıfatı ortada zaten...
şimdi hizmet zamanı hayırcılarda artık durumu kabullensin ülkemiz için iyi şeyler olucağına inanıyorum sizde inanmaya başlayın artık yolumuza bakalım
ALLAH DOĞRU KONUŞMAYAN,VERDİĞİ SÖZÜ TUTMAYAN,EMANETE HIYANET EDENİ,HAKSIZLIKLA ZULÜM EDENE YARDIM ETMEZ.Bu fiillerin sahibine dinimizde ne dendiğini müslüman iyi bilir.
EH TAMAM ARTIK SEÇİM REFERANDUM BİTTİ DAHA NE YİTER REİS YİTER ARTIK NE YAPACAKSAN YAP MİLLET YORULDU EKONOMİ YORULDU KONUŞMA ZAMANLARI 16 NİSAN DAN ÖNCE İDİ ŞİMDİ İCRAAT İCRAAT ÜLKE İCRAAT BEKLİYOR AMA KENDİNİZE SAZ EKİBİNİZE CEBİNİZE DEĞİL ARTIK MİLLETE ÜLKEYE HİZMET ZAMANI GEREĞİNİ YAP MİLLETİN HASSAS UYARISINIDA SAKIN UNUTMA UNUTTURMA AVANENE
SAYIN ABDULLAH GÜL CUMHURBAŞKANİ İKEN DE HERŞEYİ ERDOĞAN YAPIYORDU GÜL CUMHURBAŞKANI İKEN ÖNÜNE 900 TANE DOSYA GİTMİŞ HİÇBİRİ VETO EDİLMEMİŞ
değişim zordur mevcudu korumak daha kolaydır. onun için hayır cılar kolay olanı tercih edenlerdir. evet diyenler ise zor ama başarılı olunması durumunda daha iyi neticeler alınacağına inananlardır. neticeyi hepimiz göreceğiz tüm hedep daha güclü bir türkiye için.
Hakikaten yaa, peki öyle misin dünün tarafsız cumhurbaşkanı? Öyle olmadığına inanmak istiyorum.
Bence Gulenin iadesini kimse istemiyor. Aklimizla oynuyorlar.
vermezler. Zarrafı vermediler halkbank ilişkisini buldular ucu kime dokunacağı belli. korkunun ecele faydası yok
???????????????????? barzani bir kedi bile vermem diyor... abd de gülenimi verecek size... tiyatro yapma karşımızda.... aslında sen kanı beş kuruş etmezin tekisin... bunu herkes biliyor... hırsızlara kimse itibar göstermez...
şahsi görüşümü belirtiyorum ortada bir gerçek var oda bizim halkımız anadolu da biraz cahil adamın biri diyor ki diğerine kulak misafiri oldum" şu arabayı görüyor musun" diyor diğeride "evet" diyor sonra adama şu arabayı "gevur mu sürsün müslüman mı onun yarışı" diyor böyle bir cahil kesim de türkiye'nin gerçeği zaten bakılırsa biraz kültürlü bölgelerin tercihi belli bunu kabul etmek lazım bunu anlamamak mümkün değil.
Diğer Haberler