Erdoğan'dan Zafer Çağlayan davası için son dakika açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan'a gerçekleştireceği resmi temaslar kapsamında gerçekleştireceği yolculuk öncesi, İstanbul-Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yaptı. Erdoğan, Reza Zarrab (Rıza Sarraf) davasına dahil edilen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında yöneltilen bir soruya " Atılan adım Türkiye'ye yöneliktir" diye yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’a hareketinden önce açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın ABD'deki davaya dahil edilmesine ilişkin soruyu yanıtladı. Erdoğan "Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Bizim eski Ekonomi Bakanımıza yönelik atılan bu adımı açık söylüyorum ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Neymiş İran’la ilgili yaptırımları delmiş. Biz Türkiye olarak İran’a bir yaptırım uygulama kararı almadık ki. Atılan bu adımlar siyasidir. ABD'nin bunu gözden geçirmesi gerekir. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor" diye konuştu.

İşte o konuşmadan satır başları:

Ülkemizin gayretleri sonucunda bazı neticeler almaya başladık. TİKA 1000 tonluk yardım malzemesinin dağıtımının gerçekleştirdi. İkinci aşamada 10 bin tonluk bir yardım planlıyoruz. Şu anki çadır kampların yaşanır bir durumu yok. Eğer Bangladeş yönetimi bize bir bölgeyi tahsis ederse orada çadır kamplar için daha yaşanabilir çadır kamplar kurmayı planlıyoruz.

AB’DEN ÜYELİK SÜRECİYLE İLGİLİ YAPILAN FARKLI AÇIKLAMALAR

Bu açıklamalara yabancı değiliz. Maalesef 15 yıldır bizi hep bu tür açıklamalarla oyaladılar. Halen aynı açıklamalar devam ediyor. Türkiye’deki referandum öncesinde AB ülkelerinin bizlere karşı takındığı tavır çok açık net ortadaydı. Şahsım başta olmak üzere bakanlarımızın bir çoğuna kendi ülkelerine giriş izni vermediler. Toplantılara müsaade etmediler. Halbuki bu onlarla ilgili bir şey değildi.

Ama terör örgütlerinin önce gelenlerine ne yazık ki batı kendi ülkelerinde kampanya yapmalarına müsaade etti. Biz bunları sorduğumuzda hiçbir cevap veremediler.

ŞİMDİ YÜZÜME BAKAMIYOR

Şu anda da kendi içlerinde birbirilerine girdiler. Yatıyorlar kalkıyorlar Ak parti, Türkiye, Erdoğan. Bizimle ne ilgisi var. Kendi seçiminizi yapıyorsunuz. Erdoğan’a vurmak size oy mu kazandıracak? Yarın bir gün uluslararası toplantılarda ne olacak? Hollanda başbakanı ile gibi mi olacak. Yüzüme bakamıyor şimdi ben zaten bakmıyorum. Bakın hükümet kurmadı. Ne hale düştü?

ZAFER ÇAĞLAYAN’IN ABD’DEKİ DAVAYA DAHİL EDİLMESİ

Bu konu gerçekten çok çok ilginç bir konu. Şu anda bunu hukuki bir mantık içinde yorumlamak zaten mümkün değil. Bizim eski Ekonomi Bakanımıza yönelik atılan bu adımı açık söylüyorum ben Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik bir adım olarak değerlendiriyorum. Şahsına yönelik bir iddiayı ortaya koyabilmiş değiller.

Neymiş İran’la ilgili yaptırımları delmiş. Biz, Türkiye olarak İran’a bir yaptırım uygulama kararı almadık ki. Sayın Obama’ya da söyledik. "Biz böyle bir yaptırım içine girmeyiz" dedik. Bu ekonomik ilişkileri yürüten kim? Ekonomi bakanımız. Ekonomi bakanı hükümetin attığı bu adımı ne yapacaktır? Uygulayanlardan biri olacaktır.

Atılan bu adımlar siyasidir. ABD'nin bunu gözden geçirmesi gerekir. Bu işlerin arkasından çok pis kokular geliyor. Rıza Sarraf olayı da öyledir. Halkbank Genel Müdür Muavini Hakan Bey ile ilgili konu da öyledir.

Son seyahatimizde PKK terör örgütü mensuplarının bize adeta saldırıyor gibi bir hava içerisine girip, ABD polisinin herhangi bir tedbir almaması, onları oradan derdest etmemesi de bu pis kokunun bir ifadesidir.

Benim korumalarım hakkında soruşturma açtılar. Hatta orada o gün olmayan korumalar hakkında da soruşturma açtılar.

Bu durum ABD’nin düştüğü aczi gösteriyor. Büyük devlet olabilirsin ama adil devlet olmak başka bir şey.
Adil devlet olmak hukuk sisteminin adil işlemesinden geçer. Hukuk sistemi adil işlemiyorsa pis kokular getirir.

ALMANYA’DAKİ SEÇİMLERDE ERDOĞAN’IN FOTOĞRAFININ KULLANILMASI

Eğer bunların gücüne bizim portremiz bir güç katacaksa hayırlı olsun derim. Keşke Almanya'nın tamamında seçime katılma şansı olsaydılar. Ama bu bir adımdır. Bu adım onlara AP’ye girmede yardımcı olur. Ben bunu hayırlı bir adım olduğuna inanıyorum.

BAHÇELİ’NİN BAŞKAN YARDIMCISI OLACAĞI İDDİALARI

Bunların hepsi suyu bulandırmaktan başka bir işe yaramıyor.
Bunlar doğmamış çocuğa don biçiyorlar. Herkes yerini konumunu bilsin.
Biz siyaset yapıyoruz. Sayın Bahçeli ile şu süreçte partimiz gayet güzel bir diyalog içinde oldu.
Bu diyalogun güçlenerek devamı Türkiye’nin geleceği bakımından önem arz etmektedir.
Görüşmeler neticesinde her şey olabilir bunu kimsenin bir kenara atmasına gerek yok.

ÜLKEYE SALDIRANLARLA KOALİSYON HALİNDELER

Bizim çok önemli bir yanımız var. Yerliyiz ve milliyiz. CHP ve HDP’ye baktığınızda bunların yerli ve milli bir yanı yok. Tam aksine bunlar bu ülkeye saldıranlarla koalisyon halindeler. Ana muhalefetin temsilcisi çıkıyor SİHA’lar sivilleri vuruyor ediyor. Nerede bu siviller. SİHA’lar teröristleri vuruyor. Ben beklerdim ki ana muhalefetin genel başkanı çıksın “Ey Tanrıkulu sen kimlerden yanasın” desin. Bu beyler ölen teröristleri savunur hale geldiler. Biz sizi tanıyoruz zaten. Tek farkınız var. Siz CHP’siniz onlar HDP. Hangi merciye müracaat ederlerse etsinler biz attığımız adımların doğru olduğuna, terörle mücadeleyi terör örgütünden bir kişi kalmayıncaya kadar devam ettireceğiz.

VARLIK FONU BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI

Varlık Fonu’nda hedeflenen arzulanan bir süreç maalesef olmadı. Bu olmayınca sayın başbakan, biliyorsunuz Varlık Fonu ona bağlıdır, biz sayın başbakanla bunların istişaresini yaparak karar alırız.Sayın başbakan da ben de bu gelişmeleri gördük. Böyle yürümeyeceğine kanaat getirdik. Bu adımın atılması isabetlidir dedik. Hayırlı olsun. Çünkü Varlık Fonu'nu yeniden bir reorganize etmemiz şart. Bunun adımını da inşallah Kazakistan sonrası atacağız.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 117 yorum
bizim de 17-25 Aralıkta burnumuza lağım kokusu geldi ama logarı kapatıp beton döktünüz .....
@etavbatir DEVLETİN EN TEPESİNDEKİLER.AİLELER VE ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE ALLENGİLLİ İŞLER YAPIYOR,TIK YOK.MADEM ÇORUNUZ ÇOCUĞUNUZ OKUMUŞ DONANIMLI GİTSİN ADAM GİBİ ÇALIŞSIN.KAFASI BAŞKA İŞLERE ÇALIŞIYOR.BENCE GENETİK BİR HASTALIK
@etavbatir ne yapılacaktı haa! fetönün tezgahı ile fetönün yuvalandığı yargıya gidin diyorsun yani, biraz akıl!
@aydnmurat DİNGİL FETÖ YÜ KİM TÜRKİYENİN BAŞINA MUSALLAT ETTİ ABD TAYİPİ KİM TÜRKİYENİN BAŞINA DİKTİ ABD PEKİ ABD NİN AMACI NE KULLANIR KULLANIR VAKTİ GELDİĞİNDE ÇÖPE ATAR.
@aydnmurat fetö o tezgahı kurarken yargıda bu derece yuvalanırken bu ülkeniyi kim yönetiyordu..fetö tezgahı ergenekonda orduyu bitirirken ben bu davanın savcısıyım diyen kimdi...fetö bunların ortağı değilmiydi sende biraz akıl varsa cevap ver...
@aydnmurat Malmısınız, bunların ne olduğunu bile bile kim yerleştirdi. Tabi yerleştirenler sizlerden olunca maçanız yemiyor ses etmeye, ne de olsa menfaat dünyası işte, sende haklısın :D
@aydnmurat@ İHA/SİHA bu kadar iyiyse neden sürekli şehit veriyoruz. sezgin tanrıkulu devamlı Akp ye çalışıp koz veriyor. Chp li vatandaş onu partide istemiyor adamınız olduğu açık alın adamınızı.milleti uyuttuğunuz yeter.
Amerika suçu yaratıp suçlu arıyor. Yapulan üklemin çıkarınaysa gerisi hikaye
Hatırlayın, Dağlıca karakolu basılmış ve çoğu er 17 askerimiz toprağa düşmüştü.Sonradan anlaşıldı ki baskının gerçekleştiği dakikalarda, havada İsrail malı Heron bulunuyordu ve tam da çalışması gerektiği zamanda, maalesef çalışmamıştı. ARTIK HERON YERİNE İHA/SİHA VAR, CHP SİHA'LARA NEDEN KARŞI ÇIKIYOR? CHP ise, teröristlerin SİHA'larla vurulmasına karşı çıkıyor. Gerekçe olarak 'sivillerin' öldürülmesi öne sürülse de, CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na SİHA karşıtlığı yaptıran güç belli ki 'Türkiye'nin görüntüsü karartılmış Heron'lardan kurtulduğunu' içine sindirememiş bir güç...
olayin chp ile ne alakasi var :) yaziyi okudunmu
uyan ey halkim
la aydinmurat boylemi savunacaksin zafer caglayani riza sarrafi,hirsizlar rahatinda asgari ucretli sen mi tedirgin oldun savunmak adina
Eyyy okuduğunu okuduğu gibi değil işine geldiği gibi anlayan zatı muhteremler CHP SİHA lara karşı değil SİHA ların masum sivilleri vurmasına karşı.Ne yani sizler SİHA ların masum sivil kadın çocuk yaşlı genç her şahsı vurmasını istiyor ve keyifmi alıyorsunuz?
bunu anlayacak kimse yokburda erdogan dusmanligi gözlrini kör etmis chp nin icindeki teror sevicilerini gozleri gormuyor ataturkun partisinin icinde TC dusmani ve terorist aklayan vekiller gorunmuyor....
Gotunden beşkalarının görüşüymüş gibi şeyler uydurma... Gerçi aynı fetö mantığında olduğunuz için sizin sözünüzede itibar edilmez....
@aydnmurat şehitimize kelle diyenleri yaz haburdan gelen pkk.lı teröristleri kırmızı halı ile karşılayanları yaz osloda pazarlık yapanları yaz bu arada o mehmetçikler şehit edilirken ülkeyi kim yönetiyordu onu yaz.. işiniz gücünüz chp zaten bir siz temizsiniz
@aydnmurat pislikleriniz iftiralariniz .hirsizliginizi kapatamaz.
Haklısın yazdıklarında ilk kez.Ancak vatan hainleri Siha ve İhalardan rahatsız olur.Ama hırsızlık,yolsuzluk sence dinde günah mı?
DOĞRU .BU ABD NİN SORU DEĞİL.ÇAĞLAYANI TÜRK ADALETİ SORGULAMALI
@keynes28 ABD'nin koydugu yasalari delmeye calisan Zafer Caglayan.Turkler niye sorgulasin kafayi calistir. Simdi etekleri tutustu Abd sakasi yok.Idam olan bir ulke.Orada hirsizlik yolsuzluk adam oldurmeden de agir bir suc. Meclis kursusune bekliyoruz simdi avazi ciktigi kadar bagirabilir fakat sesi kisildi.
@keynes28 TÜRKK ADALETİNİ YOK ETTİLER DOSTUM ŞİMDİ OSMANLI ADALETİ VAR KENDİLERİNE ADALETLİ OLAN
Türkiye aile devleti olma yolunda hızla ilerliyor..
@kyhan60 aile devleti olan osmanlı imparatorluk oldu ve 700 sene adaletle hükmetti. sonrası nedir? aynı palavra size özgürlük ve hürriyet getirecegiz made in u.s.a)....UYANMAK LAZIM ARTIK...
@muratozyurt75 700 SENE ADALETLE Mİ YÖNETTİ KOMİK ÇOCUK SENİ KARDEŞLERİNİ BİLE KATLEDEN OSMANLILARDAN MI BAHSEDİYOSUN. HALKINI VERGİ MANYAĞI YAPAN OSMANLIDAN MI YOKSA PADİŞAHLARININ ANNELERİ EŞLERİ HEP YABANCI OLAN OSMANLIDAN MI.. EVET UYANMAK LAZIM UYAN
@muratozyurt75 Dediğine sen gerçekten inanıyormusun?Hiç araştırdınmı Osmanlı tarihini?Gerçekten uyanman lazım artık.Herhalde son Osmanlı Padişahınını da biliyorsundur nereye sığındığını.
tabi tabii yine türkiyeyi bitirme planı sen bizi bitirmede
4 BAKAN YARGILANMALI DEVLET (BAHCELI) PISLIGE DALAN ADAMLARIN BURNU ZATEN PIS KOKAR ZAFERE SAAT KAC DIYE SORULSUN ?
@aydnmurat@ İHA/SİHA bu kadar iyiyse neden sürekli şehit veriyoruz. sezgin tanrıkulu devamlı Akp ye çalışıyor. Chp li vatandaş onu partide istemiyor ajanınız olduğu açık alın adamınızı.milleti uyuttuğunuz yeter.
PARALAR SIFIRLANMIS ÜLKE ORTADOGU BATAKLIĞINA SURUKLENMIS GEMICIKLER ALINMIŞ BOPA USAKLIK BARZANIYE YOK VERILMIS BIRNUM HİÇ TEMIZ KOKU ALMADI SIZIN DINEMINIZDE
gittiği yere kadar gitsin bakalım ne çıkacak ..
HUKUKİ MANTIK ?!!!!
RTE tam bir dünya lideri,proje üretmek, yatırım yapmak, mazluma sahip çıkmak, savunma sanayisini geliştirmek,sayısız çeyrektir durmadan büyümek, çağdaşlık, medeniyet, bilim bizim işimiz, kemalistler ve yan zümresi konuşur biz yaparız , kemalistlerin çağdaşlıktan, medenilikten ne anladığı ortada!
la evine ekmek alamiuosun kahvede 1 tllik cayla 3 saat oturuyosun kalkmis neler salliyosun
@aydnmurat aciyorum artık sana,akp yi ve RTE yi savunacagim diye kafanda beyincik kalmadı.
16 YILDIR MİLLETİN BURNUNA PİS KOKULAR GELİYOR
@kemler AMAN HA SEN PİS KOKMA DA .
@kemler o öyle denmez. Demokrasi, Cumhuriyet, Milletin 50+ ile ülkeyi yönetmesi kemalistlerin zoruna gidiyor denilir.
@elbey_49SATIN ALINMIŞ SATILMIŞ MAKARNACI
senin yargılamalarına izin vermeyip koruduğun suçluları amerika yargılıyor
EMİNE ARIKANDAN GELSİN BİRLİKTE ABD,YE GİDERLER BİLALİN ADINI VERMEYİN RİCASI
oğlum ,eşim.. yani biz hanedanız artık demek istiyor.Hukuk devleti mi dediniz sayın Bahçeli ye sorun
BİLAL PARALARI SIFIRLA FBI GELİYOR OĞLUM..TEMAM BABECİMM....
NİYE PANİKLİYORSUNUZ ? AKLANIP GELSİN.
Siz bir suç işlerseniz ve sizinle ilgili bir soruşturma yapılırsa bu neden Türkiye'ye yönelik oluyor? Bu SADECE ABD çıkarları aleyhine bir durumsa ve Türkiye yasalarına, çıkarlarına muhalif bir durum yoksa EĞER, o 700 bin liralık saat neden RÜŞVET olarak verildi? Neden bu "hediye" ve diğer iddialar yargının konusu yapılmadı? Neden bunu ortaya çıkaran polisler sürüldü? Babacığının oğlu kıymetli de, milletin evlatları kıymetli değil mi?
hisizi katili savunur bir turkiye olmus artik. Bunun ucu acaba saraya cikarmi korkusu telasi bos, yalanlar tum hirsizliklar gunahlar birgun elbette gunyuzune cikiyor, ne yapsa bos.
aaaa neden acaba ??
BU PİS KOKUYU BİRDE SEÇMENLERİN ALSA , AKKOYUNLAR OT KOKUSUNDAN BAŞKA BİR ŞEY ALMAZLAR.
korkunun ecele faydası yok
@anilleuss sus... fetö kalıntısı.
@aydnmurat eleştiren yorum yapan herkesi düşünmeden fetöcü ilan edersiniz. Bir kere de mantığınızla düşündünüzmü tabikide düşünemezsiniz çünkü sizde mantığa dair hiç bir şey yok akılsızlarsınız.
önce şu suriyelileri temizle memleketten üreyip duruyolar hatayı antebi yakında tarihte referandumla istiycek sahil magandası araplar
ÇOK KOLAY REİS NASIL OLSA ADALET MÜLKÜN TEMELİ VE T.C DEVLETİNİN BAŞI OLARAK TÜRK ADALETİNE TÜRK YARGIÇLARINA HAKİM VE SAVCILARINA GÜVENİN ADİL OLACAKLARININ GARANTİSİ SİZ SİNİZ ÇIKARSINIZ ÇIKARIRSINIZ BU ADAMLARI ADALETİN ÖN ÜNE AKLANIR MI PAKLANIR MI ARTIK ADALET KARAR VERİR SİZ DE BİZ DE GIK BİLE DEMEYİZ ADALET TESİS ETTİ DER GEÇERİZ SİZ DE KORKUNÇ RÜYALAR GÖRMEZ AK GİBİ AKLANIR PAKLANIRSINIZ VESSELAM
Abd bize açık açık düşmanlık yapıyor ama içimizdeki dallamalar koyun sürüleri hala Erdoğan a düşmanlık yapıyor
@birgeni02 sizden ala koyun surusumu olur be dusunme ozurlu
@birgeni02 Birilerine koyun sürüsü demekle kendini birinin kıç kılı olmaktan kurtaramazsın.Asıl koyun sen ve senin gibiler ki,gözünüzü kapatıp ülkenin geleceğini tek adama teslim ettiniz.Diğerlerini attığı gibi Sizi de paçavra gibi atınca ne bok yiyeceksiniz bakalım.
Ne kadar çırpınsalar,ne kadar yollara taş koysalar boş,yıkamazsınız çünkü göklerden gelen bir kader vardır.
koku yabancı değil sıçtığın boktur
dun ne dedı bakanın onun rusvet alması ulkenın umrunda degıl sonucta o kacak altınlardan bız para kazandık...koku bunun kokusu olmasın sakın....
RECEPİ KORKU DAĞLARI BÜRÜDÜ.....
NE OLDİ LAA IRSIZ RECEP KORKUDAN BACAKLARININ BAĞI ÇÖZİLDİ....
Türkiye ile ne alakası var, Zafer efendi rüşvet alır cezasını millet çeker, olmaz ki böyle. Dava sonucunda kimler suçlu çıkarsa ödesinler tazminatlarını, paraları yemiyorsa aldığı saati satsın.
olaylar burnunun dibinde gerçekleştiği için olmasın?!
O Burun istediği zaman duyarsa kokulara olacağı bu.Kokular artık yurt dışından bile duyulmaya başlandı.Tuz kokuyor artık.
amerika gavurunu hala yaptığ pislikleri göeremiyorsan tepkiyi,amerikaya vermiyorsan sen n e türksün ne müslümansın uyuyun hala uyuyun,
Bunlar iyice artık hükümetle devleti bir zannetmeye başladılar. SENIN HUKUMETIN RUSVET YIYOR ve bunu da senin secmenin bile kabul ediyor, bunun devletle ne alakası var, vatandaş olarak benimle ne alakası var.
Bilal de İsveç sınırından aradı “Babacım sana değdi mi?” diye… Olmm ne diyosun?… Böyle şeylerin ucu babana dokunsa burada olma noktasında olmazdık…
Pis kokuların kaynağı uzaklarda değil.
Bizimde 15 yıldır burnumuza pis kokular geliyor.
O kokular bizim burnumuza 17 25 araliktan ber hep geliyor
çok net söylüyorum; bu işi iyice didiklesinler bürokrasi de yüksek mercilerde (buraya dikkat) çok kişinin canı yanacak. tabi ört pas edilmez hakim ve savcılar görevini yaparsa
HMMM BURUN KOKU ALIYOR DEMEK..ŞU BYLOCK KULLANAN MİLLETVEKİLLERİNİN KOKUSU NE ZAMAN ALINACAK...
Diğer Haberler